Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 21. 2.
Eleonóra
1°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip

Vilo Rozboril bez hanby priznáva: Od anjela mám ďaleko!

Titulka Nový Čas Otvoriť galériu
Titulka Nový Čas Víkend
Zdroj: Nový Čas Víkend
Relácia Modré z neba mu pomáha stať sa lepším a silnejším človekom. Popri príbehoch, ktoré pri nakrúcaní počúva, si uvedomuje, že nemá žiadne skutočné problémy.

Moderátora Vila Rozborila (43) trápi akurát to, že sa mu nedarilo posledné týždne naladiť sa na sviatočnú nôtu.

Vraj neznášate zimu.

Ja mám hlavne triašku z  toho, ako budeme nakrúcať v  zime Modré z  neba. V  lete je to jednoduchšie jednak preto, lebo pracovný deň sa končí o pol deviatej večer, kým teraz o štvrtej. Budeme musieť asi na miesta určenia chodiť už deň predtým, takže nakrúcanie sa nám natiahne. Druhý problém je, že divákom až tak neprekáža, keď v zime vysielame príbehy nakrútené v lete, no naopak už áno. To, čo urobíme v januári, budeme vysielať na prelome marca–apríla a ľudia budú mať pocit, že ich vraciame do zimy. Toto mi teraz prekáža najviac, ale posledných 43 rokov mi prekáža na zime zima. Na Štedrý deň ju znesiem, ale na Štefana by už ten sneh mohol pre mňa zliezť.

Mnohí počas zimy cestujú za slnkom.

Ja by som si celkom vedel predstaviť, že by som žil niekde, kde by bolo celoročne slnko a keby som veľmi chcel, odišiel by som si v najväčších horúčavách niekde na dva týždne do zasnežených hôr. Toto garde by mi viac vyhovovalo.

Takže lyžovačky či Silvester na horách, to nie je nič pre vás?

Ja mám radšej Silvester v Egypte. V čase, keď vyjde tento rozhovor, už budem vedieť, či sa mi podarilo Zuzanu na takýto výlet prehovoriť. Celkom rád by som ju ,,ukecal“...

Koľko dní plánujete byť počas sviatkov s vyloženými nohami?

Určite od 24. decembra do 1. januára, ale dá sa predpokladať, že aj s vyloženými nohami asi budem telefonovať. Tým, že Modré z neba zároveň aj produkujem a robím scenáre, tak trochu riešim logistiku nakrúcania. Nechcem však z pracovného tímu nikoho vidieť, fakt len telefón. (smiech)

Ako budete tráviť Štedrý deň?

Pokiaľ ide o  Vianoce, som veľmi konzervatívny. Daňou za úspech relácie Modré z neba je skutočnosť, že si advent nedokážem užiť v dobrej predpríprave na Vianoce. Pamätám sa, ešte keď som bol v Špišskej Novej Vsi v divadle, tak môj exsvokor si celý advent púšťal doma koledy, nalaďoval sa. Odvtedy si hovorím, že to aj ja tak chcem, i keď viem, že sa mi to tak skoro nepodarí... Pokiaľ ide o Štedrý deň, budem určite u mňa v dome s mojou mamou a  dcérou, so Zuzanou, jej maminou a mojou sestrou. Budú aj koledy a keby prestal fungovať CD prehrávač, určite ich začnem hrať na klavíri a  spievať. Mimochodom, keď sme kedysi robili ViloMeniny v  Mexiku, bola práve prvá adventná nedeľa a všimol som si, že oni zdobia stromček už vtedy. Inšpirovalo ma to a odvtedy aj ja doma robím stromček na začiatku adventu a máme ho počas celého decembra.

Médiami prebehli šumy o tom, že Modré z neba sa má čoskoro z obrazovky stratiť a nahradí ho relácia v štýle Pošty pre teba. Moderovať by ste ju mali vy...

Ja o  týchto informáciách vôbec neviem a  necítim potrebu sa k tomu vracať. Boli to len šumy. Modré z neba je o pomoci ľuďom.

Vás zrejme všetci, za ktorými prídete, aby ste im pomohli, berú ako anjela...

Možno to do istej miery pociťujem a na rôznych internetových diskusných fórach občas na toto pomenovanie narazím, ale vždy sa pri ňom začervenám. Od anjela mám ďaleko. Na druhej strane, nepadne mi to zle, keď ma ľudia považujú za niekoho, kto im zvestuje niečo príjemné. Práve preto sú tí ľudia ku mne otvorení, keď majú porozprávať svoje ťažké životné príbehy. Mnohí sa ma pýtajú: ,,To koľko ich musíš presviedčať, aby rozprávali?“ Oni mi to rozprávajú hneď, bez problémov. Nie preto, že by som bol taký dobrý psychológ a  vytiahol to z nich, oni skrátka vedia, že my neprichádzame preto, aby sme ich nachytali skrytou kamerou a  aby sme si z nich spravili „prču“. Vedia, že na konci by mala byť nejaká radosť pre nich alebo pomoc.

Takže kedysi ste či už s Cestovinami, alebo ViloMeninami za ľuďmi cestovali práve kvôli zábave, kým teraz už len kvôli vážnym veciam.

Zvláštne je, že pre mňa je dôvod návštevy stále ten istý – stretávať sa s  ľuďmi. Vyznie to ako klišé, ale ja mám rád Slovensko. Rád chodím k  ľuďom domov, lebo jednak sú doma bezprostrednejší, menej vystresovaní a druhá vec je, že to je obohacujúce. Nechcem sedieť v bratislavskom štúdiu a pozývať si hostí. Ja, bez preháňania, mám nejaký prehľad o krajine, v ktorej žijem. Viem, čím žijú Slováci. Je to pocit na nezaplatenie a v princípe by som to odporúčal všetkým našim politikom: nerobiť to len pred voľbami, ale počas celých štyroch rokov.

Cítite, že ste sa na základe tejto relácie stali aj lepším človekom?

Ja sa o to snažím, fakt. V aute, cestou za nejakou rodinou, si hovorím, aké ja mám problémy, no potom prídem za niekým, kto má oproti mne megaproblémy. A vtedy si poviem: Bože, mám právo sťažovať sa? Neviem teda, či sa stávam lepším, ale určite sa snažím byť silnejším. Chvála Bohu, som zdravý, mám zdravé dieťa, fungujúci vzťah, príjem... Takže sa menej sťažujem. Ale celé sa to netýka len mňa, ale aj mnohých ľudí, ktorí mi pod vplyvom tejto relácie píšu, že to v nich vyvoláva rovnaké pocity.

Stávate sa po rokoch imúnnym proti utrpeniu podobne, ako niektorí lekári?

Nie. Možno kvôli jednej veci. Lekár sa stretáva stále s rovnakým druhom choroby či stavu, u mňa je to ale rôznorodé: navštevujeme ľudí so sociálnymi problémami, zdravotnými postihnutiami i spoločenskými obmedzeniami. Je to ,,všehochuť“ hendikepov a celkom sa na to nedá zvyknúť.

Ktorý príbeh vám najviac utkvel v  pamäti za posledný rok?

Rád by som ich povedal dvadsať... Určite si navždy zapamätám Milana z  Liptovského Mikuláša, ktorý potil krv a okrem toho bol nevidiaci a nepočujúci. Pri ňom som si povedal, že žiť jeho životom, asi sa zbláznim. On mal ale v sebe neuveriteľný humor a schopnosť veľmi bezprostrednej komunikácie. Tam ma však veľmi mrzelo to, že sme mu urobili radosť istým zážitkom, pomohli sme aj finančne, nie malou sumou, pomohol som aj ja osobne finančne, ale nevieme vyriešiť jeho problém. Toto mi utkvelo v pamäti istou fatálnosťou jeho príbehu. Naopak, veľmi pozitívny zážitok som mal z príbehu chlapíka Milana Daniela, ktorý si ako pestún zobral do starostlivosti šesť detí Horváthovcov, ktoré otec týral, zažili peklo. Pritom to boli nádherné decká. On o ne dem rokov bojoval, je to jediný pestún na Slovensku, ktorý dostal deti do starostlivosti nie v rámci páru. Jedno z tých detí napísalo otcovi do väzenia, ktorý nechcel podpísať papiere na to zverenie, list: ,,Prosím ťa, pusti nás k Milanovi. My vás rodičov máme radi, ale u neho nám bude lepšie.“ A  rovnaký list prišiel aj sudcovi. Nakoniec to vyšlo a my sme im darovali auto a tiež peniaze. Pri nich som mal pocit, že im to naozaj zmení kvalitu života. Navyše, Milan mi navrhol, aby som sa stal krstným otcom jedného z tých detí. O pár dní sa ním možno stanem, a tak trochu vstúpim do rodiny.

Vždy ste boli jedným z najvyťaženejších slovenských moderátorov rôznych komerčných akcií a večierkov. Stíhate ich popri Modrom z neba?

Na začiatku som si nemyslel, že to bude také časovo náročné, ale zrazu sa mi začalo stávať, že som sa sľúbil na nejaký termín a týždeň predtým som to musel zrušiť, lebo do toho prišlo nakrúcanie. Nakoniec som si povedal, že nemôžem byť takýto neseriózny a prestal som takúto prácu brať. Mrzí ma, že je aj veľa benefičných podujatí a ich organizátori očakávajú, že by som sa tam mal objaviť, ale naozaj sa to nedá. Neviem sľúbiť x-týždňov, ba ani dní dopredu, že tam budem. Som na kolesách päť dní v týždni a ďalšie dva dni v Bratislave niečo vybavujem. Moderovania mimo Modrého z neba skončili.

Vašou partnerkou je už niekoľko rokov Zuzana Ťapáková. Aké to má výhody a nevýhody, že tvoríte pár s vlastnou šéfkou?

Nie je to moja šéfka, je to moja pracovná i osobná partnerka. Môj vzťah s Markízou je partnerský. Modré z neba vyrába spoločnosť, ktorá je odčlenená od Markízy, to znamená, že ja s touto televíziou nemám ani zmluvný vzťah. Navyše je to komerčná televízia, ak je relácia sledovaná, vysielajú ju, ak nie, môžem byť aj bratom Baracka Obamu a nepôjde to. Jedinou nevýhodou celej veci je, že mi novinári kladú takéto otázky.

Budete sa ženiť do tretice?

Neplánujem to, ale ani nevylučujem.

Diskusia / 6
Súvisiace články:
Autor: Čas.sk
X
Aktuality.sk Správy Ekonomika Šport Život TV program Počasie Horoskopy Fair Play M. Kovačiča 25 rokov Slovenska
Na snímke
Súd dnes trestal za starú mafiánsku vraždu Aktuality.sk
Rýchle správy
pred 13 min
Žitňanská k dekriminalizácii drog: Kritiku koalície vnímam, ale mala prísť skôr Aktuality.sk
Návrh ministerky spravodlivosti v oblasti dekriminalizácie drog neprešiel. Podľa Žitňanskej dnes na Slovensku možno kriminalizujeme selektívne.
pred 14 min
Súd dnes trestal za starú mafiánsku vraždu Aktuality.sk
Peter Čongrády patril k štvorke najvplyvnejších postáv skupiny sýkorovci. Verdikt si dnes vypočul aj muž, ktorého obvinili z objednávky jeho vraždy.
pred 17 min
Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave potrebuje dva milióny eur Aktuality.sk
Organizácia majstrovstiev sveta bude stáť okolo dvoch miliónov eur.
Nikita Kučerov
Kučerov predviedol zakončenie ako z inej planéty: Jeho gól si budete pozerať dookola
Streľba
Streľba na floridskej škole vyvolala búrlivé diskusie: Studená sprcha pre študentov, ktorí masaker prežili!
(ilustračné foto).
Počas aktuálnej chrípkovej sezóny sa zistili desiatky prípadov prasacej chrípky
Na snímke Jana
Čepelovej suverénny postup v Budapešti, čaká ju druhá nasadená
Lionel Messi sa
Lionel Messi zlomil konečne kliatbu menom Chelsea: Na TOTO potreboval deväť zápasov
Keď sa Dušan
Foto
Dôchodca Dušan našiel osudovú ženu ako 77-ročný, po radosti prišlo obrovské sklamanie: Zakázali mi lásku!
Zosuvy bahna
Novým Zélandom sa prehnala silná búrka: Zosuvy bahna zablokovali jedinú cestu k tisícke turistov
Čítačka priložená
Zviera už nemá byť na Slovensku vecou, psy sa budú povinne čipovať
(ilustračné foto).
Maďarsko zasiahla chrípková epidémia: Návštevy zakázali až v 72 nemocniciach
Známe tváre
Hviezdy šou Tvoja tvár znie povedome: Tajný biznis na úkor Markízy! Čo na to televízia?
Chalúpku
Foto
Nevšednú chalúpku ponúkajú za štvrť milióna eur: Pozriete sa z okna a pochopíte prečo
Miloš Zeman (73).
V súvislosti s voľbami v Česku bolo podaných 70 sťažností: Problémom bola Zemanova kampaň