30.04.2021 07:05 | Šport | Hokej

Chára s Washingtonom s istotou play off, Sekerov Dallas tesne pod hranicou

Hokejisti Pittsburghu zvíťazili vo štvrtkovom zápase NHL na ľade Washingtonu 5:4 po predĺžení. Oba tímy si zároveň zaistili účasť v play off.

Pre Penguins to bude pätnásty štart vo vyraďovačke za sebou, čo je najdlhšia aktívna séria spomedzi štyroch zámorských profesionálnych súťaží NHL, MLB, NFL a NBA.

Capitals nastúpili opäť bez Alexandra Ovečkina, ktorý pre zranenie v dolnej časti tela chýbal po tretí raz za sebou. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za domácich 15:48 minúty a mal tri mínusové body. Caps pätnásť sekúnd pred koncom prehrávali o gól, ale Tom Wilson vyrovnal a poslal duel do predĺženia, v ňom rozhodol Jake Guentzel. Aj bod však stačil Washingtonu na siedmu účasť v play off za sebou a trinástu zo štrnástich sezón.

Hráči Tampy Bay dosiahli štvrtý triumf za sebou, keď doma zdolali Dallas 3:0. Brankár Andrej Vasilevskij si pripísal 20 zákrokov, pridal asistenciu, dosiahol piate čisté konto v tejto sezóne a s 30 víťazstvami je na čele tejto štatistiky v NHL. Erik Černák odohral v prvej obrannej formácii "bleskov" 22:07 minúty a mal na konte dva plusové body. Na opačnej strane Andrej Sekera absolvoval 15:38 minúty. Kým Tampa Bay má istotu play off, Dallas stráca na štvrtú priečku, ktorú okupuje Nashville, dva body. Má však zápas k dobru.

Líder kanadského bodovania Connor McDavid zostal na "sucho" v zápase s Calgary, ktoré zdolalo Edmonton 3:1. V predchádzajúcich piatich dueloch pritom nazbieral pätnásť bodov (5+10). Celkovo má na konte 84 bodov za 28 gólov a 56 asistencií. Na triumfe Flames sa dvoma zásahmi podieľal Elias Lindholm.

Výsledky:

BOSTON BRUINS - BUFFALO SABRES 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Góly: 2. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 20. Krejčí (McAvoy, Smith), 48. Coyle, 57. Hall (Krejčí, Smith), 59. Marchand - 15. Mittelstadt (Ruotsalainen, Asplund), 42. Reinhart (Olofsson, Skinner). Brankári: Rask - Luukkonen, strely na bránku: 40:31.

CAROLINA HURRICANES - DETROIT RED WINGS 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 25. Skjei (Aho, Teräväinen), 34. Foegele (Pesce), 50. Teräväinen (Aho, Svečnikov) - 38. Vrána. Brankári: Reimer - Bernier, strely na bránku: 32:17.

NEW JERSEY DEVILS - PHILADELPHIA FLYERS 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Góly: 9. Šarangovič (Butcher, Severson), 16. Šarangovič (Severson, Kuokkanen), 29. Boqvist (Merkley, Malcev), 54. Zacha (Butcher), 56. Bratt (Zacha, Murray) - 28. Laughton, 33. Couturier (Braun, Voráček), 59. Konecny (Voráček). Brankári: Blackwood - Lyon, strely na bránku: 19:24.

NEW YORK RANGERS - NEW YORK ISLANDERS 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Komarov (Eberle, Leddy), 13. Wahlstrom (Nelson, Bailey), 22. Beauvillier (Mayfield, Nelson), 55. Barzal (Mayfield). Brankári: Šesťorkin - Varlamov, strely na bránku: 25:27.

TAMPA BAY LIGHTNING - DALLAS STARS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 15. Palát, 49. Coleman z tr. str., 59. Point (Vasilevskij). Brankári: Vasilevskij - Oettinger, strely na bránku: 28:20.

WASHINGTON CAPITALS - PITTSBURGH PENGUINS 4:5 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
Góly: 8. Oshie (Schultz, Bäckström), 30. Orlov (Bäckström), 36. Sprong (Schultz, Orlov), 60. Wilson (Kuznecov, Bäckström) - 16. Kapanen, 29. Gaudreau (Zucker, Sceviour), 39. Aston-Reese (Sceviour), 51. Kapanen (McCann, Carter), 63. Guentzel (Marino, McCann). Brankári: Vaněček - Jarry, strely na bránku: 37:35.

TORONTO MAPLE LEAFS - VANCOUVER CANUCKS 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 16. Nylander (Galchenyuk, Tavares), 21. Matthews (Marner, Thornton), 23. Engvall (Sandin, Spezza), 60. Marner (Kerfoot) - 36. Miller (Hughes, Horvat). Brankári: Rittich - Holtby, strely na bránku: 24:16.

CHICAGO BLACKHAWKS - FLORIDA PANTHERS 3:4 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Góly: 14. Gaudette (Strome, Kubalík), 31. Hinostroza (Hagel, Dach), 60. DeBrincat (Kane, Kalynuk) - 28. Wennberg (Weegar, Huberdeau), 34. Duclair (Montour, Denisenko), 50. Montour (Wennberg, Nutivaara), 65. Bennett (Weegar). Brankári: Lankinen - Knight, strely na bránku: 27:39.

MINNESOTA WILD - ST. LOUIS BLUES 4:5 pp (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
Góly: 38. Eriksson Ek, 43. Fiala (Rask), 56. Rask (Fiala, Soucy), 60. Kaprizov (Fiala, Spurgeon) - 4. Blais (Krug, Schwartz), 28. Bozak, 31. Scandella (Kyrou), 47. O'Reilly (Perron, Krug), 64. O'Reilly (Kyrou). Brankári: Talbot - Husso, strely na bránku: 30:21.

EDMONTON OILERS - CALGARY FLAMES 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 14. Neal (Russell, Archibald) - 7. Lindholm (Tkachuk, Gaudreau), 28. Lindholm (Andersson, Tkachuk), 53. Dube (Lucic, Andersson). Brankári: Smith - Markström, strely na bránku: 31:30.