Utorok 15. 6.
Vít
24.04.2021 06:00 | Šport | Hokej

Kamzíci majú doma postupový mečbal, zbrane však neskladajú ani Michalovce

Otočili sériu a všetko majú vo svojich rukách! Hokejisti Popradu prehrávali v semifinálovej sérii s Michalovcami už 0:2 na zápasy, ale posledné tri zápasy zvládli a dnes o 17.00 hod. majú na svojom ľade postupový mečbal do vytúženého finále!

Michalovce do tretice nevyužili výhodu domáceho prostredia a v dôležitom piatom semifinále prehrali s Popradom vo svojej aréne po predĺžení 2:3. Hrdinom zápasu sa stal útočník Livingston, ktorý v 62. minúte vystrieľal Kamzíkov prvý finálový mečbal. „Myslím, že sme mali viac gólových príležitostí. Mali sme aj málo vylúčených, zároveň sme ubránili presilovky súpera. Naďalej sú šance na postup 50:50,“ reagoval pokorne kouč Popradu Peter Mikula.

Michalovce si cestu za historickým finále poriadne skomplikovali, keďže v sérii už viedli 2:0, ale dnes musia v Poprade vyhrať, inak sa pre nich sezóna skončí. „O výsledku rozhodla naša individuálna chyba v predĺžení, ktorú súper využil. Potrebujeme viac snahy, musíme hrať celých 60 minút, aby sme boli úspešní,“ vyjadril sa fínsky kouč Michaloviec Tomek Valtonen. „Verím, že v Poprade vyhráme a o postupujúcom sa rozhodne v siedmom stretnutí na našom ľade,“ vyhlásil útočník Michaloviec Marek Bartánus.