Hermína
20.04.2021 11:30 | Šport | Hokej
FotoVideo

Marián Studenič o svojom prvom góle v NHL: Iba som zavrel oči a spadlo to tam!

Svoj sen si plní ďalej! Talentovaný útočník Marián Studenič (22) na začiatku apríla absolvoval v drese New Jersey debut v slávnej NHL a už sa dočkal aj prvého gólu. Podarilo sa mu to v derby proti NY Rangers, v ktorom však Diabli prehrali 3:5!

4
Studenič, ktorý nastúpil v druhej formácii, znižoval v 42. minúte zápasu na 2:3, keď zakončil rýchlu akciu domácich. Odchovanec skalického hokeja, ktorý tento ročník začínal v drese bratislavského Slovana, sa premiérovo presadil vo svojom štvrtom stretnutí za New Jersey. „Nabral som rýchlosť a nakorčuľoval si do stredu ihriska,“ opísal gólovú akciu Studenič.
„V plnej rýchlosti som prevzal puk a namieril si to na bránku. Iba som zavrel oči a spadlo to tam. Nemohol som uveriť, že som skóroval. Bol som taký šťastný, že som dal dnes gól,“ dodal pre klubový web. Okrem neho si do štatistík pripísal aj štyri trestné minúty a tri strely na bránku. Na ľade strávil dokopy 12:18 minúty