16.04.2021 07:07 | Šport | Hokej

Pánik zažil víťaznú premiéru v drese Detroitu, Vrána ju okorenil gólom

Slovenský hokejový útočník Richard Pánik (30) zaznamenal úspešný debut v drese Detroitu Red Wings, keď jeho nový tím zdolal v nočnom zápase zámorskej NHL Chicago 4:1.

Tridsaťročný krídelník sa predstavil v treťom útoku spolu s Vladislavom Namestnikovom a Samom Gagnerom. Na ľade strávil 12:56 minúty a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod. Do Detroitu prišiel z Washingtonu spolu s Jakubom Vránom a dvoma draftovými výbermi výmenou za Anthonyho Manthu. Český útočník okorenil svoj debut v drese "červených krídiel" gólom.

Tampa Bay zdolala Floridu 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil Victor Hedman. Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Tampy 22:00 minút a do štatistík si pripísal dve strely, tri "hity" a jeden mínusový bod.

Líder Východnej divízie Washington nečakane prehral s najhorším tímom sezóny Buffalom doma 2:5. Zdeno Chára odohral 15:55 minúty, zaznamenal jednu strelu, štyri "hity", dva bloky a mínusový bod. New Jersey prehralo na ľade New Yorku Rangers 0:4, Marián Studenič strávil na ľade 12:33 minúty a ku štyrom bodyčekom pridal jeden blok.

Hokejisti Winnipegu zvíťazili v súboji prvých dvoch tímov Severnej divízie zámorskej NHL na ľade Toronta 5:2. Jets tak stiahli stratu na lídra tabuľky na tri body, Maple Leafs zaznamenali tretiu prehru po sebe.

Výsledky:

Boston - NY Islanders 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 2. Marchand (Bergeron, Reilly), 18. C. Smith (Krejčí, McAvoy), 42. Hall (Pastrňák), 59. Marchand (Pastrňák) – 23. Zajac (Barzal, Eberle).

Toronto - Winnipeg 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Góly: 4. Galchenyuk (Marner, Tavares), 27. Tavares (Spezza, Robertson) – 11. Ehlers (Pionk, Dubois), 12. Connor (Scheifele, Pionk), 14. Scheifele (Connor), 46. Ehlers, 60. Connor.

Pittsburgh - Philadelphia 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:2)

Góly: 26. Crosby (Letang, Dumoulin) – 42. Voráček (P. Myers), rozhodujúci nájazd: Couturier.

Tampa Bay - Florida 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 34. Killorn (Vasilevskij), 50. Colton (Sergačov, Coleman), 61. Hedman (Killorn) – 16. Hörnqvist (Wennberg, Nutivaara), 48. Duclair (Huberdeau, Nutivaara).

Carolina - Nashville 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 19. Foegele (J. Staal, Mrázek), 21. A. Svečnikov (D. Hamilton, Slavin), 26. Trocheck (Pesce, Nečas), 58. Aho (Trocheck, A. Svečnikov) – 50. Haula (Sissons, Harpur).

Washington - Buffalo 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Góly: 20. Orlov (Oshie), 30. Mantha (Carlson, Bäckström) – 19. S. Reinhart (Cozens, Jokiharju), 22. Olofsson, 26. Mittelstadt (Bjork), 34. Bjork (Cozens), 60. Tage Thompson (Asplund).

NY Rangers - New Jersey 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 1. Trouba (Blackwell, Zibanejad), 7. R. Lindgren (Panarin, Fox), 12. Panarin (R. Strome, Blackwell), 33. Panarin (R. Strome, Blackwell).

Detroit - Chicago 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 25. Stecher (M. Staal, Glendening), 29. J. Vrána (G. Lindström), 32. Stecher (DeKeyser, Namestnikov), 59. Rasmussen (Erne, M. Staal) – 15. Keith (DeBrincat, D. Strome).

Dallas - Columbus 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 37. Gurianov (Dickinson), 39. Heiskanen (Oleksiak, Dickinson), 49. Gurianov (Lindell, J. Klingberg), 56. Pavelski (Hintz, Robertson) – 8. Roslovic (Del Zotto, Grigorenko).