Pondelok 14. 6.
Vasil
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
15.04.2021 14:13 | Správy | Domáce správy

Dobré správy zo Žiliny: V nemocnici klesol počet pacientov s COVID-19, uvoľnia sa sprísnené opatrenia

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline klesol za posledný týždeň počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 pod hranicu 100 obsadených lôžok, na ktorej sa držal v druhej polovici marca a na začiatku apríla.

Aktuálne je v nemocnici hospitalizovaných 72 pacientov. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková. "Vzhľadom na mierne zlepšenie hygienicko-epidemiologickej situácie dnes Bezpečnostná rada okresu Žilina rozhodla o uvoľnení sprísnených regionálnych opatrení prijatých 17. marca 2021 pre okresy Žilina a Bytča," doplnila Záteková.

Generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek pripomenul, že sprísnenie opatrení iniciovala ešte v marci samotná nemocnica z dôvodu nárastu počtu hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19. "Situácia bola náročná tiež v okolitých zdravotníckych zariadeniach, mali sme preto obavu, aby sa nenaplnil tzv. nitriansky scenár. Vznikol by veľký problém s prijímaním pacientov a poskytovaním adekvátnej zdravotnej starostlivosti. Do tohto stavu sme sa nechceli dostať, preto sme okamžite oslovili okresný úrad a požiadali o zvolanie mimoriadnej bezpečnostnej rady," priblížil Stalmašek, podľa ktorého sa práve prijatím tvrdších pravidiel podarilo situáciu ustáliť.

 

"Aj na základe toho, že išlo o výzvu nemocnice, ľudia sa k tomu postavili zodpovedne, rozumne a opatrenia začali dodržiavať. Napriek frustrácii a únave z už dlhotrvajúceho stavu obmedzení, za čo im vyjadrujeme veľkú vďaku. Rovnako treba poďakovať okresnému úradu, regionálnemu úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ), bezpečnostným zložkám a najmä personálu v nemocniciach za ich mimoriadne nasadenie. Len vďaka spolupráci sa nám podarilo zabrániť ďalšiemu nárastu a vyhli sme sa komplikáciám," zdôraznil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice.

Zverejnením vo vestníku vlády SR dôjde podľa Zátekovej k zrušeniu vyhlášky RÚVZ so sídlom v Žiline, ktorou sa nariadili opatrenia pri ohrození verejného zdravia pre okresy Žilina a Bytča - znížený počet zákazníkov v prevádzkach, zákaz tzv. okienkového predaja nápojov, organizovania hromadných podujatí, športových podujatí v interiéri aj exteriéri či zákaz výkonu bohoslužieb, služieb Božích a spovedí. "Pre okres Žilina a Bytča ostanú v platnosti všeobecné nariadenia pre územie Slovenskej republiky, v rámci ktorých zároveň očakávame avizované uvoľňovanie," dodala hovorkyňa žilinskej nemocnice.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: tasr

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Pamätník korupcie, do ktorého zateká: Štadión, na ktorom budú hrať Slováci, sprevádza množstvo škandálov
Čekyho hriechy mladosti: Vrátnik nabonzoval, čo stváral na internáte
Rozruch v Grécku: Reklamný spot nabádajúci na zvýšenie pôrodnosti ženy dožral
V deň plánovanej svadby sa Martine obrátil život naruby: Alarmujúci nález v jej tele
Dve veľmoci sú v Bruseli na pretrase: NATO vníma Rusko a Čínu ako hrozbu
Foto
Prvé slnečné lúče a otvorené hranice povyzliekali najkrajšie Slovenky do plaviek: Na toľko krásy vaše oči nie sú pripravené!
Taliani dolapili gang, ktorý vykradol klenotníctva: Ich lup mal hodnotu milión eur
Kričal Arnautovič rasistické heslá? Alaba mu pri oslave silou zatváral ústa
Katolícky kňaz Róbert má šesť rokov ľadvinu od mŕtveho darcu: Užívam si život až na tretí pokus
Biden na summite NATO: Rusko a Čína nás stavajú pred nové výzvy
Aktualizované
Na Liptove našli mŕtveho muža († 57): Prvá obeť medveďa v tomto roku?!
Spevák Bohuš Matuš sa bojí o 18-ročnú manželku: Pol roka po pôrode ju musia operovať