10.04.2021 22:57 | Šport | Futbal

Futbalisti Realu ovládli El Clásico a vyšvihli sa na prvé miesto tabuľky

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotnom El Clásicu v rámci 30. kola La Ligy nad FC Barcelona 2:1.

6
Obhajca titulu sa vďaka triumfu nad katalánskym rivalom vyšvihol na prvé miesto tabuľky. Pred Barcelonou majú zverenci trénera Zinedina Zidana jednobodový náskok, pri rovnosti bodov s doterajším lídrom Atleticom Madrid lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov. Ich mestský rival sa však vráti na prvé miesto, keď zaboduje v nedeľnom dueli na pôde Betisu Sevilla.

Základ víťazstva v 246. najslávnejšom derby položili hráči Realu v úvodnej 30-minútovke. Skóre otvorili v 14. minúte po rýchlej akcii, pri ktorej "zaspala" ľavá strana barcelonskej defenzívy. Tá nechala Lucasovi Vazquezovi dostatok času a priestoru na prihrávku Benzemovi, ktorý sa presadil elegantnou pätičkou k bližšej žrdi - 1:0. Kapitána "bieleho baletu" pred malým vápnom nedôsledne bránil Araujo a ter Stegen už nestihol zareagovať na jeho inštinktívnu koncovku.

V 28. minúte hostia inkasovali druhýkrát. Realu do veľkej miery pomohlo šťastie, keď lopta po Kroosovom nevydarenom priamom kope aj s prispením dvoch šťastných odrazov skončila v bráne - 2:0. Vo vzduchu o chvíľu visel aj tretí gól "bieleho baletu", v drese ktorého vyčnieval celoplošne manévrujúci Modrič. Po rýchlom protiútoku Juniora Viniciusa napálil do žrde Valverde, následnú dorážku Vazqueza chytil ter Stegen. Barcelona sa mohla vrátiť do hry v závere prvého polčasu.

Po hodine hry sa už hostia radovali. K Minguezovi prenikla prihrávka z ľavej strany a volejom prekonal brankára Realu - 2:1. Dvojgólový náskok mohol Realu už onedlho vrátiť Junior Vinicius, ktorého center si takmer zrazil do brány Araujo. Vyrovnať sa Barcelone skoro podarilo v 83. minúte zásluhou Albu, ale skóre sa nezmenilo a hostia neuspeli ani so žiadosťou o jedenástku po zákroku Mendyho. V závere dostal červenú kartu Casemiro, ale Real tesný náskok udržal.

V úvodnom sobotnom zápase zvíťazil Cadiz na ihrisku Getafe 1:0. Getafe sa nedarí, na ligové víťazstvo čaká od 27. februára a v tabuľke mu patrí až 15. miesto. Cadiz je priebežne dvanásty. V stretnutí Athletic Bilbao - Deportivo Alaves sa zrodila bezgólová remíza.

La Liga - 30. kolo:
Real Madrid - FC Barcelona 2:1 (2:0)
Góly: 14. Benzema, 28. Kroos - 60. Mingueza. Rozhodoval: Manzano, ŽK: Nacho, Casemiro - Pedri, Araujo, Alba, ČK: 90. Casemiro (Real).
 Real: Courtois - Lucas Vazquez (43. Odriozola), Militao, Nacho, Mendy - Modrič, Casemiro, Kroos (72. Isco) - Valverde (62. Asensio), Benzema (72. Mariano), Junior Vinicius (72. Marcelo)
Barcelona: ter Stegen - Mingueza, Araujo (72. Moriba), Lenglet - Dest (46. Griezmann), Busquets (64. Roberto), de Jong, Alba - Messi, Pedri (81. Trincao) - Dembele (81. Braithwaite)

SD Eibar - Levante UD 0:1 (0:1)                                                                 Gól: 45.+2 De Frutos

Athletic Bilbao - Deportivo Alaves 0:0

Getafe CF - Cadiz CF 0:1 (0:0)
Gól: 64. Timor (vlastný)