Podľa tlačovej agentúry ANSA bol na proteste zranený minimálne jeden policajt a došlo k zadržaniu niekoľkých demonštrantov.
Taliansky denník La Repubblica zase citoval vyjadrenia účastníkov protestu, podľa ktorých utrpelo zranenia aj viacero demonštrantov. Protestujúci, vrátane majiteľov či zamestnancov reštaurácií, obchodov a posilňovní, protestovali voči reštrikciám týkajúcich sa zatvorenia či obmedzenia fungovania ich prevádzok.
Desiatky ľudí sa pokúsili prekonať zátarasy na námestí pred Poslaneckou snemovňou (dolnou komorou talianskeho parlamentu). Niektorí z demonštrantov, prevažne muži, nemali počas protestu na tvárach nasadené rúška.
Jeden z protestujúcich mal na hlave pripevnené rohy a kožušinu, čím podľa agentúry DPA zjavne odkazoval na januárový násilný vpád protrumpovských demonštrantov do sídla amerického Kongresu vo Washingtone, pri ktorom bol jeden z útočníkov vystrojený práve takto.
Podľa agentúry ANSA prebehli obdobné protesty proti zatvoreniu prevádzok aj v ďalších talianskych mestách. V Taliansku aktuálne platí štvorstupňový systém, v súlade s ktorým sú jednotlivé oblasti zaradené do bielych, žltých, oranžových alebo červených zón, a to v závislosti od rizika prenosu nákazy.
Talianska vláda zaradila počas veľkonočných sviatkov celú krajinu do tzv. červenej zóny s najprísnejšími pravidlami, čím chcela zamedziť šíreniu nákazy počas sviatkov. Opatrenie platilo len do pondelka. Napriek tomu v Taliansku stále platí mnoho reštrikcií; reštaurácie napríklad môžu jedlo zákazníkom podávať len vonku, zatiaľ či interiérové športoviská sú zatvorené do odvolania.