Piatok 25. 6.
Tadeáš
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
10.04.2021 08:00 | Správy
Špeciálny projektSponzorované

Zhlboka sa nadýchnime s jarnou silou prírody

Nájdeme ju v jarnej homeopatickej lekárničke.

Jar prebúdza naše telo

Počas zimy sa naše telo musí vyrovnávať nielen s nedostatkom svetla, ale aj prílišným množstvom zaťažujúcej stravy. Menej spíme a zažívame viac stresu. Máme menej pohybu a musíme aj viac bojovať so zimnými infekciami. Je teda prirodzené, že s prichádzajúcou jarou sa usilujeme načerpať čo najviac síl z prírody.

Tento rok sme však po zime ešte viac vyčerpaní, pretože okrem bežných „zimných“ problémov sme museli bojovať aj so strachom z prebiehajúcej pandémie, ktorá zmenila nielen naše životy, ale aj celkový pohľad na hodnotu zdravia.
Mnohí častejšie ako predtým hľadáme silu v prírode. Tá nám dokáže pomôcť aj doma, v podobe prírodných liečiv, ktoré naše telo nielen posilnia, ale dokážu pomôcť aj pri zdravotných problémoch, ktoré so sebou prináša aj toto príjemné ročné obdobie.

Jarná lekárnička pre zdravie nosa

S pekným počasím opäť prichádzajú sezónne alergie. Sezónna peľová alergia je najrozšírenejšia alergická reakcia. Oči neznesiteľne svrbia, pália a slzia. Pridáva sa svrbenie nosa a podnebia, kýchanie a vodnatý výtok z nosa. Alergie opakovane trápia až 40 % populácie a prejavujú sa najmä tzv. sennou nádchou. Laikmi zaužívané označenie senná nádcha je však nepresné, pretože nejde o alergiu na seno, ale o alergiu na pele v prírode, odborne označovanú ako peľovú alergiu, resp. polinózu. Cez sliznicu nosa alebo očných spojiviek sa do organizmu dostávajú drobné peľové zrnká obsahujúce bielkoviny, ktoré organizmus rozoznáva ako alergén a spúšťa alergickú reakciu.

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON

Dajte sennej nádche do nosa!

Peľová alergia je reakcia tela, ktorej sa nedá vyhnúť, pretože vdýchnutiu peľu v ovzduší nedokážeme zabrániť. Pozitívnou správou však je, že správnou liečbou sa dá zmierniť, či úplne utlmiť. Liečba alergie je dlhodobá a mnohí pacienti robia chybu, že sa liečia len v období, keď majú alergické príznaky. Neliečená alebo nedostatočne liečená alergická nádcha môže prejsť do chronickej fázy, viesť k nižšiemu prahu citlivosti pacienta pri opätovnom kontakte s alergénom, k zosilneniu prejavu symptómov, ale aj k rozvoju zápalu v dolných dýchacích cestách v podobe astmy.

Liečbu a diagnostiku alergií zabezpečujú alergológovia. Základným nefarmakologickým preventívnym a liečebným opatrením je eliminácia pôsobenia vyvolávajúcich alergénov. Jednoducho povedané, vyhýbanie sa alergénom v takej miere, ako je to len možné. Všetky ťažkosti spojené s alergickou nádchou vieme zdolať použitím prípravku z jarnej
lekárničky – s Rhinallergy.

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON

Rhinallergy
• Je homeopatický liek, ktorý sa používa na symptomatickú liečbu alergickej nádchy.
• Má komplexné zloženie a pôsobí na všetky symptómy peľovej alergie.
• Nevyvoláva ospalosť.
• Nie sú známe žiadne nežiaduce účinky.
• Nie sú známe interakcie s inými liekmi, preto je vhodný na kombináciu s inými liekmi.
• Je vhodný pre všetky vekové kategórie.
• Vhodný je aj pre citlivé a rizikové skupiny – tehotné ženy, dojčatá aj pre pacientov užívajúcich veľa liekov.
• Umožňuje prispôsobiť dávkovanie v závislosti od veku a stavu pacienta.

Jarná lekárnička pre zdravé trávenie

Najlepšie fungujúce trávenie je také, o ktorom ani nevieme. Keď však prídu problémy v podobe bolestí a ťažoby žalúdka, nafukovania, pálenia záhy, refluxu či nadmernej ospalosti po jedle, aj ten najúžasnejší pôžitok z jedla sa stráca.
Počas zimy sme „skúšali“ náš tráviaci trakt energeticky náročnými jedlami, s nedostatkom ovocia a zeleniny a už o chvíľu musí byť pripravený na bohatú nádielku dobrôt veľkonočného stola. Očakávané gurmánske zážitky nám však môžu prekaziť tráviace ťažkosti. A to nielen počas veľkonočných sviatkov. Pre mnohých sú problémy s trávením celoročnou nočnou morou. Jarná homeopatická lekárnička však ponúka účinnú pomoc v podobe Gastrocynesine.

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON

Gastrocynesine
• Pomáha pri pocitoch bolesti a ťažoby žalúdka, nafukovaní, pálení záhy, ospalosti po jedle, gastroezofagálnom refluxe.
• Je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy, pre deti do jedného roka aj pre všetkých ľudí s problémami so žalúdkom.
• Nemá žiadne interakcie s inými liekmi.
• Nevyvoláva ospalosť.

A keď sme už pri zdraví tráviaceho traktu, sídli v ňom aj náš „druhý“ mozog, črevný mikrobióm. Okrem toho, že tvorí až 80 % imunity, zohráva dôležitú úlohu v prevencii a liečbe niektorých civilizačných a chronických ochorení. Dôležité však je, aby fungoval v rovnováhe. Pre jej udržiavanie nájdeme pomoc v homeopatickej jarnej lekárničke.

Niečo aj pre zdravie črevného mikrobiómu

Nové probiotikum Osmobiotic je jedinečným spojením dostatočného počtu konkrétnych kmeňov bifidobaktérií a laktobacilov, ktoré majú priaznivý vplyv na tráviaci trakt a najmä na jeho tranzit. Pomáha pri riešení problémov s vyprázdňovaním, prispieva k úprave črevnej mikrobioty a stimulácii imunitného systému. Jeho jedinečnosť spočíva aj v patentovanej technológii mikroenkapsulácie, pri ktorej sú baktérie chránené v ochrannej lipidovej vrstve. Akumulácia lipidových kvapiek na povrchu umožňuje obaliť každý kmeň a chrániť ho pred kyslým prostredím žalúdka. Táto technológia až 5-násobne zvyšuje mieru prežitia probiotických kmeňov a ich schopnosť kolonizovať črevo.

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON

Osmobiotic
• Výhodou týchto probiotík je možnosť použitia pre všetky vekové kategórie. Pre dojčatá sú určené kvapky, pre staršie deti v ústach rozpustný prášok s malinovou príchuťou a pre dospelých vrecká s rozpustným práškom.
• V tehotenstve zlepšuje tráviace ťažkosti, najmä v závere gravidity.
• Vhodné je aj pre ľudí s lepkovou alebo laktózovou intoleranciou.
• Obnovuje črevnú mikrobiotu.
• Má priaznivý vplyv na črevný tranzit.
• Obnovuje správne fungovanie gastrointestinálneho traktu.
• Pozitívne vplýva na imunitu.

Jarná lekárnička na problémy, o ktorých sa nahlas nehovorí

V električke radšej postojíte a neodkladná práca za počítačom vám spôsobuje utrpenie? Sústreďuje sa celé vaše prežívanie len na jeden bod tela? Na ten, o ktorom sa nahlas nehovorí?
Na hemoroidné ochorenie sa síce neumiera, ale človeku dokáže poriadne znepríjemniť nielen pracovný, ale aj osobný život. „Koronakríza“ problémy s týmto chúlostivým problémom len vystupňovala, pretože sme viac sedeli doma a automaticky sme prichádzali o pohyb. A pritom v jarnej lekárničke existuje účinné a jednoduché riešenie.

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON

Avenoc
• Je homeopatikum na liečbu hemoroidov, zápalu konečníka či trhlín v jeho okolí. Pozostáva z prírodných látok – pivonka lekárska, blyskáč jarný a nachádza sa v ňom amylokaínhydrochlorid, adrenalín a lanolín.
• Nespôsobuje podráždenie sliznice, nemá vedľajšie účinky a pri jeho aplikácii buď vo forme masti, alebo čapíkov by malo zlepšenie nastať do 7 dní.
• Je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Jarná lekárnička pre našu psychiku

V súčasnosti sa obávame najmä o fyzické zdravie, ale fyzické a psychické zdravie sú spojené nádoby. Zlá fyzická kondícia ovplyvňuje psychické prežívanie a naopak, psychické problémy významne ovplyvňujú fyzické zdravie človeka. Aj preto je dôležité, aby sme využili každú príležitosť pomôcť krehkej psychike zostať v rovnováhe. Najprijateľnejšia je pomoc z prírody, v ktorej dnes veľa ľudí hľadá alternatívu.

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON

Sédatif PC
• Je zložený z viacerých homeopatických zložiek. Obsahuje nechtík lekársky, lastovičník väčší, ľuľkovec zlomocný, kalinu obyčajnú, prilbicu tuhú a ružencovec obyčajný. Uvedená kombinácia zložiek pôsobí pri úzkostných stavoch, precitlivenosti, nervozite a podráždenosti (zdroj: MateriaMedicaHomoepatica).
Sedatif PC je nenávykový.
• Cez deň neutlmuje.
• Môže sa užívať s inými liekmi.
• Odporúčané denné užívanie je trikrát denne 2 tablety: ráno, na obed a večer. Liečba nesmie presiahnuť 2 týždne. Ak po 7 dňoch symptómy pretrvávajú alebo sa zhoršujú, pacient by sa mal obrátiť na svojho lekára.

Jarná lekárnička pre zdravú kožu

Cítite sa dobre vo vlastnej koži? Koža je pre naše telo najväčšou ochrannou bariérou a aj keď jej prvé jarné lúče prospievajú, odhalené časti sú zraniteľnejšie. Pri pobyte v prírode sa častejšie objavujú drobné poranenia, podráždenie po styku s bodavým hmyzom a rastlinami, ale aj odreniny pri športe.
Aj keď neraz mávneme rukou „veď to nič nie je“, poranenia kože netreba podceňovať. Aj cez tú najmenšiu ranku na koži sa totiž môžu do nášho tela dostať škodlivé mikroorganizmy a spôsobiť zápal. Jarná lekárnička ponúka hneď dvoch pomocníkov na rýchle ošetrenie poranení kože.

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON

CICADERMA
• Je dermálna masť, ktorá má podporný účinok pri liečbe drobných popálenín kože, začervenaní kože po slnení, pri drobných poraneniach, po uštipnutí hmyzom, odreninách, povrchových ranách, trhlinách, popraskanej kože, podráždení kože.
• Pri používaní CICADERMA nie sú známe žiadne liekové interakcie.

DAPIS gél
• Je kozmetický výrobok so 100 % prírodnými účinnými látkami, bez parabénov a parfumácie, ktorý upokojuje pokožku pri miernych prejavoch svrbenia, napríklad po poštípaní hmyzom.
• DAPIS gél sa ľahko sa rozotiera nezanecháva mastnú pokožku a príjemne chladí.

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON

Jarná lekárnička pre vaše svaly

Rozhodli ste sa s prichádzajúcu jarou začať sa konečne viac hýbať? Dobrá voľba, ale...
Začiatok „pohybovej sezóny“ môže byť po dlhodobom ničnerobení pre náš organizmus príliš veľkým sústom a telo na zvýšenú záťaž reaguje rôznymi príznakmi. Organizmus totiž nemá rád extrémy. Keď ho preťažíme bolí, tuhne, cítime napätie a ľahko môže prísť aj k jeho preťaženiu a úrazom.
Aj pri rozumnom dávkovaní pohybu a zvýšenej opatrnosti si môžeme vybehať či vycvičiť boľavé svaly, spôsobiť natiahnutie, vyvrtnutie, natrhnutie, odreniny, opuchy, pomliaždeniny. Dlhý zoznam rizík z pohybu má v jarnej lekárničke jedno účinné riešenie.

ARNICALMe
• Sú prírodné produkty obsahujúce extrakt z čerstvej Arniky horskej v optimálnej 7 % koncentrácii v dvoch formách.
• Špeciálna receptúra prináša vďaka jemnej krémovej štruktúre príjemný pocit z masáže.
• Nezanecháva mastný film a nevysušuje pokožku, naopak, osviežuje ju.

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON

Osviežujúci gél ARNICALMe roll on je upokojujúci osviežujúci gél. Je účinný na uvoľnenie svalového napätia. Praktická roll on forma umožňuje nielen jeho pohodlné nanášanie, ale zároveň má automasážny účinok.

Tonizujúci krém ARNICALMe cream je vhodný pri pocite únavy a preťaženia svalov. Podporuje nielen regeneráciu po námahe, ale aj príjemne osviežuje pokožku. Je vhodný na masáž väčších plôch tela.

Súvisiace články:
Autor: Špeciálny projekt

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Foto
Odborníci sa zhodli, že iba defenzíva nemohla viesť na ME k úspechu: Toto je 7 príčin zlyhania!
Koaličný poslanec Sloboda apeluje na ústredný krízový štáb: Toto je výsmech!
Pohroma v Česku: Desiatky slovenských hasičov sú pripravené okamžite pomáhať na Morave
Dobré fondy EÚ: Brusel pomohol so sanáciou skládky pri Bošanoch, takmer 20 rokov už nikoho neohrozuje
Bieloruského novinára aj s priateľkou premiestnili: Sú v domácom väzení
Čo (ne)robiť pri silných búrkach: Slováci, toto si zapamätajte
Foto
Ako vo vojne, dielo skazy či smrtiace tornádo: Popredné zahraničné média píšu o tragédii na Morave
Mali plné ruky práce: Búrky najviac zamestnali hasičov na Kysuciach
Nočný požiar osobného auta v Lipanoch: Majiteľovi ostali len oči pre plač
Pripravte sa, búrky s krúpami hrozia už popoludní: SHMÚ varuje najmä dva kraje
Babiš odletí z Bruselu na Moravu: Vyčíňanie živlu označil za skutočnú apokalypsu
Slovenskí politici vyjadrili podporu nášmu susedovi: Bolí ma srdce, keď vidím, čo sa stalo na Morave