Alfréd
10.03.2021 08:55 | Šport | Hokej
Video

Černák zhodil rukavice: Mantha dobiedzal, Erik rozdal zopár úderov

Bol jednou z hlavných postáv zápasu. Slovenský hokejista Erik Černák (23) prispel gólom a asistenciou k triumfu Tampy Bay Lightning v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Detroitu Red Wings 4:3 po predĺžení.

Pre nášho obrancu to bol prvý presný zásah v sezóne, v 21 dueloch si pripísal dokopy sedem bodov (1+6).

Černák v druhej tretine ukázal, že je tvrdým bekom: Odniesol si to dobiedzajúci kanadský útočník Anthony Mantha (26), s ktorým sa v druhej tretine náš bek pobil. Dostal za to päť minút.

"Cítil som sa dnes skutočne skvele, najmä po predchádzajúcom dueli, v ktorom som predčasne opustil ľad a odohral iba 12 minút. Takže som mal veľa energie. Bol som oddýchnutý a cítil som sa skutočne dobre. Som za to šťastný, ešte viac spokojný som s našim víťazstvom," povedal Černák pre klubový web.

"Erik ukázal vo všetkých aspektoch hry, aký dôležitý hráč je pre náš tím," uviedol na adresu slovenského spoluhráča švédsky obranca Victor Hedman. "Jeho zásah v tretej tretiny bol pre nás veľmi cenný, takisto Patty mu dal výbornú prihrávku. Černák v obrane drel ako kôň, je veľmi dôležitý pre naše defenzívne rady. Dnes bol za to odmenený gólom, asistenciou a pästným súbojom."

Tampa potvrdila, že to na Detroit vie, v 20 vzájomných stretnutiach dosiahla 19 víťazstiev a iba raz prehrala po predĺžení. Naposledy podľahla "červeným krídlam" v riadnom hracom čase 3. novembra 2015.