07.03.2021 21:59 | Šport | Hokej

Bratislava Capitals prehrala v poslednom zápase, no play off hráčov neminie: Známy je už aj súper!

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v záverečnom 10. kole kvalifikačnej skupiny o postup do play off IHL s HC TWK Innsbruck tesne 2:3. O triumfe hostí rozhodol v 53. minúte kanadský útočník Braden Christoffer.

5
Poslednú miestenku do play off si zaistili hráči Villachu.

Štvrťfinálové dvojice sa zrodili systémom výberu, keďže prvé tri tímy zo skupiny o nasadenie si mohli zvoliť svojich súperov. Capitals si vybral jej víťaz HC Bolzano. Štvrťfinále odštartuje v piatok 12. marca, ďalšie hracie dni sú 14., 16., 19., prípade 21., 23. a 26. marca.
Ďalšie dvojice štvrťfinále tvoria KAC Klagenfurt - EC Grand Immo VSV Villach, Red Bull Salzburg - Dornbirn Bulldogs a Viedeň Capitals s Fehérvárom AV19. Hrá sa systémom doma - vonku a bez samostatných nájazdov. Prvé predĺženie sa hrá s piatimi hráčmi na 20 minút, ďalšie traja na troch, informoval klub.

V úvode zápasu sa veľká gólových možností nezrodilo. Hostia hrali od 7. minúty v početnej výhode, ale prvý gól strelili Capitals. V 10. minúte našiel Faith pred bránkou Hultsa a ten bekhendom rozvlnil sieť. Domácim však vydržalo vedenie len dve minúty, o vyrovnanie sa postaral Ciampini. Podobne tomu bolo aj v úvode druhého dejstva. Bratislavčanov poslal po 45 sekundách do vedenia Faith, no v 23. minúte upravil na 2:2 opäť Ciampini. V 27. minúte sa skončilo prečíslenie hostí len strelou do žŕdky, na druhej strane nepochodil proti Swettemu Fortier. V tretej tretine sa dostali domáci pri oslabení do prečíslenia, ale veľkú možnosť nevyužili. Trest prišiel v 53. minúte, keď o triumfe hostí rozhodol Christoffer - 2:3.
 Ice Hockey League:
      10. kolo nadstavbovej časti - skupina o postup do play off:
      iClinic Bratislava Capitals - HC TWK Innsbruck 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
      Góly: 10. Hults (Faith, Fortier), 21. Faith (Fortier) - 12. Ciampini (Paulweber), 23. Ciampini (Lattner, Christoffer), 53. Christoffer. Rozhodovali: Rencz, Siegel - Gatol, Kis-Király, vylúčenia: 3:4 na 2 min, navyše: Boldižár 5+DKZ za nedovolené bránenie, presilovky a oslabenia: 0:0.
      Capitals: Baroš – Carson, Guimond, Chovan, Boldižár, Romančík, Ďurkech – Fortier, Hults, Faith – Miklík, Higgs, S. Kosticyn – Mrázik, Buc, Ahl - Köver, Šmida, Bezák
      Innsbruck: Swette - Saucerman, Lattner, Danielsen, Bär, Tansey, Racine-Clarke - Paulweber, Christoffer, Ciampini - Muigg, Girard, Herr - Winkler, Ludin, Gerlach - Jennes, Wetzelsberger, Mader