24.02.2021 07:33 | Šport | Hokej

Krásna slovenská akcia vo Washingtone: Chára to vymyslel, Pánik dokončil

Ani gól slovenského útočníka Richarda Pánika po asistencii krajana Zdena Cháru nestačil hokejistom Washingtonu na víťazstvo v domácom súboji NHL s Pittsburghom v noci na stredu.

Penguins zvíťazili 3:2 po predĺžení, keď o ich výhre rozhodol v 62. minúte Kasperi Kapanen.

Pánik dosiahol druhý presný zásah v sezóne, keď v 25. minúte vyrovnal na 1:1. Pri jednoduchej priamočiarej akcii si prebral Chárovu prihrávku, cez obrancu sa predral do zakončenia a skóroval. Na ľade strávil vyše 13 minút a zapísal si jeden plusový bod. Chára odohral vyše 18 minút a tiež si okrem jedného kanadského bodu zapísal aj jeden plusový bod. Penguins zdolali Caps štvrtýkrát z doterajších piatich tohtosezónnych vzájomných duelov.

Nevyhral ani Montreal, ktorý podľahol na ľade Ottawy 4:5 po nájazdoch. V nich o triumfe Senators rozhodli úspešné pokusy Tima Stutzla a Josha Norrisa. Slovenský útočník Canadiens Tomáš Tatar nebodoval, odohral takmer 16 minút a zapísal si jeden mínusový bod.

Výsledky:

OTTAWA SENATORS - MONTREAL CANADIENS 5:4 pp a sn (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. Batherson (Stepan, Zub), 10. Tkachuk (Batherson, Stützle), 24. Brännström (White, Brown), 51. Tkachuk (Norris, Chabot), rozh. nájazd Stützle – 17. Weber (Evans, Perry), 25. Drouin, 31. Weber (Danault, Kulak), 49. Toffoli (Danault, Edmundson). Brankári: Murray - Price, strely na bránku: 39:36, bez divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - CHICAGO BLACKHAWKS 5:6 pp a sn (1:2, 2:2, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Atkinson (Jenner), 21. Laine (Jones, Roslovic), 30. Laine (Atkinson, Jones), 50. Bjorkstrand (Roslovic, Carlsson), 56. Bjorkstrand (Laine) – 9. Söderberg (Kane, DeBrincat), 11. Kane (Suter, Janmark), 29. Hagel (Kane), 36. Kubalík (Keith, Söderberg), 44. Boqvist (Kane, Kubalík), rozh. náj. DeBrincat. Brankári: Korpisalo - Lankinen, strely na bránku: 30:34, bez divákov.

WASHINGTON CAPITALS - PITTSBURGH PENGUINS 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 25. PÁNIK (CHÁRA, Carlson), 34. Sheary (Kuznecov) – 7. Malkin (Letang, Guentzel), 34. Guentzel (Marino, Kapanen), 62. Kapanen (Blueger, Jarry). Brankári: Vaněček - Jarry, strely na bránku: 22:37, bez divákov.

NEW JERSEY DEVILS - BUFFALO SABRES 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 60. Gusev (Subban, Zacha) – 31. Olofsson (Dahlin, Reinhart), 46. Asplund (Reinhart, Eichel), 47. Cozens (Hall, Staal), 60. Eakin (Okposo). Brankári: Blackwood - Ullmark, strely na bránku: 42:37, bez divákov.

DETROIT RED WINGS - NASHVILLE PREDATORS 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 45. Forsberg (Josi, Granlund), 50. Tolvanen (Forsberg, Josi). Brankári: Bernier - Rinne, strely na bránku: 24:33, bez divákov.

VANCOUVER CANUCKS - EDMONTON OILERS 3:4 (3:1, 0:0, 0:3)
Góly: 2. Horvat (Schmidt, Pettersson), 9. T. Myers, 16. Pettersson (Miller, Benn) – 19. Kahun (Barrie, Draisaitl), 41. Kahun (Draisaitl, Yamamoto), 45. McDavid (Draisaitl, Chiasson), 54. Ennis (Khaira, Larsson). Brankári: Demko - Smith, strely na bránku: 33:39, bez divákov.