Utorok 11. 5.
Blažena
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
15.03.2021 08:00 | Správy | Koronavírus
Špeciálny projektSponzorované

Vaše zdravie je v tomto čase najvyššou prioritou. Preto si zaslúži vašu pozornosť!

Pandémia nového koronavírusu je pre väčšinu z nás bezprecedentnou situáciou, s akou sme sa doposiaľ nestretli a nevieme na ňu reagovať. Ako si v tejto situácii udržať mentálne zdravie? Aj zdraví a aktívni ľudia si potrebujú v čase pandémie chrániť svoje psychické zdravie pred stresom.

Súčasná situácia je pre všetkých stresujúca. Strach a úzkosť z ochorenia COVID-19 a z toho, čo všetko by sa mohlo stať, majú negatívne dôsledky na psychickú pohodu detí aj dospelých. Navyše znižovanie sociálnych kontaktov vyvoláva pocity izolácie a osamelosti a zvyšuje úzkosť a stres vo všetkých vekových skupinách. Stále však ide o najúčinnejšiu stratégiu v boji proti pandémii. Aj preto je dôležité nezabúdať, že psychické zdravie je rovnako dôležité ako zdravie fyzické.

Pandémia koronavírusu má nepriamy vplyv aj na psychické zdravie a mnohí ľudia práve preto ľahšie podliehajú stresu, úzkostiam a depresiám.

V zahraničí je čoraz používanejší výraz coronavirus anxiety, teda úzkosť z koronavírusu.

Otvoriť galériu
Psychické zdravie je rovnako
Zdroj: freepik.com

Keď psychika nevidí „svetlo na konci tunela“, trpí...

Vírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 už dlhé mesiace mení naše životy. Nevyhnutné obmedzenia proti šíreniu pandémie priniesli radikálnu zmenu životného štýlu a zaužívaných stereotypov. Rodičia pracujú doma, deti sa učia doma, starí rodičia zostávajú osamotení, nemôžeme sa stretávať s rodinou a priateľmi, venovať sa naplno záľubám, cestovať... Jednoducho robiť to, čo nám prinášalo v živote radosť a každodenné psychické povzbudenie. A takému prežívaniu neprospievajú ani vzťahové a výchovné problémy a finančná, neraz až existenčná neistota vzniknutá problémami so zamestnaním.

Na začiatku sme si mnohí povedali „vydržíme“, ale pri zhoršujúcej sa situácii to aj tí psychicky najodolnejší jedinci nezvládajú. Niekedy je ťažké vyhnúť sa negatívnym myšlienkam a úzkosti. K strachu o vlastné zdravie, o zdravie svojich najbližších sa pridáva pocit straty slobody a absencia „svetla na konci tunela.“ Je totiž preukázané, že pokiaľ ľudia vedia, kedy sa nepriaznivá situácia skončí, zvládajú ju oveľa lepšie. V prípade pandémie koronavírusu nám však takýto „svetlý bod“ v budúcnosti zatiaľ chýba. Aj preto je dôležité, aby sme využili každú príležitosť pomôcť krehkej psychike zostať v rovnováhe.

Otvoriť galériu
Psychické zdravie je rovnako
Zdroj: freepik.com

Keď duša hovorí rečou tela...

V súčasnosti sa obávame najmä o svoje fyzické zdravie. Ale fyzické a psychické zdravie sú spojené nádoby a keď nás bolí duša, netrvá dlho, kým nás začne bolieť aj telo. Štúdia potvrdzuje, že ľudia, ktorí trpia fyzickými zdravotnými problémami, až trikrát častejšie navštevujú expertov na mentálne zdravie. Zlé fyzické zdravie vedie teda k psychickým problémom, ale platí to aj naopak. Psychické problémy významne ovplyvňujú fyzické zdravie človeka. Dnes už vieme, že psychika má veľký význam najmä pri srdcovocievnych ochoreniach (ischemická choroba srdca, infarkt myokardu, vysoký krvný tlak), ochoreniach tráviaceho traktu (vredová choroba, chronický zápal hrubého čreva), cukrovke, alergických ochoreniach, ale aj pri nádorových ochoreniach. Aj za mnohými telesnými ťažkosťami, kde sa nezistí žiadny chorobný nález, sú často práve psychické problémy. Patria sem bolesti hlavy, chrbta, závraty, únava, bolesti na hrudníku, bolesti tráviaceho traktu, hnačky alebo zápchy, poruchy spánku. Spoznaním príčiny ťažkostí a ich odstránením alebo aspoň snahou ich riešiť sa zlepšujú aj telesné ťažkosti.

Aj stres má dnes iné podoby...

Všimli ste si, že pokiaľ sme v čase pred pandémiu pri nepríjemných prežívaniach často len tak mimovoľne podotkli „som v strese“, dnes toto konštatovanie používame oveľa menej? A pritom príčin stresu na náš každodenný zoznam pribúda.

Týka sa nás to všetkých...

Sédatif PC je vhodná alternatíva pre všetky vekové skupiny. Aj keď je súčasné obdobie po psychickej stránke náročné pre každého človeka a každý ho zvláda s väčšími alebo menšími ťažkosťami, niekedy pomôže aj pocit, že v tom nie sme sami. S touto situáciou sa musia vyrovnať nielen príslušníci menej ohrozenej produktívnej generácie, muži a ženy v aktívnom veku od 25-45 rokov, ale aj deti a seniori s krehkou psychikou. Zvlášť zraniteľnú skupinu tvoria budúce mamičky, ktoré prirodzene trápia obavy z bezpečnosti príchodu dieťaťa na svet, ale užívaním bežných farmakologických prípravkov na zmiernenie psychických problémov by mohli ublížiť dieťatku. Všetky tieto zraniteľné skupiny si preto zaslúžia účinné, ale zdraviu šetrné riešenie.

Otvoriť galériu
SEDATIF PC
Zdroj: BOIRON

Najprijateľnejšia pomoc je z prírody...

Našťastie, žijeme v čase, ktorý ponúka účinné riešenia. Okrem účinných rád ako zvládnuť stres a napätie určitými režimovými opatreniami existuje aj pomoc preverená tisícročiami – pomoc z prírody. Veľa ľudí práve v nej dnes hľadá alternatívu a vracia sa späť k liečivým rastlinám, pretože prípravky z nich vyrobené majú schopnosť liečiť a zlepšovať fyzickú a duševnú pohodu. Práve ony niekedy dokážu priniesť úľavu tam, kde to ešte veda nedokázala. Liečivá sila prírody je súčasťou homeopatických prípravkov, ktoré nám dokážu pomôcť aj v prípade stresu, úzkosti, nervozity, podráždenosti, teda celkovej psychickej nepohody. Na ich zmiernenie je najvhodnejšou voľbou homeopatický liek Sédatif PC.

Homeopatický prístup k stresu...

Homeopatické lieky sú nenávykovým riešením zvládnutia nadmerného stresu a zmiernenia jeho príznakov. Komplexný liek zložený z viacerých homeopatických liekov – Sédatif PC obsahuje bylinné zložky ako sú nechtík lekársky, lastovičník väčší, ľuľkovec zlomocný, kalinu obyčajnú, prilbicu tuhú a ružencovec obyčajný. Uvedená kombinácia zložiek v homeopatickom lieku pôsobí pri úzkostných stavoch, precitlivenosti a podráždenosti (zdroj: Materia Medica Homoepatica).

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON
Na dostatočnú psychickú regeneráciu tela je dôležitý aj kvalitný spánok, ktorý môže narúšať práve intenzívne prežívanie stresu, pri ktorého zvládaní pomáha Sédatif PC. Aj tu máme však riešenie. Výživový doplnok Datif Night obsahuje magnézium, ktoré prispieva k prirodzenému fungovaniu psychiky a nervovej sústavy. Uvoľní stres a spánok prichádza o to ľahšie. Viac na www.boiron.sk/produkt/datif-night.

„Svetlo na konci tunela“ existuje...

Aj keď celkové dôsledky dlhodobého prežívania pandemickej situácie na psychiku ľudí dnes nedokáže nikto odhadnúť, aj v oblasti psychického zdravia, bez ohľadu na závažnosť situácie, vždy platí, že všetko je v našich rukách. Napriek tomu, že žijeme v obmedzených podmienkach a nie vždy sa cítime ideálne, nie je dôvod mať hlavu v smútku. Realita zmenila naše bežné dni na nevšedné, ale aj túto skúsenosť môžeme využiť v náš prospech. Nakoniec aj história nás učí, že všetko zlé sa raz pominie. A na rozdiel od generácií pred nami si môžeme v podpore psychického zdravia pomôcť sami účinnými homeopatickými prípravkami z prírody.

Otvoriť galériu
SEDATIF PC
Zdroj: BOIRON

Sédatif PC je homeopatický liek, tradične používaný pri úzkostných stavoch, precitlivenosti, nervozite a podráždenosti.
Pred užitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa, prípadne sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.
Sédatif PC je dostupný v lekárni bez lekárskeho predpisu. Viac informácií nájdete na https://www.sedatifpc.sk/

Užívanie Sédatif PC
Na zmiernenie stresu počas dňa je potrebné dodržiavať správne dávkovanie Sédatif PC. Odporúčané denné užívanie je trikrát denne 2 tablety: ráno, na obed a večer. Liečba nesmie presiahnuť 2 týždne. Ak po 7 dňoch symptómy pretrvávajú alebo sa zhoršujú, pacient by sa mal obrátiť na svojho lekára.

Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON
Otvoriť galériu
Zdroj: BOIRON

Súvisiace články:
Autor: Špeciálny projekt
X

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou Ringier Axel Springer Slovakia, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 00 678 155, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 19/B na účely spätného kontaktovania ... Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.


Situácia v Bielorusku stále vrie: Slová ministra Ivana Korčoka hovoria za všetko, ako budú reagovať európski lídri?
Po izraelskom nálete rátajú obete v desiatkach: Krvavý útok pripravil o život aj deväť detí
Hrozné následky útoku na pásmo Gazy: Pri izraelskom nálete zahynulo deväť Palestínčanov vrátane detí
Padol verdikt! Udržala sa Kolíková na poste ministerky spravodlivosti?
Hansi Flick dlho bez práce neostal: V lete prevezme kormidlo nad týmto tímom!
Kolíková prehovorila k poslancom: Reformu justície musíme ukončiť
Zomrel známy francúzsky sériový vrah (†79): Z toho, čo robil svojim obetiam, vás bude mraziť na chrbte
Eskalujúce napätie v Jeruzaleme postavilo do pozoru OSN: Bezpečnostná rada mimoriadne rokovala o vyhrotenej situácii
Asistované sčítanie sa už rozbehlo: Za prvý týždeň tak urobilo takmer 40-tisíc obyvateľov
Ako bude vyzerať budúcnosť NATO na území východnej Európy? Rumunský prezident v tom má jasno
Znepokojivé odhalenia WHO o novom indickom variante koronavírusu: V hre je zvýšená odolnosť voči vakcínam
Obrovská pocta pre Zdena Cháru: Vďaka svojej oddanosti ho nominovali na ocenenie Bill Masterton Memorial Trophy