19.01.2021 21:39 | Šport | Hokej

Slovan pod novými trénermi zdolal Nitru: Rozhodnúť museli nájazdy

Hokejisti Slovana Bratislava uspeli v utorňajšej dohrávke 9. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 4:3 po samostatných nájazdoch.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 3:4 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. Ege (Žitný), 25. Foget (Holešinský, Žitný), 31. Tvrdoň (Slovák, Nemec) - 16. Matoušek (Ališauskas, Šišovský), 31. Kundrík, 57. Kytnár (Šišovský, Meszároš), rozhodujúci sam. nájazd Ranford. Rozhodovali: Žák, Novák - Frimmel, Gegáň, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, bez divákov

Nitra: Cowley – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Hřebíček, Knižka, Ege – Tvrdoň, Slovák, Finlay – Žitný, Kollár, Hrnka – Fominych, Foget, Holešinský – Minárik, Šiška, Múčka - Gubo
Slovan Bratislava: Parks – Maier, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Brodzinski, Valach, Beňo – Šišovský, Kytnár, O’Donnell – J. Uram, Urbánek, Ranford – Matoušek, Bortňák, Kundrík – Jasenec, Jendek, Lepskij

Ako prví sa ujali vedenia v 4. minúte Nitrania. Strelecký účet v drese Nitry si otvoril americký obranca Ege. Príležitosti na vyrovnanie mali Ranford aj O’Donnell, no Cowley odolal. Domáci ponúkli Slovanu štvorminútovú presilovku, v ktorej vyrovnal na 1:1 dôrazný Matoušek.

V druhej časti boli jasne lepší "corgoni". Bolo to aj vďaka nedisciplinovanosti hostí. Nitra potrestala fauly "belasých" dvakrát. Najskôr v 25. minúte využil presilovku Foget a na rozdiel dvoch gólov zvýšil v polovici zápasu Tvrdoň. Z ojedinelého výpadu hostí, navyše v oslabení, dokázal znížiť už o 32 sekúnd Kundrík. Nitrania následne viackrát zavreli súpera v pásme a problémy robil obrane Slovana najmä aktívny Finlay.

V 48. minúte mohli potrestať Jendek s Jasencom zaváhanie Hřebíčka, no Nitru podržal Cowley. V 55. minúte zas nevyužil veľkú šancu Minárik, ktorý osamotený medzi kruhmi prestrelil Parksovu bránku. Slovan to dokázal potrestať najlepšie, ako sa dalo. V 57. minúte zakončil brejkovú situáciu nekompromisnou strelou Kytnár a poslal zápas do predĺženia.

V 63. minúte fauloval domáci Slovák, no Nitru podržal Cowley. To sa už nedá povedať o samostatných nájazdoch, v ktorých prekonali amerického brankára Nitry všetci štyria exekútori Slovana.