17.01.2021 10:04 | Šport | Hokej

O víťazstve nad Bostonom rozhodol premiérovým gólom mladý Bielorus: Jaroslav Halák zhodnotil tímový výkon

Brankár Jaroslav Halák si vo svojom prvom vystúpení v novom ročníku zámorskej profiligy pripísal prehru. Jeho Boston podľahol v sobotňajšom dueli na ľade New Jersey 1:2 po predĺžení.

4
Halák zaznamenal celkovo 29 úspešných zákrokov. "Bol to jeden z tých popoludňajších zápasov, v ktorom musíte nájsť energiu hneď v úvode," povedal Halák pre nhl.com. "V prvej tretine sme boli trochu pomalší ako súper, no ako zápas plynul, dostali sme sa postupne do tempa. Vieme, že ako tím musíme hrať lepšie už od prvého buly. Potrebujeme podať dobrý výkon celých 60 minút," zdôraznil slovenský brankár, ktorý sa stal treťou hviezdou zápasu.
Premiérovým gólom v NHL rozhodol o triumfe domácich bieloruský útočník Jegor Šarangovič necelé dve sekundy pred koncom predĺženia. Dostal sa do brejku, veľmi nevymýšľal a Haláka prekonal strelou švihom. "Myslím si, že to je najkrajší moment v mojej hokejovej kariére," vyznal sa 22-ročný krídelník. "Som naozaj šťastný, lebo sme vyhrali. Čo môže byť krajšie - získali sme dva body a strelil som prvý gól v NHL. Neviem, čo k tomu povedať, som veľmi šťastný." Boston rovnakého súpera zdolal vo štvrtok 3:2 po nájazdoch.