06.01.2021, 20:00 | Šport | Hokej

Slovan zvíťazil vďaka jedinému gólu, fantastický obrat Detvy

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredu v 28. kole Tipos extraligy v Trenčíne 1:0, rozhodol o tom presný zásah Petra Šišovského v prvej tretine.

4
Dukla začala proti rozbehnutému Slovanu aktívne. V 5. minúte navrátilec zo svetového šampionátu juniorov Chromiak neprestrelil Parksa z pravého kruhu. Pri vylúčení Kundríka dostal puk z vlastného pásma na modrú čiaru Okuliar. Rútil sa sám na gólmana, ale ani on neuspel. Trenčania z následnej aktivity nič nedokázali vyťažiť. Na opačnej strane klziska sa strela z ťažkého uhla odrazila pred Šišovského, ktorý už nemal problémy poslať puk do odkrytej časti bránky.

Domáci mohli vyrovnať na začiatku druhej tretiny, ale trenčiansky hráč zblízka nedokázal prekonať rozhodného Parksa, ktorý vysotil bránku z miesta, za čo dostal dvojminútový trest. Zápasu síce nechýbalo tempo, ale šance sa rodili iba sporadicky aj z dôvodu, že si tímy darovali minimum priestoru. Zverenci trénera Pardavého sa síce snažili dostať do gólového zakončenia, no hostia z Bratislavy ich takmer do ničoho nepúšťali a sami vyrážali do náznakov nebezpečných kontier.

V úvode tretej tretiny Valach poslal puk na Chromiaka. Ten bol v dobrej pozícii bránený a Parks zasiahol betónom. V 48. minúte Paukovček ešte prihral Enrikovi Švecovi, no ten nedokázal prehodiť chránič brankára a puk do siete nedopravil. O chvíľku neskôr zostal v predbránkovom priestore voľný Chromiak, ale ani na dvakrát nedokázal vyrovnať. V záverečných minútach si už slovanisti postrážili vedenie. Prikrášliť skóre ešte mohol Urbánek. Jeho strela sa tri minúty pred koncom odrazila od žrde.

Hokejisti Detvy zvíťazili v stredajšom zápase 28. kola hokejovej Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4, pričom po dvoch tretinách prehrávali 0:4. Detva vďaka triumfu natiahla sériu zápasov v ktorých bodovala už na dvanásť.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 Detva 4:5 (2:0, 2:0, 0:5)

Góly: 6. Portokalis (Jesus, Tullio), 7. Bača (Uhrík), 27. Štrauch (Robertson, Huna), 36. Hamráček (Lištiak, Michalík) – 41. Žilka (Gachulinec, Charbonneau), 41. Čacho (Downing), 53. Charbonneau (Lyle), 55. Ščurko (Ľupták), 57. Charbonneau (Cox, Rymsha). Rozhodovali: Korba, Orolin – Šoltés, Stanzel, vylúčení: 7:5 na 2 min., navyše Kaarlehto (LM) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
L. Mikuláš: Kaarlehto – Robertson, Nemec, Valtola, Mezovský, Jesus, Rusina, Pavúk – Štrauch, Oško, Huna – Hamráček, Lištiak, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Haluška, Uhrík, Bača
HC 07 Detva: Petrík (36.      Lietava) – Lalík, Lyle, Korím, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Bakala, Jendroľ – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Cox, Čacho, Charbonneau – Curry, Valent, Downing – Žilka, Klíma, Askarov

HK Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 17. Šišovský (Studenič, Meszároš). Rozhodovali: Stano, Mullner – Herzog, Junek, vylúčení: 4:5 na 2 min., navyše: Lačný (Slovan) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.
Trenčín: LaCouvee – Jalasvaara, Ackered, Rehuš, E. Švec, Ilenčík, Rajnoha, Urban – Berisha, Kettunen, Okuliar – Bezúch, Reddick, Hecl – M. Valach, Paukovček, Chromiak – Krajč, J. Švec, Sádecký – Kukuča
Slovan: Parks – Bačík, Sersen, Štajnoch, Mészároš, J. Valach, Ališauskas, Beňo, Maier – O'Donnell, Urbánek, Gašpar – Studenič, Kytnár, Šišovský – Rapáč, Bortňák, Ožvald - Jendek, Lačný, Kundrík