03.12.2020 20:57 | Šport | Futbal

Sparta Praha vôbec nezvládla záver s Lille a v Európskej lige končí: Liberec senzačne zvíťazil v Belgicku

Futbalisti AC Miláno postúpili z H-skupiny do šestnásťfinále Európskej ligy 2019/2020. Vo štvrtkovom zápase 5. kola doma zdolali Celtic Glasgow 4:2.

4
Sparta prišla v 65. minúte o vylúčeného Ondřeja Čelůstku, no vzápätí otvorila skóre vďaka Ladislavovi Krejčímu II. Postup zo skupiny zabezpečil pre Lille a v konečnom dôsledku aj AC Miláno "dvojgólový" Burak Yilmaz. V drese Sparty absentovali zranení Slováci Lukáš Štetina i Dávid Hancko. Milánčania prehrávali v 14. minúte 0:2. Ešte do prestávky však vyrovnali a po zmene strán dokonali obrat vďaka zásahom Jensa Haugeho a Brahima Diaza.

Divoký zápas zažil Linz v J-skupine, ktorý dokázal doma remizovať s Tottenhamom 3:3. Rakúšania v 87. minúte prehrávali 2:3, ale v nadstavenom čase dokázali vybojovať bod. Ani to im však napokon nestačilo a ďalej ide Tottenham, ktorý má lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. Rozhodol o tom triumf lídra tabuľky Antverp nad Ludogorcom Razgrad 3:1. Aj belgický tím má istotu účasti v šestnásťfinále.

Na jar bude pokračovať i Villarreal, ktorý zdolal Sivasspor 1:0 a zaistil si prvenstvo v I-skupine. V L-skupine dosiahol Liberec cenné víťazstvo v Gente 2:1, ale v súťaži po skupinovej fáze skončí. Na treťom mieste zaostáva za druhou CZ Belehrad o štyri body. Srbi remizovali s Hoffenheimom 0:0 a obaja postúpili. V drese Liberca odohral celý zápas slovenský reprezentant Martin Koscelník, jeho krajan Jakub Hromada nastúpil v 67. minúte.

5. kolo skupinovej fázy EL 2020/2021
      G-skupina
      AEK Atény - SC Braga 2:4 (1:3)
      Góly: 31. Oliveira, 89. Vasilantonopoulos - 8. Tormena, 10. Esgaio, 45. Horta, 83. Galeno

Zorja Luhaňsk - Leicester City 1:0 (0:0)
      Gól: 84. Sayyadmanesh

H-skupina
      OSC Lille - Sparta Praha 2:1 (0:0)
      Góly: 80. a 84. Yilmaz - 71. Krejčí II., ČK: 65. Čelůstka (Sprata) po druhej ŽK

AC Miláno - Celtic Glasgow 4:2 (2:2)
      Góly: 24. Calhanoglu, 26. Castillejo, 50. Hauge, 82. Diaz - 7. Rogič, 14. Edouard

I-skupina
      Karabach Agdam - Maccabi Tel Aviv 1:1 (1:1)
      Góly: 37. Romero - 22. Cohen (z 11 m)

Sivasspor - Villarreal CF 0:1 (0:0)
      Gól: 75. Chukwueze

J-skupina
      LASK Linz - Tottenham Hotspur 3:3 (1:1)
      Góly: 42. Michori, 84. Eggestein, 90.+3 Karamoko - 45.+2 Bale (z 11 m), 56. Son Heung-Min, 87. Ali (z 11 m)

Royal Antverpy - Ludogorec Razgrad 3:1 (1:0)
      Góly: 20. Hongla, 72. De Laet, 87. Benson - 53. Despodov

K-skupina
      CSKA Moskva - Wolfsberger AC 0:1 (0:1)
      Gól: 22. Vizinger
      Feyenoord Rotterdam - Dinamo Záhreb 0:2 (0:1)
      Góly: 45.+5 Petkovič (z 11 m), 53. Majer

L-skupina
      KAA Gent - Slovan Liberec 1:2 (0:1)
      Góly: 60. Jaremčuk - 32. Mara, 55. Yusuf
      /M. Koscelník odohral celý zápas, J. Hromada (obaja Liberec) nastúpil v 67. minúte/

CZ Belehrad - TSG 1899 Hoffenheim 0:0