02.12.2020, 18:40 | Šport | Futbal

Prekvapivé víťazstvo Serede: Na domácom trávniku si poradili s DAC

Futbalisti ŠKF Sereď zvíťazili v stredajšej dohrávke 12. kola Fortuna ligy doma nad druhým tímom tabuľky FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 a poskočili na siedmu priečku.

Víťazný gól strelil krátko po zmene strán Adam Morong a domáci sa ubránili aj po vylúčení Miloša Lačného v 69. minúte.

Dohrávané stretnutie 12. kola Fortuna ligy prinieslo od úvodu neľútostný boj s množstvom osobných súbojov. Prebiehala 7. minúta a na Bušnjov center z pravej strany si nabehol Iván, ale mieril tesne vedľa. V 20. minúte sa vyznamenal Yakubu, ktorý skvele vytesnil Kalmárovu strelu z priameho kopu. O dve minúty opäť Yakubu kryl prudkú strelu Nebylu. Hostia mohli ísť do vedenia v 27. minúte, avšak hlavička Beskorovajného skončila na prvej žrdi. Po polhodine šikovne zakombinovali Blackman s Nebylom, pozorný Yakubu sa však prekvapiť nenechal.

Do druhého dejstva vystúpili aktívnejšie domáci. V 48. minúte rozohral Iván rohový kop, na jeho center si vyskočil Morong a prudkou hlavičkou z hranice malého vápna otvoril gólový účet stretnutia. Už o tri minúty mohlo byť 2:0, ale Lačného dobre mierenú hlavičku k pravej žrdi Jedlička stihol vyraziť. Od tohto momentu hostia zvýšili obrátky, ale strelecké príležitosti neprichádzali.

V 69. minúte neudržal emócie na uzde Lačný a po zbytočnom vrazení do Kalmára videl červenú kartu. V 83. minúte skúšal šťastie Kalmár, s jeho strelou z 20 metrov nemal Yakubu problém. Favoritovi stretnutia nevychádzala finálna fáza. V 86. minúte Ramírez pálil z hranice 16-ky, ale Yakubu jeho strelu do šibenice vyškriabal na roh. Hosťom nepomohlo ani osemminútové nadstavenie a tak sa zrodilo prekvapivé víťazstvo Serede.

ŠKF Sereď - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 48. Morong. Rozhodovali: Ziemba – Kováč, Hrmo, ŽK: Bušnja, Mečiar, Morong - Kalmár, Blackman, Nicolaescu, ČK: 69. Lačný (Sereď)
Sereď: Yakubu – Morong, Michalík, Ba, Mečiar (79. Slaninka) – Adekuoroye, Tatranský (71. Potoma) – Iván (79. Jureškin), Šumský (71. Bae), Bušnja (90.+ Duranski) – Lačný
Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Beskorovajnyj (85. Sharani), Davis – Nebyla (63. Nicolaescu), Schäfer, Balić - Kalmár – Divković (90.+ Andzouana), Ramírez

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania... Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov .