26.11.2020 21:15 | Šport | Futbal

Dávid Hancko pomohol gólom Sparte k víťazstvu nad Celticom: Liberec v Európskej lige s ďalšou prehrou

Futbalisti Arsenalu Londýn postúpili do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021. Rozhodla o tom ich štvrtková výhra 3:0 na pôde nórskeho Molde v 4. kole B-skupiny.

5

"Kanonieri" majú na konte plný počet 12 bodov. O triumfe zverencov trénera Mikela Artetu rozhodli v druhom polčase góly Nicolasa Pepeho, Reissa Nelsona a Folarina Baloguna. V druhom zápase skupiny privíta od 21.00 SEČ írsky Dundalk rakúsky Rapid Viedeň.
Hoffeinheim mal v Liberci veľký tlak od úvodu, no prevahu korunoval až v 77. minúte, keď otvoril skóre Rakúšan Christoph Baumgartner. V závere duelu potom z penalty stanovil výhru hostí 2:0 z penalty Andrej Kramarič. V domácom drese odohral celý duel slovenský reprezentant Martin Koscelník, jeho krajan Jakub Hromada bol na lavičke náhradníkov. V druhom súboji skupiny triumfovala CZ Belehrad 2:0 na pôde Gentu a tiež už je takmer na 100 percent v jarnej vyraďovacej fáze. Duel viedol slovenský hlavný rozhodca Filip Glova.

Sparta Praha na Letnej zdolala v H-skupine aj vďaka gólu slovenského obrancu Dávida Hancka Celtic Glasgow 4:1. Škóti išli do vedenia, ale "rudí" vďaka Hanckovi a Lukášovi Julišovi ešte do polčasu výsledok otočili. Juliš pridal aj druhý gól a v nadstavenom čase spečatil rovnaký triumf ako v Škótsku Srdjan Plavšič. Škvrnou bolo ďalšie zranenie Hancka, ktorý musel v 67. minúte nútene vystriedať. V druhom stretnutí skupiny Lille doma remizovalo s AC Miláno 1:1 a vedie tabuľku s ôsmimi bodmi, Miláno má sedem a Sparta šesť bodov.

Do šestnásťfinále prenikol aj Leicester City, ktorému remízu 3:3 a potrebný bod na pôde Sportingu Braga zaistil v 90.+5 minúte Jamie Vardy.

SC Braga - Leicester City 3:3 (2:1)
      Góly: 4. Elmusrati, 24. Paulinho, 90. Fransengiro - 9. Barnes, 78. Thomas, 90.+5 Vardy

AEK Atény - Zorja Luhaňsk 0:3 (0:0)
      Góly: 61. Gromov, 75. Kabajev, 85. Jurčenko (z 11 m), ČK: 49. Skachov (AEK)

I-skupina
      Maccabi Tel Aviv - Villarreal CF 1:1 (0:1)
      Góly: 47. Pešič - 45. Baena, ČK: 89. Saborit (Tel Aviv)

Karabach Agdam - Sivasspor 2:3 (1:1)
      Góly: 8. Zoubir, 51. U. Matič - 40. a 79. Kone (prvý z 11 m), 58. Kayode,
      J-skupina
      LASK Linz - Royal Antverpy 0:2 (0:0)
      Góly: 58. Rafaelov, 83. Gerkens, ČK: 50. Trauner (LASK)

K-skupina
      Wolfsberger AC - Dinamo Záhreb 0:3 (0:0)
      Góly: 61. Majer, 75. Petkovič, 90.+1 Ivanusec

CSKA Moskva - Feyenoord Rotterdam 0:0
      ČK: 48. Jorgensen (Feyenoord)

L-skupina
      KAA Gent - CZ Belehrad 0:2 (0:1)
      Góly: 2. Petrovič, 58. Milunovič. Rozhodoval: GLOVA (SR)

Slovan Liberec - TSG Hoffenheim 0:2 (0:0)
      Góly: 77. Baumgartner, 89. Kramarič (z 11 m)
      /M. Koscelník odohral celý zápas, J. Hromada (obaja Liberec) na alvičke náhradníkov/