24.11.2020 22:59 | Šport | Futbal

Z postupu sa teší aj Barcelona a Juventus, United vyškolili Škrtelov Basaksehir

Futbalisti FC Barcelona a Juventusu Turín postúpili do vyraďovacej časti Ligy majstrov 2020/2021.

4
Oba tímy doplnili postupujúcich z E-skupiny FC Sevillu a Chelsea Londýn.

Barcelončania rozhodli o postupe v 2. polčase. Po prvej bezgólovej 45-minútovke dal ich prvý gól obranca Sergino Dest po prihrávke Martina Braithwaita, dánsky útočník potom sám strelil ďalšie dva góly. Skóre na 3:0 upravil z pokutového kopu, keď ho predtým fauloval Denis Popov. Posledné slovo mal v druhej minúte nadstaveného času Antoine Griezmann.

Taliansky majster s Ferencvárosom Budapešť doma dlho remizoval 1:1. Maďari išli do vedenia v 19. minúte zásluhou Myrta Uzuniho, domáci po prestávke vyrovnali zásluhou Cristiana Ronalda, ktorý sa presadil ľavačkou spoza šestnástky. V druhej minúte nadstaveného času napokon rozhodol Alvaro Morata. V drese hostí presedel duel na lavičke náhradníkov Róbert Mak.

Manchester United rozhodol o svojom triumfe nad Basaksehirom Istanbul už v prvom polčase. Po dvoch góloch Bruna Fernandesa a jednom Marcusa Rashforda viedli "červení diabli" 3:0, po prestávke skorigoval na 3:1 Deniz Turuc, posledné slovo mal však Daniel James. Za hostí nastúpil slovenský obranca Martin Škrtel v základnej zostave, v 78. minúte videl žltú kartu a hral do 87. minúty.

V druhom zápase "háčka" si Paríž St. Germain poradil doma s Lipskom 1:0 zásluhou Neymara, ktorý v prvom polčase premenil pokutový kop.

V Dortmunde si domáci pod vedením slovenského arbitra Ivana Kružliaka poradili s Bruggami 3:0. Dva góly dal nórsky kanonier Erling Haaland, tretí pridal Jadon Sancho. V druhom zápase F-skupiny zdolalo Lazio Rím hostí zo Zenitu Petrohrad 3:1. V domácom tíme nefiguroval obranca Denis Vavro na zápasovej súpiske.

Sevillčania išli v Krasnodare do vedenia už vo 4. minúte, keď sa odrazená lopta dostala k Ivanovi Rakitičovi a ten ju spoza šestnástky poslal bez prípravy do siete. Domáci mohli vyrovnať pred koncom 1. polčasu, Remy Cabella už mieril do prázdnej bránky, v poslednej chvíli skvele zasiahol Jules Kounde. Po prestávke mal prvú šancu Luuk de Jong, ale z blízka prestrelil. Ihneď na to však Maciel Wanderson svoju šancu premenil a vyrovnal. Napokon sa však tešili hostia, keď v piatej minúte nadstaveného času rozhodol o ich triumfe Munir El Haddadi.

Chelsea mohla ísť v Rennes do vedenia už v úvode, ale Timo Werner z blízka vo výbornej šanci prestrelil bránu. V 22. minúte poslal Mason Mount dlhý center za obranu, loptu si prebral Callum Hudson-Odoi a po úniku otvoril skóre. Mount mohol potom streliť gól sám, ale jeho strelu zastavil skvelým zákrokom Alfred Gomis. Po prestávke mali šance najmä domáci a v 85. minúte napokon zaslúžene vyrovnal Sehrou Guirassy. V nadstavenom čase však hostia predsa len vybojovali postup, keď sa presadil Olivier Giroud.

4. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021:

E-skupina:

Stade Rennes - Chelsea Londýn 1:2 (0:1)

Góly: 85. Guirassy - 22. Hudson-Odoi, 90.+1 Giroud. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

FK Krasnodar - FC Sevilla 1:2 (0:1)

Góly: 56. Wanderson - 4. Rakitič, 90.+5 El Haddadi. Rozhodoval: Guida (Tal.)

Borussia Dortmund - FC Bruggy 3:0 (2:0)

Góly: 18. a 60. Haaland, 45. Sancho. Rozhodoval: KRUŽLIAK (SR)

Lazio Rím - Zenit Petrohrad 3:1 (2:1)

Góly: 3. a 55. Immobile (druhý z 11 m), 22. Parolo - 25. Dziuba. Rozhodoval: Oliver (Angl.)

/D. Vavro (Lazio) nefiguroval na zápasovej súpiske/

G-skupina:

Juventus Turín - Ferencváros Budapešť 2:1 (1:1)

Góly: 35. Ronaldo, 90.+2 Morata - 19. Uzuni. Rozhodoval: Siebert (Nem.)

/R. Mak (Ferencváros) sedel celý zápas na lavičke náhradníkov/

Dynamo Kyjev - FC Barcelona 0:4 (0:0)

Góly: 52. Dest, 57. a 70. Braithwaite (druhý z 11 m), 90.+2 Griezmann. Rozhodoval: Jug (Slov.)

H-skupina:

Paríž St. Germain - RB Lipsko 1:0 (1:0)

Gól: 11. Neymar (z 11 m). Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Manchester United - Basaksehir Istanbul 4:1 (3:0)

Góly: 7. a 20. Fernandes, 35. Rashford (z 11 m), 90.+2 James - 75. Turuc. Rozhodoval: Hategan (Rum.)

/M. Škrtel (Basaksehir) nastúpil v základnej zostave a v 78. minúte videl žltú kartu/