01.11.2020 17:40 | Šport | Futbal
Video

Veľkolepý návrat po koronavíruse: Uzdravený Ronaldo prispel k triumfu dvomi gólmi

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 6. kola talianskej Serie A na pôde nováčika zo Spezie 4:1.

Do zostavy úradujúceho majstra sa po prekonaní koronavírusu opäť vrátil Cristiano Ronaldo a dvakrát sa zapísal do listiny strelcov. Tri minúty po príchode na trávnik strelil v 59. minúte rozdielový gól na 2:1. V 76. minúte pridal ďalší zásah z pokutového kopu, ktorým uzavrel skóre.

Lazio Rím v nadstavenom čase otočilo duel na ihrisku FC Turín. Najprv z pokutového kopu vyrovnal Ciro Immobile a potom v ôsmej minúte nadstavenia rozhodol ekvádorský útočník Felipe Caicedo.

AC Miláno zvíťazil na trávniku Udinese Calcio 2:1 a upevnil si vedenie v tabuľke. Kľúčovou postavou duelu bol opäť švédsky veterán Zlatan Ibrahimovič. Na prvý gól prihral defenzívnemu stredopoliarovi z Pobrežia Slonoviny Franckovi Kessiemu a o rozhodujúci zásah sa v 83. minúte postaral sám "nožničkami."

Serie A - 6. kolo:

Spezia Calcio - Juventus Turín 1:4 (1:1)

Góly: 32. Pobega - 59. a 76. Ronaldo, 14. Morata, 67. Rabiot

FC Turín - Lazio Rím 3:4 (2:1)

Góly: 19. Bremer, 24. Belotti (z 11 m), 87. Lukič - 15. Pereira, 49. Milinkovič-Savič, 90.+5. Immobile (z 11 m), 90.+8. Caicedo.

Udinese Calcio - AC Miláno 1:2 (0:1)

Góly: 48. De Paul (z 11 m) - 18. Kessie, 83. Ibrahimovič