27.10.2020 23:01 | Šport | Futbal

Krušné chvíle v Lige majstrov: Real má po dvoch zápasoch iba bod

Futbalisti Realu Madrid remizovali v 2. kole Ligy majstrov 2020/2021 na ihrisku Borussie Mönchengladbach 2:2 vďaka gólom zo záveru utorňajšieho stretnutia B-skupiny.

Španielsky šampión v minulotýždňovej ouvertúre nestačil doma na Šachtar Doneck (2:3) a po dvoch kolách má na konte jediný bod.

Zverenci Zinedinea Zidanea mali obrovskú prevahu v percentuálnom držaní lopty i v počte šancí, v ich zahadzovaní sa však predbiehali najmä Asensio s Juniorom Viniciusom. Rekordného 13-násobného európskeho klubového šampióna stihol trest, v 33. minúte Thuram umiestnenou strelou pod brvno nedal šancu Courtoisovi. V 58. minúte ten istý hráč poistil náskok Borussie a onedlho chýbali Stindlovi len centimetre, aby upravil na rozdiel triedy. Ofenzívu Realu naštartovali príchody Hazarda a Modriča na ihrisko. Favorit dokázal v 87. minúte znížiť, keď sa presadil Benzema a v nadstavenom čase zachránil aspoň bod pre "biely balet" Casemiro. Na lavičke náhradníkov Borussie sedel slovenský stredopoliar László Bénes, ktorý sa na súpisku vrátil po zranení členka.

Milánsky Inter v prvom utorňajšom súboji B-skupiny remizoval v Kyjeve so Šachtarom Doneck 0:0. Na súpiske talianskeho tímu znova chýbal slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar, ktorý je už takmer tri týždne v karanténe po pozitívnom teste na ochorenie COVID-19. "Nerazzurri" boli v úvodnej 45-minútovke aktívnejší. Pokusy Barellu a Lukakua sa pýtali do siete, v oboch prípadoch však zachránila domácich konštrukcia bránky. Pokus Brozoviča po zmene strán vyrazil brankár Trubin pred Martineza, ktorý v páde minul cieľ. Šachtar, ktorý pred týždňom senzačne zvíťazil na trávniku Realu Madrid 3:2, ustál tlak hostí. Na konte má po dvoch kolách štyri body rovnako a je líder tabuľky. Inter ich rovnako ako Mönchengladbach nazbieral dva, Real je s jedným bodom na poslednom štvrtom mieste.

Bayern Mníchov zvíťazil na ihrisku Lokomotivu Moskva 2:1. Obhajca trofeje dosiahol rekordné trináste víťazstvo v súťaži za sebou a druhé v tomto ročníku. S plným počtom 6 bodov je na čele A-skupiny. V druhom súboji "áčka" sa Atletico Madrid spamätalo z debakla 0:4 v Mníchove a doma si poradilo s RB Salzburg 3:2 aj vďaka dvom gólom Joaa Felixa.

Bayern sa ujal v Moskve vedenia v 13. minúte, keď rýchlu akciu po osi Tolisso - Pavard zakončil gólovou hlavičkou Goretzka. Favorizovaní hostia mohli ešte v prvom polčase zvýšiť náskok, v 24. minúte pokus Comana po prihrávke od Pavarda zastavila žrď. V 58. minúte zahodil tutovku Kimmich, ktorý v ideálnej pozícii napálil loptu iba do brániaceho hráča. V 70. minúte podnikli domáci rýchly výpad po pravom krídle, Ze Luis našiel presnou prihrávkou Mirančuka, ktorý zo šiestich metrov nezaváhal. Bayern vydrel tesné víťazstvo, ktoré v 79. minúte strelou spoza šestnástky zariadil Kimmich.

Manchester City sa po hladkom triumfe 3:0 nad Olympique Marseille usadil so šiestimi bodmi na čele tabuľky C-skupiny, francúzsky tím je s nulou posledný. V druhom súboji "céčka" Porto zdolalo Olympiakos Pireus 2:0 a dotiahlo sa na trojbodového gréckeho šampióna.

FC Liverpool sa proti Midtjyllandu v prvom polčase trápil, proti dánskemu debutantovi si nevedel vytvoriť súvislejší tlak a v prvom polčase na Anfielde gól nepadol. V 55. minúte poslal "The Reds" do vedenia Jota a v nadstavenom čase spečatil ich výhru 2:0 z jedenástky Salah. Ajax Amsterdam viedol na ihrisku Atalanty Bergamo dvojgólovým rozdielom, o remízu 2:2 sa postaral Zapata.

2. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 - sumáre:
A-skupina:
Lokomotiv Moskva - Bayern Mníchov 1:2 (0:1)
Góly: 70. Mirančuk - 13. Goretzka, 79. Kimmich. Rozhodoval: Kovács (Rum.)
Atletico Madrid - RB Salzburg 3:2 (1:1)
Góly: 52. a 85. Joao Felix, 29. Llorente - 40. Szoboszlai, 47. Berisha. Rozhodoval: Hategan (Rum.)

B-skupina:
Šachtar Doneck - Inter Miláno 0:0 - hralo sa v Kyjeve
Rozhodoval: Kabakov (Bul.)
/M. Škriniar (Inter) nefiguroval v zápise o stretnutí/

Borussia Mönchengladbach - Real Madrid 2:2 (1:0)
Góly: 33. a 58. Thuram - 87. Benzema, 90.+3 Casemiro. Rozhodoval: Grinfeld (Izr.)
/L. Bénes (Borussia) bol na lavičke náhradníkov/

C-skupina:
Olympique Marseille - Manchester City 0:3 (0:1)                                    Góly: 18. Torres, 76. Gündogan, 81. Sterling. Rozhodoval: Stieler (Nem.)FC Porto - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)
Góly: 11. Vieira, 85. Sergio Oliveira. Rozhodoval: Siebert (Nem.)

D-skupina:
Atalanta Bergamo - Ajax Amsterdam 2:2 (0:2)
Góly: 54. a 60. Zapata - 30. Tadič (z 11 m), 38. Traore. Rozhodoval: Skomina (Slov.)

FC Liverpool - FC Midtjylland 2:0 (0:0)
Góly: 55. Jota, 90.+3 Salah. Rozhodoval: Raczkowski (Poľ.)