Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
27.10.2020, 14:13 | Správy | Zahraničné správy

Čo avizoval, to aj splnil: Pražský primátor nastúpil do nemocnice ako dobrovoľník

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v utorok nastúpil ako dobrovoľník do Fakultnej nemocnice Královské Vinohrady. Pracovať bude na oddelení prijímajúce pacientov s podozrením na nákazu chorobou covid-19, ale zatiaľ čakajúci na výsledky testu.

Do nemocnice bude chodiť nasledujúcich 14 dní vo svojom voľnom čase a funkciu primátora to vraj neovplyvní. "Ja to beriem s pokorou a rešpektom a dúfam, že to motivuje ďalších, ktorí by mohli ísť pomôcť," povedal pri nástupe Hřib, ktorý vyštudoval III. lekársku fakultu a získal titul MUDr., ale v nemocnici nepracoval.

"Vyhodnotil som, že prudko sa zhoršujúca situácia v nemocniciach je pre Prahu v súčasnosti práve tou najväčšou výzvou. Hoci tento problém na magistráte v rámci našich možností intenzívne riešime, je potrebné, aby som naň týmto krokom ešte viac upozornil a aspoň svojím osobným prispením podporil lekárov," povedal ČTK Hřib. Hřib bude pracovať na centrálnom covidovom príjme s názvom Fever clinic. "Budem robiť v podstate vstupné vyšetrenie pacienta, spísanie dokumentácie a budem  poruke skúsenejším lekárom," povedal. Pracovať bude v tzv. Red zóne, kedy na sebe bude mať všetky ochranné pomôcky a celotelový oblek.

Na chod magistrátu vraj nebude mať práca v nemocnici vplyv. "Odpadlo mi množst