Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
03.09.2020, 09:21 | Správy | Krimi | Domáce krimi
Foto

ONLINE PRENOS Vražda Kuciaka († 27): Kočner a Zsuzsová sú NEVINNÍ! Rodičia to nezvládli...

Špecializovaný trestný súd vo štvrtok vyniesol dlhoočakávaný rozsudok v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27).

Fotogaléria
27
fotiek v galérii

Prokurátor navrhol trojici obžalovaných Marianovi Kočnerovi (57), Alene Zsuzsovej (46) a Tomášovi Szabóovi (42) trest 25 rokov. Udalosti posledných týždňov však naznačovali, že sudcovia mali problém zhodnúť sa na definitívnom verdikte. Rozsudok mal totiž padnúť už začiatkom augusta, senát však na poslednú chvíľu zmenil názor a dlhoočakávaný verdikt sme sa dozvedeli až vo štvrtok 3. septembra. Dianie na súde aj po ňom sledujeme ONLINE.

ONLINE: Vražda Kuciaka († 27) a Kušnírovej († 27)
15:56

ONLINE prenos zo súdneho pojednávania v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27) sa končí. Ďakujeme za pozornosť.

15:40

Prezident Policajného zboru (PZ) Peter Kovařík plne rešpektuje rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS).

"Tak ako verejnosť a rodina, ani ja necítim zadosťučinenie. Polícia s prokuratúrou urobili maximum pre zabezpečenie dôkazov a sme stále pripravení v tom pokračovať, keď to bude potrebné. Verím, že páchatelia neujdú spravodlivosti v prípade vraždy Jána a Martiny a ani v ostatných prípadoch, na ktorých intenzívne pracujeme," skonštatoval Kovařík.

(tasr)

15:26

Neexistuje ani náznak podozrenia, že by senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý vo štvrtok oslobodil spod obžaloby Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú, rozhodol na základe strachu či na základe horších motivácií.

Vyhlásil to predseda ŠTS Ján Hrubala. Deklaruje, že sudcovia tohto senátu majú jeho dôveru a je presvedčený, že rozhodovali na základe svojho svedomia a presvedčenia.

(tasr)

Predseda Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Ján Hrubala po vynesení rozsudku
15:16

Alena Zsuzsová na odchode z leopoldovskej basy. Slobodu si však dlho neužila. Viac TU.

Alena Zsuzsová po vynesení oslobodzujúceho verdiktu na odchode z leopoldovskej väznice
15:02

Alenu Zsuzsovú hneď po prepustení z väzenia v Leopoldove zadržala polícia. Prevážajú ju na NAKA do Nitry, kde prokurátor navrhne jej opätovné vzatie do väzby, informuje Denník N.

15:00

Rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je vecne nesprávny. Myslí si to právny zástupca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic, ktorý to médiám povedal pred budovou ŠTS. Zároveň verí, že pri odvolaní rozhodne Najvyšší súd SR spravodlivo.

Celú reakciu nájdete TU.

Právny zástupca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic
14:14

Rozsudok komentovala na svojom twitterovom účte aj komisárka Rady Európy pre ľudské práva Dunja Mijatovičová. "Viac ako dva a pol roka po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je dnešný verdikt súdu znakom toho, že je ešte čo robiť, aby sa zaistila spravodlivosť a zabránilo sa beztrestnosti. Rodiny a kolegovia oboch obetí, ako aj celá slovenská spoločnosť, si to totiž zaslúžia," uviedla.

(tasr)

14:02

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal odvolanie voči rozsudku senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý vo štvrtok oslobodil spod obžaloby Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú, ako aj vo veci odkázania poškodených v otázke náhrad škody na civilný súd.

Sťažnosť podali aj zástupca poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic a zástupca poškodenej Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica. Viac TU.

(tasr)

13:59

Oslobodzujúci verdikt pre Mariana Kočnera aj Alenu Zsuzsovú je podľa Transparency International Slovensko pre veľkú časť verejnosti šokom.

"Buď spravodlivosť fatálne zlyhala, keď sme o reťazi dôkazov proti obžalovaným čítali a počúvali celé mesiace, alebo pozoruhodne zabrala, keď nepodľahla silnej spoločenskej atmosfére, volajúcej po tvrdých trestoch pre oboch obvinených," uviedli.

(tasr)

13:57

Vzhľadom na to, čo všetko vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vyvolala v spoločnosti, je rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku prekvapivý.

Pre TASR to povedala rektorka Akadémie Policajného zboru v Bratislave Lucia Kurilovská. Viac TU.

Rektorka Akadémie Policajného zboru v Bratislave Lucia Kurilovská.
13:47

V právnom štáte by nemali dojmy stačiť k odsúdeniu páchateľov a posledné slovo v prípade obžalovaných v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bude mať aj tak Najvyšší súd SR. Uviedol pre TASR bezpečnostný analytik Milan Žitný.

Milan Žitný, bezpečnostný analytik.
13:45

Oslobodzujúci rozsudok voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je úderom pre spravodlivosť a boj proti beztrestnosti. Vyhlásil to vo štvrtok Medzinárodný tlačový inštitút (IPI) so sídlom vo Viedni.

Námestník riaditeľa IPI Scott Griffen, ktorý sa zúčastnil na vypočúvaní, uviedol: "Sme neskutočne sklamaní z tohto verdiktu, ktorý opakuje tragický model, ktorý vidíme na celom svete - strelci idú do väzenia, zatiaľ čo tí, ktorí nesú za vraždu hlavnú zodpovednosť, zostanú na slobode."

"Toto však nemôže byť koniec. Boj za spravodlivosť musí pokračovať. Vyšetrovatelia a prokuratúra musia opäť začať pracovať, musia vytrvať a zaistiť, že tento prípad sa nestane len ďalšou chladnou štatistikou v boji proti beztrestnosti," apeloval Griffen.

(tasr)

13:34

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku prepustil vo štvrtok Alenu Zsuzsovú z väzby na slobodu. Dôvodom je, že ju súd oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Uviedla to predsedníčka senátu Ružena Sabová.

(tasr)

13:32

Exministerka vnútra a poslankyňa parlamentu Denisa Saková (nezaradená) na sociálnej sieti uviedla, že musí rešpektovať rozhodnutie súdu a veriť, že prokurátori si urobili svoju prácu s najlepším vedomím a svedomím. Reagovala tak na verdikt Špecializovaného trestného súdu v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Celé vyjadrenie nájdete TU.

13:25

Čo teraz bude s Kočnerom a so Zsuzsovou

Oslobodenie Mariana Kočnera v tejto trestnej veci nemá vplyv na jeho pobyt vo väzbe, keďže bol do nej vzatý v rámci vyšetrovania kauzy zmeniek. V prípade Aleny Zsuzsovej vydal súd v súvislosti s oslobodzujúcim rozsudkom pokyn na jej prepustenie z väzby. Ten následne odfaxovali do väzenského ústavu v Leopoldove, kde sa obžalovaná momentálne nachádza. Môže však byť do nej opätovne vzatá pre iné prípady, v ktorých čelí trestnému stíhaniu, a to napríklad v kauze vraždy exprimátora Hurbanova Lászloa Basternáka.

(sita)

13:21

Svoj názor ponúkol aj analytik Ján Baránek. Podľa neho súd rozhodol najlepšie, ako mohol. Viac TU.

13:15

Vyhlásenie strany Sloboda a Solidarita: "Stojíme pri rodinách Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Je absolútne nevyhnutné vyvinúť maximálne úsilie a odsúdiť objednávateľov vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Nepriame dôkazy ukazovali na Mariána Kočnera a je preto skutočne zarážajúce, akú záverečnú reč sme si vypočuli. Veríme, že spravodlivosti bude zadosťučinené a objednávatelia tejto nechutnej vraždy budú odsúdení."

13:05

K rozsudku sa vyjadril aj bývalý šéf slovenských vyšetrovateľov a vysokoškolský pedagóg Jaroslav Ivor. "Ak má súd pochybnosť o zistenom stave, musí teoreticky rozhodnúť tak, že nedokázaná vina sa rovná dokázaná nevina," uviedol pre TASR. Viac čítajte TU.

Jaroslav Ivor
12:49

Dôvod, prečo sú Kočner a Zsuzsová nevinní

ŠTS zdôvodnil oslobodenie Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej spod obžaloby tak, že po vyčerpaní dôkazov nemohol spoľahlivo a bez rozumných a dôvodných pochybností dospieť k záveru, že čin usmrtenia Kuciaka a Kušnírovej spáchali.

"Existencia samotného motívu spojená s existenčnou hrozbou nestačí. Obviniť a odsúdiť možno len na základe protiprávneho konania. Takéto protiprávne konanie súd v prípade Mariana K. a Aleny Zs. preukázané nemá," uviedla predsedníčka senátu Ružena Sabová.

Z výpovede svedka Petra Tótha podľa súdu vyplýva, že Marian Kočner bol pred vraždou frustrovaný z novinárov. Tóthovi mal predniesť myšlienku, že by stačilo zlikvidovať jedného a ostatní by sa zľakli. Súd však konštatoval, že myšlienka trestná nie je a nebola podložená konaním.

(tasr)

Marian Kočner pred pojednávaním v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka
12:43

Iniciatíva Za slušné Slovensko (ZSS) naďalej žiada dôkladné vypátranie objednávateľov vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Ako uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti v reakcii na rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, nemôžu prestať, pokiaľ objednávateľ nebude spravodlivo nájdený a potrestaný. Podľa zástupcov ZSS je potrebné nájsť objednávateľa vraždy a ľudsky ho odsúdiť. Súd žiadajú, aby preveril nové dôkazy. Zároveň očakávajú podrobné odôvodnenie tohto rozsudku.

„Chceme veriť, že sudcovia podrobne preverili všetky dôkazy a rozsudok, ktorý dnes vyhlásili, je podľa ich najlepšieho vedomia a svedomia,“ napísala iniciatíva. Poukázala, že ide o prvostupňové rozhodnutie a že dvaja členovia senátu prehlasovali predsedníčku. Z toho dôvodu jej zástupcovia veria, že je dôležité, aby vo veci rozhodol Najvyšší súd SR. Podľa iniciatívy by boli odsúdení Marian Kočner a Alena Zsuzsová bodkou za celým procesom.

(sita)

12:42

Mimovládna organizácia Reportéri bez hraníc (RSF) je šokovaná verdiktom v prípade vraždy slovenského novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prečítajte si ich reakciu.

12:37

Rodičia zavraždených sú na kolenách... Po tom, čo počas čítania rozsudku opustili súdnu sieň a rozrušení odišli mimo dohľad novinárov, sa neskôr k dnešnému, pre nich, frustrujúcemu dňu vyjadrili. Ich reakcie nájdete TU.

Jozef Kuciak, otec zavraždeného Jána Kuciaka a Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej
12:35

„Slovenská prokuratúra je zrelá na veľkú reformu. Rodičia Jána a Martiny, myslím na vás,“ napísal vo svojom profile predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík.

(sita)

12:30

Juraj Šeliga (Za ľudí) vo svojom profile na sociálnej sieti uviedol, že rozhodnute ŠTS v Pezinku vo veci vraždy Jána a Martiny ním otriaslo, no nespochybňuje senát ani súd a rešpektuje rozhodnutie prvostupňového súdu.

(sita)

12:20

Verdikt, ktorý otriasol nielen politickou scénou, ale aj obyvateľmi Slovenska! Tieto reakcie hovoria za všetko...

12:11

Premiér reagoval na rozsudok v živom vysielaní Rádia Expres: "Som zhrozený, sklamaný, dal som si čiernu fotografiu ako profilovú fotku na Facebooku a to vyjadruje moje pocity. Ja osobne som presvedčený, že títo ľudia zosnovali vraždu..." vyjadril sa Igor Matovič "nie ako predseda vlády, ale ako obyčajný človek."

12:04

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) rešpektuje verdikt súdu vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, je ním však zaskočený.

Právo má platiť pre každého rovnako a nemožno niekoho odsúdiť len preto, že si to priali ľudia v uliciach, politici alebo novinári, skonštatoval. Mikulec hovorí, že mu neprináleží hodnotiť prácu vyšetrovateľov, prokurátorov a ani sudcov. Viac TU.

(tasr)

11:58

Otec zavraždeného novinára Jána Kuciaka Jozef Kuciak je aj naďalej presvedčený o tom, že vraždu jeho syna si objednal podnikateľ Marian Kočner.

„Po rozhodnutí súdu som ostal paralyzovaný, aj keď som v duchu veril, že sa posledný predložený dôkaz vezme v úvahu a celý proces sa vráti späť k dokazovaniu," uviedol Kuciak. Myslí si, že dôkazov, aby boli obžalovaní odsúdení, bolo dostatok. „Som z toho znechutený. Neostáva nám však nič iné len veriť, že spravodlivosť zvíťazí," dodal.

(sita)

Jozef Kuciak, otec zavraždeného Jána Kuciaka a Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej
11:57

Všetky doteraz dostupné reakcie politikov nájdete TU.

11:43

"Rozsudok súdu sa ťažko akceptuje. Všetci sme túžili, aby bola Martinina a Jánova smrť náležite potrestaná. Rozsudok súdu je obrovská rana pre dôveru v právny štát, nakoľko objednávatelia nie sú potrestaní. Verejnosť teraz potrebuje podrobné a dôveryhodné vysvetlenie, prečo súdu nestačili predložené dôkazy a vyvrátiť akékoľvek pochybnosti o procesných zlyhaniach,” vyjadril svoje sklamanie z rozhodnutia predseda strany SPOLU Juraj Hipš.

“V právnom štáte má právo na spravodlivý súdny proces aj osoba, ktorá doterajším životom je považovaná za spoločenský závadovú. Tento súdny spor ešte nie je na konci, ale už len jeho priebeh a zverejnené dôkazy prispeli k otvoreniou spoločenskej diskusie o akceptovaní závadových osôb vo verejnom živote,” doplnil expert strany SPOLU na právo a spravodlivoť Pavel Nechala.   

11:36

Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej, dúfa, že Najvyšší súd SR dnešné rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zvráti. Povedala to pred budovou ŠTS v Pezinku po vynesení rozsudku.

V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka dnes ŠTS obžalovaného Mariana Kočnera ako aj Alenu Zsuzsovú oslobodil. Za vinného uznal Tomáša Szabóa, ktorý je tiež vinný z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. Za tieto skutky mu súd uložil trest 25 rokov väzenia.

„Dúfam, že na Najvyššom súde SR sedia správni sudcovia a učinia spravodlivosti za dosť, pretože týmto rozhodnutím naše deti naďalej trpia a Marian Kočner sa smeje."

(sita)

Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej a jej právny zástupca Roman Kvasnica pred pojednávaním v kauze
11:32

Odsúdenie troch páchateľov vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej potvrdzuje, že "tento ohavný skutok sa polícii podarilo objasniť". Pre TASR to uviedol podpredseda parlamentu a líder vznikajúcej strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini.

"Ak je prokuratúra presvedčená, že podala dostatočné dôkazy o dvojici obžalovaných, ktorých dnes súd oslobodil, slovenský právny poriadok im dáva možnosti, ako môžu svoj právny názor obhájiť," dodal Pellegrini v reakcii na vyhlásenie rozsudku.

(tasr)

11:28

 Prezidentka Zuzana Čaputová je z rozsudku v šoku!

„Verdikt súdu ma šokoval a potrebujem porozumieť jeho odôvodneniu. Rešpektujem ho, ale očakávam, že hľadanie spravodlivosti sa nekončí a bude pokračovať na Najvyššom súde. Myslím na rodičov Jána a Martiny a prajem im veľa síl v tejto ťažkej chvíli. Oni, aj my všetci si zaslúžime vidieť vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí si vraždu ich detí objednali a sprostredkovali.“

11:24

Rodičia zavraždených predstúpili pred novinárov:

11:22

"Rozhodnutím súdu v kauze Mariana K. a jeho spoločníkov v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Slovensku otvára ďalšia etapa boja za spravodlivosť," skonštatovala predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová.

Rozsudok vníma aj ako začiatok ďalšej etapy "ťažkého boja proti moci tých, ktorí sa stále spoliehajú na systém skorumpovaných sudcov, politikov a štátnych úradníkov". Viac TU.

(tasr)

11:14

Kuciakov šéf z portálu Aktuality Peter Bárdy neskrýva svoje sklamanie.

"Som hrozne sklamaný a smutný. Súd pre nedostatok dôkazov neuznal Kočnera a Zsuzsovú vinnými z vraždy Jana a Martiny.
Hoci som sklamaný, nerezignujeme! Toto nie je koniec. Ani zďaleka. Som presvedčený, že Kočner dal zavraždiť Jana Kuciaka!" napísal na sociálnej sieti.

11:06

Rodičia sa po odchode zo súdnej siene nezmohli na slovo a okolo novinárov prešli ďalej v trpkom rozhorčení z rozsudku.

10:57

Sabová dočítala rozsudok, teraz bude nasledovať odôvodnenie verdiktu.

10:56

Podľa Senátu nie je preukázané a dokázané, že za objednávkou vraždy stáli Marián Kočner a Alena Zsuzsová.

10:51

V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka Špecializovaný trestný súd v Pezinku teda obžalovaného Mariana Kočnera ako aj Alenu Zsuzsovú oslobodil!

(sita)

10:47

Rodičia to nevydržali a odišli počas čítania rozsudku z miestnosti! Mama Jána Kuciaka odišla s plačom. Stalo sa tak v momente, keď predsedníčka Senátu povedala, že Mariána Kočnera aj Alenu Zsuzsovú oslobodzuje súd spod obžaloby, v ktorej im kládli za vinu objednávku vraždy Jána Kuciaka.

10:42

Kočner dostal za nedovolené ozbrojovanie peňažný trest 5 000 eur a náhradný trest 5 mesiacov odňatia slobody.

 

10:41

Tomáš Szabó dostal 25 rokov! Szabó má rodičom Kuciaka zaplatiť aj nemajetkovú ujmu 140-tisíc eur. Pozostalým Petra Molnára má zaplatiť nemajetkovú ujmu 40-tisíc eur.

10:39

Sestra Jána Kuciaka chlácholí mamu a hladí ju po hlave, otec len krúti hlavou a pôsobí zúfalo. Kočner počúva verdikt s pokojom Angličana.

10:38

Obaja rodičia Kuciaka vyzeraju zarazene a smutne.

 

10:37

Na priebeh súdu reaguje aj premiér Igor Matovič: "Vyzerá, že nateraz sa evidentní strojcovia vraždy chcú spravodlivosti vyšmyknúť z pazúrov ... verme, že spravodlivosť si ich oboch počká."

 

10:36

Sudkyňa ďalej pokračuje v čítaní opisu priebehu vraždy mladého páru.

10:33

Tomáš Szabó je vinný aj z účasti na vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnirovej.

10:30

Právny zástupca poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic očakáva, že prípad vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pôjde na Najvyšší súd SR. Ako dnes uviedol pred príchodom na pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), očakáva, že ak padne rozsudok, aj tak sa jedna alebo druhá strana odvolá. Dodal, že ešte nikdy nezažil, aby od záverečných rečí po vynesenie rozsudku uplynul viac ako mesiac.

„Akýkoľvek rozsudok, ak padne dnes, tak tento rozsudok bude napadnutý procesnými stranami. Dnes môže byť veľmi dôležité rozhodnutie, ale nebude finálne. Finálne rozhodnutie v tejto veci a spravodlivosť v tejto veci nakoniec vyriekne Najvyšší súd SR. O tom som presvedčený,“ povedal Lipšic. Reťaz nepriamych dôkazov je podľa neho taká silná, že vylučuje akúkoľvek inú verziu priebehu skutku vrátane objednávky. Podotkol, že pri objednávkach vraždy vždy rozhodujú nepriame dôkazy.

(sita)

Právny zástupca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic
10:19

Tomáš Szabó je vinný z nedovoleného ozbrojovania a tiež z vraždy kolárovského podnikateľa Petra Molnára. Sudkyňa Sabová ďalej pokračuje v čítaní rozsudku.

10:17

Marián Kočner je vinný z nedovoleného ozbrojovania. Počas procesu sa k tomu aj sám priznal.

Obžalovaný Marian Kočner pri príchode na hlavné pojednávanie
10:14

"Sú vinní," vyriekla verdikt predsedníčka Senátu Sabová na adresu trojice obžalovaných Mariána Kočnera, Aleny Zsuzsovej a Tomáša Szabóa.

10:11

Sudkyňa Ružena Sabová vyzvala všetkých, aby vstali a vypočuli si rozsudok.

10:10

Obžalovaný Marián Kočner prišiel na súd ostrihaný so skráteným účesom. Zatiaľ pôsobí pokojne a vyrovnane, hlási priamo zo súdnej siene redaktor Nového Času.

Obžalovaný Marián Kočner
10:07

Zlatica Kušnírová, ktorá je matkou zavraždenej Martiny Kušnírovej, si nedokáže predstaviť oslobodzujúci rozsudok pre obžalovaných z vraždy jej dcéry a Jána Kuciaka. Ako dnes povedala pred príchodom na pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), je za to, aby sa dokazovanie „natiahlo", než by mali obžalovaní dostať nižší trest. V takom prípade by sa voči rozsudku odvolala.

„Mám také zlé tušenie, že to nedopadne dobre, cítim vnútorný nepokoj. Ked má padnúť nízky rozsudok pre obžalovaných, tak nech sa radšej to dokazovanie natiahne. Naše deti si to zaslúžia," uviedla Kušnírová.

(sita)

Zlatica Kušnírová (uprostred), matka zavraždenej Martiny Kušnírove
10:04

V súdnej sieni je prítomný len Marián Kočner, Tomáš Szabó a Alena Zsuzsová dali súhlas na konanie v ich neprítomnosti.

10:01

Pojednávanie sa začalo. Úvodné slovo si zobrala predsedníčka Senátu Ružena Sabová, ktorá kontroluje prítomnosť obžalovaných, prokurátora aj právnych zástupcov.

09:51

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) by sa ešte mal rozhodnúť, že vykoná nejaké dôkazy. Pred hlavným pojednávaním na súde v Pezinku vo veci vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej to povedal právny zástupca Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica. Ako dodal, považuje za dôvodné, aby súd vykonal ďalšie dôkazy.

(sita)

09:46

Novinári v súdnej sieni. Čaká sa na príchod Mariana Kočnera.

Novinári v súdnej sieni
09:42

Novinárov pustili do súdnej siene. V lavici môžu sedieť maximálne traja vzhľadom na hygienické opatrenia.

09:41

Atmosféra je plná očakávaní, či po viac ako dvoch rokoch od vraždy mladého páru padne rozsudok pre trojicu obžalovaných.

09:32

Dnes sa čaká, či senát vynesie rozsudok, alebo vzhľadom na predloženie nového dôkazu od prokurátora sa bude pokračovať v dokazovaní.

09:31

Proces sprevádzajú prísne hygienické opatrenia, pri vstupe merajú teplotu a každý novinár musel priniesť čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

09:29

V miestnosti, kde novinári čakajú na začiatok pojednávania, začína byť tlačenica.

V miestnosti, kde novinári čakajú na začiatok pojednávania, začína byť tlačenica.
09:27

Pred budovou Justičnej akadémie, kde sa pojednávanie koná, to vyzerá skôr ako na veľkom športovom podujatí - na parkovisku je zaparkovaných viacero prenosových vozov a televízie robia z miesta živé vstupy.

09:26

Pojednávanie sa dnes začne netradične - o hodinu neskôr ako zvyčajne - až o 10:00.

09:26

Na mieste je približne 80 novinárov nielen zo Slovenska, ale i zahraničia.

09:24

Vítame vás pri ONLINE prenose zo súdneho pojednávania v Pezinku, na ktorom by sa trojica obžalovaných Kočner, Szabó a Zsuzsová mali dozvedieť verdikt v prípade vraždy investigatívneho novinára a jeho snúbenice.

Diskusia / 0
Súvisiace články:
Autor: Novy Cas, fsz, SITA
X

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania... Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov .

Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl počas tlačovej konferencie v Bratislave.
Splnomocnenec vlády SR vyzýva na boj proti dezinformáciám a hoaxom: Takto sa im vieme ubrániť
Kto videl duel Argentína - Kongo, ľutoval juhoamerických hádzanárov. Udržať tohto obra, to chce odvahu!
Konžan je postrachom celých majstrovstiev sveta: Pivot Konga je neprehliadnuteľný a ťažko brániteľný
Nichola bol milujúci otec a partner.
Foto
Jej životná láska zomrela na koronavírus: Snúbencove posledné slová ženu stále mátajú
Michal (37) tvoril so Šanťom nerozlučnú dvojicu.
8444
Venčenie sa pre Michala skončilo hororom: Šanťo na minútu odbehol, popravili ho 2 výstrely pár metrov od ľudí!
Pri výbuchoch v továrni na pyrotechniku zomreli 4 ľudia.
Bombové útoky a prestrelky v Afganistane: Zomreli desiatky ľudí
(ilustračné foto)
Do Srbska priviezli milión dávok vakcíny: Očkovať budú látkou z Číny
(ilustračné foto).
Meteorológovia varujú: Slovensko zasiahnu brutálne mrazy! Mínusové teploty, ktoré tu dávno neboli
Bruno Fernandes z Manchester United.
Foto
Bruno Fernandes sa vyrovnal legendám ako Ronaldo, Henry či Lampard: United vďaka nemu prežíva obrodu
Obrovská tragédia: Po požiari chaty sú nezvestné štyri deti a jeden dospelý
(ilustračné foto).
Foto
Zistila, že má pohlavnú chorobu, potom urobila niečo šialené: Chlapov, s ktorými spala, totálne odrovnala!
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová.
Foto
Petra Vlhová sebakritikou rozhodne nešterí: Som nešťastná, na pódiu chcem byť v každých pretekoch
Ministerka Kolíková na tlačovej konferencii k Lučanskému.
Prekvapivé priznanie ministerky spravodlivosti: Aké filmy pozeráva a čo si rada vypije?