14.08.2020 12:37 | Šport | Hokej

Chára sa zastal spoluhráča a uštedril pár rán mladíkovi z Caroliny

Pomasíroval o 23 rokov mladšieho súpera. Kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára (43) sa v zápase play off NHL proti Caroline prezentoval aj pästným súbojom.

Ruský útočník v siedmej minúte druhej tretiny tvrdo narazil na mantinel Charlieho McAvoya priamo pred očami Cháru a o 23 rokov starší Slovák to nenechal bez povšimnutia. Prikorčuľoval k Svečnikovovi, chytil ho pod krk a chvíľu držal na dištanc. Padlo aj zopár úderov, ale nebola to klasická bitka po zhodení rukavíc. Obaja si napokon odsedeli po 2 minúty na trestnej lavici a otrasený McAvoy pokračoval v zápase.

Boston napokon bez brankára Jaroslava Haláka prehral s Carolinou 2:3, stav série je tak vyrovnaný 1:1. Chára odohral 15:51 min, pripísal si tri bodyčeky, ale aj dva mínusové body a nevyhol sa ani dvom trestným minútam za hrubosť.