14.08.2020 07:11 | Šport | Hokej

Černák i Chára s prehrami, Sekerov Dallas sériu vyrovnal

Hokejisti Columbusu Blue Jackets zvíťazili vo štvrtkovom druhom zápase štvrťfinále Východnej konferencie play off NHL nad Tampou Bay Lightning 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

Aj Carolina vyrovnala stav série, keď zdolala Boston 3:2. Slovenský obranca a kapitán Bruins Zdeno Chára absolvoval na ľade takmer 16 minút s dvoma mínusovými bodmi, brankár Jaroslav Halák bol opäť na striedačke.

V drese Tampy nechýbal slovenský obranca Erik Černák. Na ľade strávil dokopy 17:20 minút, pripísal si tri strely na bránku, šesť hitov, jeden blok a jedno vylúčenie, ktoré súper potrestal gólom.

Lepší vstup do stretnutia mali hráči Lightning, keď sa už v 6. minúte ujali vedenia. Nikita Kučerov nastrelil spoza bránky puk do chrbta brankára Joonasa Korpisala a ten si ho zrazil do siete. Tampa bola počas celého zápasu strelecky aktívnejšia (37:22), ale recept na fínskeho brankára už druhýkrát nenašla. Columbus vyrovnal v 13. minúte vďaka Ryanovi Murraymu a do vedenia išiel krátko pred prvou prestávkou, keď za 16 sekúnd potrestal vylúčenie Černáka. Presnou strelou z pravého kruhu sa presadil Oliver Bjorkstrand. Tampa sa dlho snažila o vyrovnanie, no v 52. minúte prešiel Alexander Wennberg šikovnou kľučkou cez Kevina Shattenkirka a trafil nad pravý betón Andreja Vasilevského. Tampa hrala v závere vyše dve a pol minúty bez brankára, ale znížiť sa jej už nepodarilo.

Tretí zápas štvrťfinálovej série, ktorá sa hrá v torontskej "bubline" v Scotiabank Aréne, je na programe v nedeľu od 1.30 SELČ.

V Západnej konferencii v Rogers Place v Edmontone zvíťazili hráči Vegas nad Chicagom 4:3 po predĺžení. Vďaka víťaznému gólu Reillyho Smitha zo 68. minúty vedú 2:0 na zápasy.

Dallas v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom zdolal Calgary 5:4 a vyrovnal stav série na 1:1.

1. kolo play off NHL:
Toronto
štvrťfinále Východnej konferencie - 2. zápasy:

Tampa Bay - Columbus 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 6. Kučerov (Palát) - 13. R. Murray, 19. Bjorkstrand, 52. Wennberg.

/stav série 1:1/

Boston - Carolina 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 16. Krejčí, 40. Marchand (Krejčí) - 36. T. Teräväinen, 37. Svečnikov (Nečas), 49. D. Hamilton (Nečas).

Edmonton
štvrťfinále Západnej konferencie - 2. zápasy:

Vegas - Chicago 4:3 pp (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)

Góly: 11. Stastny, 16. Nosek, 38. Mark Stone, 68. R. Smith - 24. Dach, 33. Kubalík, 40. D. Strome.

/stav série 2:0/

Dallas - Calgary 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

Góly: 12. a 25. Heiskanen, 3. Radulov, 36. Perry, 60. Oleksiak - 1. Dubé, 33. Forbort, 53. Rieder, 58. S. Bennett.