09.08.2020 20:27 | Šport | Futbal

Futbalisti DAC nemali so súperom zľutovanie: Seredi nadelili poltucet gólov!

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda deklasovali v nedeľňajšom dueli 1. kola nového ročníka Fortuna ligy ŠKF iClinic Sereď 6:0. Dva presné zásahy si pripísal Andrija Balič.

5
Domáci vstúpili do zápasu impozantne a za trinásť minút tromi gólmi prakticky rozhodli o svojom víťazstve. Prvá šanca prišla po centri Blackmana, Kalmár poslal hlavičkou loptu nad. Už v 8. minúte sa však skóre už menilo, keď po asistencii Kalmára hlavou poslal DAC do vedenia Ramirez. O štyri minúty neskôr to bolo o dva góly - lopta sa dostala k Baličovi, ten si ju najprv pravačkou prebral a ľavačkou zakončil. Hneď po rozohrávke domáci získali loptu, Davis poslal dlhý center do pokutového územia a pri vybiehajúcom brankárovi dal Divkovič na 3:0.

Domáci naďalej dominovali a až v 24. minúte pohrozila Sereď, keď najprv Mészárosovu strelu musel brankár kryť a následne hlavičku Jaroviča Kružliak odvrátil z bránkovej čiary. V 35. minúte bol blízko ku gólu Iván, po prihrávke od Tatranského poslal loptu nad. Päť minút pred prestávkou sa Dunajská Streda dostala do prečíslenia, v pokutovom území Divkovič prenechal loptu Kalmárovi, ale jeho strelu Morong zblokoval. V závere polčasu ešte Divkovič strelou vyskúšal pozornosť Kanuriča, no brankár bol na mieste.

Sereď začala druhý polčas s trojitým striedaním a DAC so šancou. V 47. minúte zahrával Kalmár priamy kop z ľavej strany, loptu však Kanurič bezpečne chytil. Azda najväčšiu šancu mali hostia na skórovanie v 51. minúte, keď sa na bránku rútil Iván, no nedokázal skórovať. V 60. minúte DAC pridal štvrtý gól, peknú kombinačnú akciu zakončil Davis. O tri minúty pridal ďalší gól do siete Serede po Ramirezovej prihrávke osamotený Kalmár– 5:0. V 73. minúte mohli znížiť hostia, odrazená lopta sa dostala k Duranskimu, jeho strelu však Jedlička bravúrne chytil. V 88. minúte Sharani obišiel troch hráčov Serede, ale zoči-voči brankárovi neuspel. V nadstavenom čase po prihrávke Blackmana z ľavej strany Balič spečatil na 6:0.
FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠKF Sereď 6:0 (3:0)
Góly: 12. a 90.+1 Balič, 8. Ramirez, 13. Divkovič, 60. Davis, 63. Kalmár. Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Vitko, ŽK: Michalík, 5450 divákov
DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak, Müller, Davis (69. Mendez) – Friede (69. Fábry), Schäfer, Kalmár (86. Bednár), Balič – Divkovič (69. Andzouana), Ramirez (80. Sharani)
Sereď: Kanurič – Morong, Djiby Ba, Hučko, Slaninka (46. Pankaričan) – Duranski (81. Potoma), Tatranský (46. Šumský) – Mészáros (46. Michalík), Špehar, Iván – Jarovič (66. Jureškin)