11.07.2020 20:24 | Šport | Futbal

Belasí zakončili majstrovskú sezónu remízou, gólový ohňostroj Žiliny aj rozlúčka Pečovského

Futbalisti Slovana Bratislava zakončili majstrovskú sezónu 2019/2020 remízou.

5
V sobotu v záverečnom 5. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy hrali na Tehelnom poli v tradičnom derby so Spartakom Trnava bez gólov 0:0. Po zápase si prevzali majstrovský pohár. Hostia vstúpili do zápase nebojácne, po prvom streleckom pokuse si vybojovali rohový kop a aj v ďalších minútach mali častejšie loptu na kopačkách.

Potom však Slovan prebral iniciatívu, v 17. minúte mal prvú šancu Čavrič, v dobrej pozícii však mieril nad bránku. O štyri minúty neskôr mali domáci ešte väčšiu šancu, Ratao len tesne nedočiahol na loptu po rohovom kope Lovata. Brazílsky obranca potom roztlieskal tribúny v 29. minúte, keď ďalekonosnou strelou iba tesne minul pravú žrď. Aktívny Lovat si spoluprácu s Rataom zopakoval aj desať minút pred koncom polčasu, ale Kamenár si udržal čisté konto.

V druhom polčase mal Slovan od úvodeu prevahu, dobýjal bránku Trnavy, prvú šancu mal Weiss. V 60. minúte mohol rozhodnúť Ratao, ale v stopercentnej šanci zlyhal, keď netrafil odkrytú bránku po centri Lovata. "Belasí" až do konca zápasu chceli derby rozhodnúť vo svoj prospech, no hostia sa napokon ubránili a z ihriska majstra si odniesli cennú remízu.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 0:0
Rozhodovali: Chmura - Bobko, Weiss, ŽK: Bambidele, Yao, Horvát, 6250 divákov.
Slovan Bratislava: Greif - Lovat, Bajrič, Božikov, Medveděv – De Kamps (69. Nono), Rabiu – Weiss - Ratao, Medved (83. Strelec), Čavrič (58. Moha)
Spartak Trnava: Kamenár – Turňa, Izuchukwu, Moenza -  Tzandaris - Cabral, Gamboš, Benovič (60. Horvát), Yao - Vukojevič (79. Nsumoh), Bambidele (90.+1 Kotlár)

Futbalisti FC Nitra si zahrajú baráž o udržanie sa vo Fortuna lige. V sobotu v záverečnom 5. kole nadstavby ročníka 2019/2020 síce zvíťazili v Senici nad "domácim" AS Trenčín vysoko 3:0, ale keďže v súbežne hranom stretnutí FK Pohronie doma zdolalo Senicu 1:0, Nitra zabojuje o príslušnosť medzi elitou aj pre budúcu sezónu s víťazom 2. ligy FK Dubnica nad Váhom. Nitra sa v utorok 14. júla predstaví v prvom súboji v Dubnici, odveta je na programe v piatok 17. júla v Nitre.

AS Trenčín - FC Nitra 0:3 (0:0)
Gól: 67. Faško, 74. Ristovski, 78. Podhorin. Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Poláček, ŽK: Nielson, Mazanovský (obaja Trenčín), 253 divákov.
zostavy a striedania:
Trenčín: Šemrinec - Slávik, Mazanovský, Nielson, Comvalius - Roguljič (60. Kadák), El Mahdioui, Corryn (81. Zubairu) - van Kessel, Čatakovič (67. Depetris), Ghali
Nitra: Šípoš - Kuník, Podhorin, Němčaninov, Magda - De Jesus Nascimento, Kóša (78. Hambálek) - Fabiš (67. Šefčík), Faško (88. Danek), Chobot - Ristovski

Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa budú účinkovať aj v budúcej sezóne v najvyššej slovenskej súťaži. Fortunaligovú príslušnosť si nováčik definitívne zabezpečil v záverečnom 5. kole nadstavbovej časti, keď v skupine o udržanie sa zdolal doma FK Senica 1:0 a obsadil predposlednú priečku. Do baráže s víťazom druhej ligy putuje posledný tím tabuľky FC Nitra.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FK Senica 1:0 (1:0)
Gól: 42. Abrahám. Rozhodovali: Glova – Bednár, Jánošík. ŽK: Weir – Akinyoola, Duda, Didiba, Yenne, Addo, Eneji, Vorel, diváci neuvedení
Pohronie: Jenčo – Hatok, Dzurík, Chríbik, Župa – Blahút (83. Pellegrini), P. Mazan, Weir, Badolo – Matić, Abrahám (64. M. Mikuš)
Senica: Vorel – Buchel, Lukáčik, Didiba, L. Kučera – Yenne (87. Buchel), Addo, Totka, Eneji – Akinyoola (66. F. Černák), Duda

Futbalisti MŠK Žilina si udržali druhú priečku v konečnej tabuľke Fortuna ligy, keď v záverečnom 5. kole nadstavby zdolali doma Michalovce jednoznačne 5:0. Pod Dubňom sa s profesionálnou hráčskou kariérou definitívne rozlúčil dlhoročný líder Žiliny, Banskej Bystrice a v minulosti aj člen kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Viktor Pečovský. Hral do 13. minúty a na konte tak má 422 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži, čím sa nemôže pochváliť žiadny iný hráč.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 5:0 (2:0)
Góly: 13. Iľko, 29. Paur, 53. Sluka, 64. Bernát, 74. Ďuriš. Rozhodovali: Smolák - Benko, Žákech, ŽK: Neofytidis (Michalovce), 1458 divákov
Žilina: Petráš – Vallo, Minárik, Kiwior, Sluka – Bernát, Pečovský (13.Gono), Myslovič – Ďuriš, Paur (55. Kurminowski), Iľko (68. Bichakchyan)
Michalovce: Dráb – Konstantinidis, Kolesár, Grič, Vojtko, Mendez – Kvocera (71. Pásztor), Neofytidis, Begala (76. Lukčo), Popovits – Hovhannisyan (60. Diarra)

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda vyhrali v 5. kole nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige na ihrisku MFK Ružomberok 1:0 a v tabuľke obsadili konečnú tretiu priečku. Ružomberok skončil piaty.

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)
Gól: 81. Ramirez. Rozhodovali: Ziemba – Ferenc, Hrmo, ŽK: Madleňák - Balič, Kalmár, Blackman, 848 divákov
Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Jonec, Holub – Ďungel, Mir. Almaský (63. Kochan), Zsigmund (74. Kmeť), Takáč, Madleňák – R. Kružliak, Regáli (58. Gerec)
Dunajská Streda: Jedlička – Malý, D. Kružliak, Davis – Njie – Schäfer, Fábry (74. Sharani), A. Balič – Divkovič (46. Blackman), Kalmár (88. Šimčák), Ramirez

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble vyhrali v 5. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa nad ŠKF iClinic Sereď 1:0.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - ŠKF iClinic Sereď 1:0 (1:0)
Gól: 13. Mészáros. Rozhodovali: Straka - Ádám, Mihalík, ŽK: Grozdanovski, Mihálik, Sloboda - Morong, Rorič, Špehar, Ba, Mečiar, Dabó, 1100 divákov
ViOn: Pindroch – Hrnčár, Haspra, Tóth, Orávik - Henrique, Grozdanovski, Sloboda, Kovaľ (55. Švec) – Ďubek (65. Mihálik) – Mészáros (77. Cmiljanič)
Sereď: Yakubu – Morong, Michalík, Ba, Dabó – Rorič, Adekuoroye (68. Jarovič) – Iván (78. Mečiar), Pankaričan (64. Potoma), Vuk – Špehar