08.07.2020 21:21 | Šport | Futbal

Citizens rozstrieľali Newcastle s Dúbravkom v bráne: Slovenský brankár vyfasoval 5 gólov

Futbalisti Manchestru City si upevnili druhú priečku v tabuľke anglickej Premier League.

4
V stredajšom dueli 34. kola deklasovali doma Newcastle United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom 5:0.

City viedli už po dvadsiatich minútach o dva góly, keď Dúbravku po takmer identických akciách prekonali strelami k ľavej žrdi Gabriel Jesus a Riyad Mahrez. Po necelej hodine hry si dal vlastný gól Matt Ritchie, v 65. minúte zvýšil David Silva z priameho kopu na 4:0 a jasný triumf favorita spečatil v nadstavenom čase Raheem Sterling. Dúbravka inkasoval päť gólov druhýkrát v sezóne, predtým sa mu to stalo 29. septembra v siedmom kole pri prehre na ihrisku Leicesteru 0:5. Newcastle klesol na 13. miesto tabuľky.

V dueli dvoch tímov bojujúcich o účasť v európskych pohárových súťažiach Sheffield United vyhral nad Wolverhamptonom Wanderers 1:0 presným zásahom Johna Egana z 94. minúty a dostal sa tesne za svojho súpera na siedme miesto tabuľky. Burnley poskočilo na deviatu pozíciu po víťazstve na ihrisku West Hamu United 1:0.

Premier League - 34. kolo:
Manchester City – Newcastle United 5:0 (2:0)
Góly: 10. Jesus, 21. Mahrez, 58. Ritchie (vlastný), 65. D. Silva, 90.+1 Sterling
/M Dúbravka chytal za hostí celý zápas/Sheffield United – Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0)
Gól: 90.+4 Egan

West Ham United – FC Burnley 0:1 (0:1)
Gól: 38. Rodriguez