31.08.2022 22:57 | Šport | Futbal

Slovan druhýkrát v sezóne stratil body, výsledok proti DAC zachraňoval Ramirez

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v stredajšom šlágri 8. kola Fortuna ligy doma s FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1.

Hostia mali výborný vstup do zápasu a už v 3. minúte viedli, keď sa presadil Nikola Krstovič. Slovan sa dlho nevedel dostať do nebezpečných situácií, no v druhom polčase súpera zatlačil a v 72. minúte sa mu podarilo vyrovnať z penalty, ktorú premenil Eric Ramirez.

Pre "belasých" to bola druhá strata bodov v sezóne a na čele tabuľky majú štvorbodový náskok pred druhou Trnavou. Dunajská Streda je s 12 bodmi štvrtá.

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)
72. Ramirez (z 11m) - 3. Krstovič. Rozhodovali: Ziemba - Hancko, Bednár, ŽK: Ramírez, Kankava, Abena - Andzouana, Káčer, Kalmár.

ŠK Slovan Bratislava: Chovan - Medveděv (82. Hrnčár), Abena, Kašia, Pauschek (46. Medved) - Kankava, Čakvetadze (88. Šaponjič), Mustafič (46. Kucka) - Zmrhal, Ramirez, Barseghjan (82. Čavrič)

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš - Pinto, Brunetti, Muhamedbegovič - Blackman, Fazlagič, Veselovský (77. Kalmár), Káčer, Ramadán (70. Szánthó) - Krstovič (90+1. Dimun), Andzouana

hlasy po zápase (zdroj: dac1904.sk):
Vladimír Weiss st., tréner Slovana:
"Boli sme svedkami na naše pomery nadštandardného zápasu dvoch top mužstiev ligy. Vedeli sme, že DAC podá úplne odlišný výkon ako proti Trenčínu, kde mu nič nevyšlo. Krstovič ukázal kvalitu, je to perspektívny hráč, výborný v šestnástke. My sme boli zase v úvode nedôrazní v pokutovom území hneď dvakrát a to súper potrestal. Cez polčas sme vystriedali dvoch hráčov. Prišiel Ďuro Kucka, aby hru rozhýbal. Neskôr sme zase hrali na troch útočníkov. Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší, boli sme dominantnejší, no mali sme viacero pološancí a nie vyloženú príležitosť na gól. Šance, čo sme zase už mali, musíme lepšie premieňať. S blížiacim sa koncom zápasu sa pri centroch zväčšovali naše nepresnosti, nepriaznivý stav zväzoval nohy. Výsledok nie je taký, aký sme chceli, no hráčov som za druhý polčas pochválil, išli na doraz. Deľba bodov sa nám napriek kvalite súpera a aj trénera máli, ale je spravodlivá."

Adrian Guľa, tréner D. Stredy: "Videli sme dobrý zápas. Pomohol nám vstup, rýchlo sme sa dostali do vedenia 1:0, čím sme otupili Slovan. V druhom polčase nám však už nič nedaroval. Bol dominantný, ukázal kvalitu. My sme zase predviedli rozdielnu tímovosť a súdržnosť ako v predošlých dueloch. Z mojej strany sme takticky chceli udržať určité prvky v zápase. To sa nám darilo až na gól. Presnejší a produktívnejší však musíme byť v protiútokoch. Dokázali sme si, že vieme držať krok aj so silnejším súperom. Máme na čom pracovať a som rád, že sme odohrali solídny a kvalitný zápas."