Bibiana
25.11.2021 09:57 | Šport
Video

Smoliari v nočných zápasoch NHL: Padali kuriózne vlastné góly

Zámorská profiliga NHL ponúkla v noci poriadnu zápasovú dávku. Hralo sa 14 súbojov a nebola v nich núdza o kuriózne momenty.

Smoliarom bol brankár Colorada Darcy Kuemper. Ten v 5. minúte inkasoval prvý gól pri oslabení, keď mu odpadla časť z korčule a stratil stabilitu. To využil na úvodný gól hosťujúci Sonny Milano. Kuemper sa po výmene korčule v kabíne o pár minút vrátil do bránky a jeho tím priviedol napokon k víťazstvu 5:2.

Medzi smoliarov sa zaradil aj útočník Los Angeles Phillip Danault, ktorý na začiatku tretej tretiny po kurióznych odrazoch dopravil puk do vlastnej bránky. Los Angeles podľahlo doma Torontu vysoko 2:6.

Kuriózny vlastenec si strelil aj ruský obranca v službách Montrealu Alexander Romanov, ktorý tečoval odrazený puk do vlastnej siete. Ani on, ani hráči súpera chvíľu netušili, že sa puk nachádza už v sieti.