POSLAŤ TIP
23.07.2014
Oľga

16 príspevkov
pravaevy-2 11.10.2012 11:56 nahlásiť
Ako herec bol síce dobrý, ale komunistom zobal doslova a do písmena z ruky. Nehnusila sa mu žiadna ideologicky zafarbená herecká úloha. Nemala som ho rada. Radkovi Brzobohatému nesiahal ani po kolená. Ten mal charakter a dušu Elo veru nie. Kam marxistický vietor, tam plášť.
Erossia 11.10.2012 15:50
0
nahlásiť
Sila herca spočíva v tom, že dokáže zahrať každú úlohu***aj ideologicky zafarbenú:-) Už je tu tá doba, že pomaly odchádzajú legendy a myslím, že si zaslúžia vzdať hold ***
Feroo338 11.10.2012 16:22
-4
nahlásiť
Trepes nezmysly Erossia. Skutocne dobri herci sa maximalne snazili vyhybat ideologickym rolam. Ti ostatni hrali vsetko co im rezim ponukol, hlavne ze zhrabli prachy. Ja osobne som neznasal Viliama Zaborskeho i ked to bol velmi talentovany herec. Tusim v kazdom filme co som videl hral Lenina, alebo ineho vyznamneho sudruha a tym sa mi doslova sprotivil.
samantha1313 11.10.2012 18:30
0
nahlásiť
a co ked hral Lenina, ti herci, co hraju Hitlera, ti su nacisti alebo ich prisluhovaci??? Boze, a co ked aj hral, nejake ideologicke ulohy. bolo treba zivit rodinu? bolo? ked bola ponuka, preco by ju nezobral?
dongemini 11.10.2012 16:34
0
nahlásiť
Ti si iný kus.ved vieš čoho. elo romančík patril do zlatej generácie slovenských hercov, tí zahrali všetko. pokiaľ si pamätám hral aj gestapáka v trilógii sám vojak v poli. to bol aj prisluhovač fašizmu? dustin hoffman hral vo filme reinman autistu. to bude určite aj v skutočnom živote taký, že?
prasiak58 11.10.2012 16:36
0
nahlásiť
komunisticky prisluhovac ako kapitalisticky otrok. A Ty komu zobes z ruky? Tomu co viac da ze?
SlavomirF 11.10.2012 20:27
0
nahlásiť
Ty si riadne trafená :-D
free106 11.10.2012 15:54 nahlásiť
nik nomeze aka bola doba a aka je teraz,vtedy sme zobali komunistom z ruky vsetci,a teraz zobeme amerike,porovnajme to,kedy bolo lepsie?syty hladnemu neveri,a to este horsie bude,pan Romancik bol coool herec a vsetky ucta mu,mal som ho rad.
Feroo338 11.10.2012 16:12 nahlásiť
To je mi novina teda. Ak ma niekto 89 rokov a je nemocny, je logicke, ze mu uz vela casu nezostava. To by ste asi mali vediet mudri pisalkovia z NC.
usmiata.x 11.10.2012 17:15 nahlásiť
Vážený pán "autor" tohto článku, hovorí Vám niečo ľudská etika a nebodaj ešte aj novinárska etika? Toto je téma, na ktorú by mal novinár písať pár dní po smrti kultúrej osobnosti a ešte s takým nadpisom? Ozaj, má štúdium žurnalistiky aj predmet etika? A ostatní spoludiskutujúci: nič to, že zomrel Človek, treba na neho kydať a nie vzdať mu patričnú úctu alebo mlčať? Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine a priateľom pána Romančíka. Pre mňa to bola kultúrna osobnosť.
jman 11.10.2012 17:29 nahlásiť
Hral, lebo to bolo jeho povolanie. Aj my sme vykovanali svoje povolania za komunizmu.
Marta.Janska 11.10.2012 18:07 nahlásiť
nech si hovorí kto chce čo chce p.Romančík bol pán herec ako aj P.Záborský,p.Mrvečka,p.Zvarík.P.Kvietik,p.Huba,p.Rajniak,p.Kroner a mnoho ďalších aj českých hercov,dokázali zahrať hocijakú postavu,či to bol Lenin alebo Hitler,vtedy sa aspoň slovenské filmy točili a dnes samé reality šou,superstar,a iné blbosti a pozeráme samé americké filmy,turecké a mexické seriály o ničom,mimochodom PRAVAEVY-2 poznala si ho osobne že o ňom píšeš že nemal dušu a charakter,p.Romančík hral skoro v každom slovenskom filme alebo televíznej hre,mal veľkú dušu aj charakter keď dokázal zahrať hocijakú postavu,ešte raz česť jeho pamiatke******
didim518 12.10.2012 08:49
0
nahlásiť
Veru tak Marta, tí sopliaci čo sa tu prorežimne predvádzajú takým, ako ich uvádzaš nesiahajú ani po podošvy.
Lilyvivien 11.10.2012 22:15 nahlásiť
Ano je pravda, že Romančík bol dobrý herec veď bol zaslúžilý umelec. Ale málo kto ho poznal ako človeka. Tri ženy to nie je žiadna sláva. Všetci hovoria, že ho opatrovala milujúca manželka Zlatica, ale už nikto nepovie, že mu bránila v styku so svojími deťmi. Chodil za nimi tajne. Toto sú tie sporadické stretnutia s rodinou a nie choroba. To, že v komunistických filmoch, nad tým sa niet čo pozastavovať, bola taká doba. Mal tri deti, musel ich nejako uživiť. Kto sa teraz bije do pŕs, že on by také niečo nerobil, tak asi nežažil tú dobu. Mňa skúr zaráža, že vymenil ženu o 20 rokov mladšiu za svoju rodinu. Hovorí sa, že o mŕtvych len dobre. Ja som toho názoru, že ako hercovi je mu treba vzdať hold, lebo to bol pán HEREC. No ako človeka by som ho až tak neospevovala.
ajahuaska 11.10.2012 22:27 nahlásiť
Tu niekto píše že bol prisluhovač komunistov.Bol herec čo vedel zahrať komunistu.Vedel aj baču aj ruského mužíka aj mestského človeka aj dedinčana.Nech hral čokoľvek hral to srdcom.To bolo vidieť.
joka65 11.10.2012 22:43 nahlásiť
nezúčastňujem sa tu veľa diskusií,ale je smutná,že sa niekto tu vyjadruje o hercovi,ktorý niečo dokázal,ale bohužiaľ,dnešná generácia ani nevie kto tento pán bol******,vivat Hollywood celebrity****** :-)

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie