Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
piatok 29. 7.
Marta
21°C  Jasno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
11.10.2012, 14:00 | Prominenti | Domáci Prominenti

Diskusia: Romančík († 89) sa chystal na smrť: Začal rozdávať majetok

16 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
joka65
11.10.2012 22:43 | |
+0 -0
Reagovať
nezúčastňujem sa tu veľa diskusií,ale je smutná,že sa niekto tu vyjadruje o hercovi,ktorý niečo dokázal,ale bohužiaľ,dnešná generácia ani nevie kto tento pán bol......,vivat Hollywood celebrity...... :-)
ajahuaska
11.10.2012 22:27 | |
+1 -1
Reagovať
Tu niekto píše že bol prisluhovač komunistov.Bol herec čo vedel zahrať komunistu.Vedel aj baču aj ruského mužíka aj mestského človeka aj dedinčana.Nech hral čokoľvek hral to srdcom.To bolo vidieť.
Lilyvivien
11.10.2012 22:15 | |
+0 -0
Reagovať
Ano je pravda, že Romančík bol dobrý herec veď bol zaslúžilý umelec. Ale málo kto ho poznal ako človeka. Tri ženy to nie je žiadna sláva. Všetci hovoria, že ho opatrovala milujúca manželka Zlatica, ale už nikto nepovie, že mu bránila v styku so svojími deťmi. Chodil za nimi tajne. Toto sú tie sporadické stretnutia s rodinou a nie choroba. To, že v komunistických filmoch, nad tým sa niet čo pozastavovať, bola taká doba. Mal tri deti, musel ich nejako uživiť. Kto sa teraz bije do pŕs, že on by také niečo nerobil, tak asi nežažil tú dobu. Mňa skúr zaráža, že vymenil ženu o 20 rokov mladšiu za svoju rodinu. Hovorí sa, že o mŕtvych len dobre. Ja som toho názoru, že ako hercovi je mu treba vzdať hold, lebo to bol pán HEREC. No ako človeka by som ho až tak neospevovala.
Marta.Janska
11.10.2012 18:07 | |
+0 -0
Reagovať
nech si hovorí kto chce čo chce p.Romančík bol pán herec ako aj P.Záborský,p.Mrvečka,p.Zvarík.P.Kvietik,p.Huba,p.Rajniak,p.Kroner a mnoho ďalších aj českých hercov,dokázali zahrať hocijakú postavu,či to bol Lenin alebo Hitler,vtedy sa aspoň slovenské filmy točili a dnes samé reality šou,superstar,a iné blbosti a pozeráme samé americké filmy,turecké a mexické seriály o ničom,mimochodom PRAVAEVY-2 poznala si ho osobne že o ňom píšeš že nemal dušu a charakter,p.Romančík hral skoro v každom slovenskom filme alebo televíznej hre,mal veľkú dušu aj charakter keď dokázal zahrať hocijakú postavu,ešte raz česť jeho pamiatke......
didim518
12.10.2012 08:49 | |
+0 -0
Veru tak Marta, tí sopliaci čo sa tu prorežimne predvádzajú takým, ako ich uvádzaš nesiahajú ani po podošvy.
jman
11.10.2012 17:29 | |
+0 -0
Reagovať
Hral, lebo to bolo jeho povolanie. Aj my sme vykovanali svoje povolania za komunizmu.
usmiata.x
11.10.2012 17:15 | |
+0 -0
Reagovať
Vážený pán "autor" tohto článku, hovorí Vám niečo ľudská etika a nebodaj ešte aj novinárska etika? Toto je téma, na ktorú by mal novinár písať pár dní po smrti kultúrej osobnosti a ešte s takým nadpisom? Ozaj, má štúdium žurnalistiky aj predmet etika? A ostatní spoludiskutujúci: nič to, že zomrel Človek, treba na neho kydať a nie vzdať mu patričnú úctu alebo mlčať? Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine a priateľom pána Romančíka. Pre mňa to bola kultúrna osobnosť.
Feroo338
11.10.2012 16:12 | |
+1 -0
Reagovať
To je mi novina teda. Ak ma niekto 89 rokov a je nemocny, je logicke, ze mu uz vela casu nezostava. To by ste asi mali vediet mudri pisalkovia z NC.
free106
11.10.2012 15:54 | |
+1 -0
Reagovať
nik nomeze aka bola doba a aka je teraz,vtedy sme zobali komunistom z ruky vsetci,a teraz zobeme amerike,porovnajme to,kedy bolo lepsie?syty hladnemu neveri,a to este horsie bude,pan Romancik bol coool herec a vsetky ucta mu,mal som ho rad.
pravaevy-2
11.10.2012 11:56 | |
+5 --4
Reagovať
Ako herec bol síce dobrý, ale komunistom zobal doslova a do písmena z ruky. Nehnusila sa mu žiadna ideologicky zafarbená herecká úloha. Nemala som ho rada. Radkovi Brzobohatému nesiahal ani po kolená. Ten mal charakter a dušu Elo veru nie. Kam marxistický vietor, tam plášť.
Erossia
11.10.2012 15:50 | |
+1 -0
Sila herca spočíva v tom, že dokáže zahrať každú úlohu...aj ideologicky zafarbenú:-) Už je tu tá doba, že pomaly odchádzajú legendy a myslím, že si zaslúžia vzdať hold ...
Feroo338
11.10.2012 16:22 | |
+5 --4
Trepes nezmysly Erossia. Skutocne dobri herci sa maximalne snazili vyhybat ideologickym rolam. Ti ostatni hrali vsetko co im rezim ponukol, hlavne ze zhrabli prachy. Ja osobne som neznasal Viliama Zaborskeho i ked to bol velmi talentovany herec. Tusim v kazdom filme co som videl hral Lenina, alebo ineho vyznamneho sudruha a tym sa mi doslova sprotivil.
dongemini
11.10.2012 16:34 | |
+1 -0
Ti si iný kus.ved vieš čoho. elo romančík patril do zlatej generácie slovenských hercov, tí zahrali všetko. pokiaľ si pamätám hral aj gestapáka v trilógii sám vojak v poli. to bol aj prisluhovač fašizmu? dustin hoffman hral vo filme reinman autistu. to bude určite aj v skutočnom živote taký, že?
prasiak58
11.10.2012 16:36 | |
+1 -0
komunisticky prisluhovac ako kapitalisticky otrok. A Ty komu zobes z ruky? Tomu co viac da ze?
samantha1313
11.10.2012 18:30 | |
+0 -0
a co ked hral Lenina, ti herci, co hraju Hitlera, ti su nacisti alebo ich prisluhovaci??? Boze, a co ked aj hral, nejake ideologicke ulohy. bolo treba zivit rodinu? bolo? ked bola ponuka, preco by ju nezobral?
SlavomirF
11.10.2012 20:27 | |
+0 -0
Ty si riadne trafená :-D
  • «
  • 1
  • »
Najnovšie z rubriky
Najnovšie z rubriky
Aktuality.sk Správy Ekonomika Komentáre Šport Cestovanie TV program Počasie Horoskopy Európa Kultúra
Tlačová konferencia podpredsedu vlády SR a ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka a generálneho riaditeľa Sekcie verejnej správy Ministerstva vnútra SR Adriána Jenča na tému  Zjednotenie volebnej legislatívy 30. júla 2013 v Bratislave.
Komentár Daga Daniša: Toto Kaliňák ťažko vysvetlí
Rýchle správy
28.7 23:58
V Barcelone predstavili „počítadlo hanby“. Ukazuje, koľko utečencov zomrelo v Stredozemnom mori. (AFP)
28.7 23:50
Lietadlo spoločnosti American Airlines núdzovo prístálo po tom, ako vo vzduchu začali z jeho krídla šľahať plamene. Nie sú žiadni zranení.The Telegraph
<p>Lietadlo spoločnosti American Airlines núdzovo prístálo po tom ako vo vzduchu <strong>začali z jeho krídla šľahať plamene</strong>. Nie sú žiadni zranení.</p>
28.7 23:35
Novozvolený prezident Peru Pablo Kuczynski sa ujal úradu. V júni len o dve desatiny porazil protikandidátku Keiko Fujimoriovú. 
28.7 23:27
Estónec Ott Tänak je aktuálnym lídrom Rely Fínska, Slovák Martin Koči je na 49. pozícii.Šport.sk
Ott Tanak, rally, jun16
28.7 23:15
Čínskym vedcom sa podarilo preskúmať pravdepodobne najhlbšiu morskú dieru svojho druhu.
28.7 23:0
Taliansko vyhostilo v rámci ťaženia proti islamistom v krajine dvoch ďalších občanov Maroka. (TASR)
28.7 22:45
Fanúšikovia Trnavy opäť vyvádzali, polícia vo Viedni mala plné ruky práce.Šport.sk
Spartak Trnava, fanusikovia, jul16, TASR
S Robertom Ficom preberali aktuálne témy.
Video
Majú sa Slováci báť o prácu v Británii? Premiérka Theresa May odpovedala jasne!
Joe celých 22 rokov strážil fotografiu, kde Kiran drží v náručí.
Foto
Muž našiel bábätko v telefónnej búdke: Po 22 rokoch prišlo vytúžené stretnutie!
2003: Fotografi a strelca počas prvého dňa na slobode cez vychádzky.
Po atentáte na Ronalda Reagana strávil 35 rokov na psychiatrii: Hinckley mieri na slobodu!
Pár dní po skúške dospelosti sa musíte nahlásiť
Absolventi, ktorí sa nedostali na vysokú školu nemusia zúfať: Na výber majú mnoho iných foriem vzdelávania!
Herečka Jennifer Aniston má dvojníčku.
Foto
Jennifer Aniston má dokonalú dvojníčku: Budete si myslieť, že vás klame zrak!
Foto
Slovenskí olympionici ostali poriadne prekvapení: Deti im posielajú milé odkazy
Toby sa nevie dočkať najnovšej knihy o magickom svete Harryho Pottera.
Chlapec prijal od Amazonu nezvyčajnú výzvu: Dokáže to o čom sníva väčšina fanúšikov Harryho Pottera?
Indonézia nemilosrdne bojuje proti pašerákom drog: Za svoje činy zaplatili životom!
Video Foto
Fantastickí fanúšikovia Trnavy urobili šou: Zábery, z ktorých budete mať zimomriavky!
Fabregasov brutálny zákrok, za ktorý dostal červenú kartu.
Video
Fabregas brutálnym zákrokom súperovi takmer dolámal nohu: Pozápasovým gestom však všetkých prekvapil!
Archív
V bratislavskom obytnom dome padol výťah: V kabíne boli štyria ľudia!
Talentovaný útočník by rád obliekal  dres Jazdcov
Marek Hrivík sa konečne dočkal: Výkony z minulej sezóny mu priniesli novú zmluvu!