15.10.2016 08:00 | Šport | Hokej

Druhej prehre Chicaga nezabránili ani body Pánika s Hossom: Budaj sa ocitol na striedačke Kings!

Hokejisti Chicaga prehrali aj svoj druhý zápas od štartu 100. ročníka NHL, keď v noci na sobotu podľahli Nashvillu na jeho ľade 2:3.

"Jastrabom" nepomohli ani body Mariána Hossu a Richarda Pánika, ktorí si pripísali po jednej asistencii. Nashville sa tešil z víťazného vstupu do sezóny vďaka trom využitým presilovkám z hokejok P.K. Subbana, Romana Josiho a Mikea Fishera.

Edmonton si poradil s Calgary aj v druhom vzájomnom zápase nového ročníka, po domácom víťazstve 7:4 v otváracom stretnutí triumfoval na ľade Flames 5:3. Connor McDavid sa o to pričinil tromi bodmi za gól a dve asistencie, Leon Draisaitl dvomi presnými zásahmi v tretej tretine. Slovenský obranca Andrej Sekera pri vyše 20-minútovom pobyte na ľade ohrozil bránku Flames jednou strelou.

Druhú prehru za sebou neodvrátili hokejisti Los Angeles a Philadelphii v Staples Center podľahli 2:4. O výsledku stretnutia rozhodla druhá tretina, v ktorej si hostia vybudovali štvorgólový náskok. Do záverečného dejstva napokon vstúpili vo vedení 4:1, no domácim dovolili skorigovať skóre už len raz z hokejky Braydena McNabba. Po zranení Jonathana Quicka sa v bránke Kings predstavil Jeff Zatkoff, z tridsiatich striel súpera si pripísal 26 úspešných zákrokov. Zo striedačky mu kryl chrbát Peter Budaj.

Výsledky:

Nashville - Chicago 3:2 (M. HOSSA a R. PÁNIK za hostí 0+1), Calgary - Edmonton 3:5, Los Angeles - Philadelphia 2:4