29.09.2016 23:00 | Šport | Futbal
Video

Rooneyho otrasná fazóna Manchestru paradoxne pomohla: Fenerbahce i Zenit so Slovákmi v zostave vyhrali!

Futbalisti Sparty Praha vyhrali vo štvrtkovom dueli druhého kola skupinovej fázy Európskej ligy nad Interom Miláno 3:1.

K cennému triumf nasmeroval domácich Václav Kadlec dvoma gólmi v prvom polčase a Sparta si tak pripísala prvé body v K-skupine. Inter navyše dohrával bez vylúčeného hráča a bez bodu sa nečakane krčí na dne tabuľky.

K-skupina

Sparta Praha - Inter Miláno 3:1 (2:0)
Góly: 7. a 25. Kadlec, 76. Holek – 71. Palacio, ČK. 75. Ranocchia (Inter)

Hapoel Be'er Ševa - FC Southampton 0:0

Tabuľka:

1. FC Southampton 2 1 1 0 3:0 4

2. Be'er Ševa 2 1 1 0 2:0 4

3. Sparta Praha 2 1 0 1 3:4 3

4. Inter Mailáno 2 0 0 2 1:5 0

Viktoria Plzeň si pripísala druhú remízu v rámci E-skupiny. V základnej zostave s brankárom Matušom Kozáčikom a útočníkom Marekom Bakošom uhrala bezgólový výsledok na ihrisku Austrie Viedeň. V závere do hry naskočil aj Jakub Hromada. Lídrom skupiny je AS Rím, ktorý suverénne zvládol úlohu favorita v domácom stretnutí s rumunským celkom Astra Giurgiu (4:0).

4. Astra Giurgiu   2  0 0 2  2:7  0

Ďalší český zástupca Slovan Liberec v bránke s Martinom Dúbravkom prehral s gréckym tímom PAOK Solún 1:2. Domáci nastúpili na zápas po niekoľkodňovej karanténe spôsobenej infekčným vírusom, napriek tomu sa expresne rýchlo ujali vedenia - už v 1. minúte sa strelecky presadil Nikolaj Komličenko. PAOK ale onedlho vyrovnal z pokutového kopu a osem minút pred koncom o jeho víťazstve rozhodol Stefanos Athanasiadis.

J-skupina

AC Fiorentina - FK Karabach Agdam 5:1 (3:0)
Góly: 39. a 45.+1 Babacar, 63. a 78. Zarate, 43. N. Kalinič - 90.+2 Ndlovu, ČK: 30. Junuszade (Karabach)

4. FK Karabach      2  0 1 1  3:7  1

Martin Škrtel sa s Fenerbahce Istanbul tešil z triumfu 1:0 nad Feyenoordom Rotterdam a turecký tím je na čele A-skupiny. Autorom jediného gólu bol Nigérijčan Emmanuel Emenike, Miroslav Stoch sedel na lavičke náhradníkov. V druhom súboji skupiny sa Manchester United dlho trápil so Zorjou Luhaňsk a vyhral tesne 1:0 zásluhou Zlatana Ibrahimoviča. Tomu pri góle v 69. minúte nevydareným streleckým pokusom asistoval Wayne Rooney, ktorý opäť naskočil ako striedajúci hráč iba krátko pred rozhodujúcim momentom.

Zlatan Ibrahimovic Goal - Manchester United 1... by Football--Live

A-skupina

Fenerbahce Istanbul - Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0)
Gól: 18. Emenike
/za domácich Škrtel celý zápas/

Manchester United - Zorja Luhaňsk 1:0 (0:0)
Gól: 69. Ibrahimovič

Tabuľka:
1. Fenerbahce Istanbul  2  1 1 0  2:1  4
2. Feyenoord Rotterdam  2  1 0 1  1:1  3
2. Manchester United    2  1 0 1  1:1  3
4. Zorja Luhaňsk        2  0 1 1  1:2  1

Jasným lídrom D-skupiny je po druhom víťazstve Zenit Petrohrad, doma si poradil s Alkmaarom hladko 5:0. V domácom drese hral Róbert Mak do 69. minúty, dvoma gólmi sa prezentoval Alexandr Kokorin. Rapid Viedeň prehral v Bilbau s Athleticom 0:1, slovenský brankár Ján Novota šancu zasiahnuť do hry nedostal.

4. Maccabi Tel Aviv 2  0 0 2  3:5  0

Futbalisti bundesligového FSV Mainz 05 sú aj po druhom kole bez prehry. Vo štvrtok otočili skóre na ihrisku azerbajdžanského tímu FK Gabala a po triumfe 3:2 majú v C-skupine na konte štyri body. Domáci sú po predchádzajúcej prehre v Bruseli s Anderlechtom naďalej s nulou na konte.

C-skupina
FK Gabala - FSV Mainz 05 2:3 (0:1)
Góly: 57. Gurbanov (z 11m), 52. Zenjov – 41. Muto, 68. Cordoba, 78. Öztunali

AS St. Étienne - RSC Anderlecht 1:1 (0:0)
Góly: 90.+4 Roux - 62. Tielemans (z 11m)

Tabuľka:
1. RSC Anderlecht  2  1 1 0  4:2  4
2. FSV Mainz 05    2  1 1 0  4:3  4
3. AS St. Étienne  2  0 2 0  2:2  2
4. FK Gabala       2  0 0 2  3:6  0

Plný počet šesť bodov a sľubnú východiskovú pozíciu na postup do vyraďovačky majú po dvoch dueloch na konte okrem Zenitu aj Ajax Amsterdam, Šachtar Doneck, Schalke 04, Krasnodar a APOEL Nikózia.

B-skupina

FK Astana - Young Boys Bern 0:0

Olympiakos Pireus - APOEL Nikózia 0:1 (0:1)

F-skupina

Athletic Bilbao - Rapid Viedeň 1:0 (0:0)

G-skupina

Ajax Amsterdam - Standard Liége 1:0 (1:0)

Gól: 28. Dolberg

Celta Vigo - Panathinaikos Atény 2:0 (0:0)

Šachtar Doneck - SC Braga 2:0 (1:0)

Góly: 5. Stepanenko, 56. Kovalenko, ČK: 47. Fred (Šachtar)

FK Krasnodar - OGC Nice 5:2 (2:1)

Góly: 33. a 65. Joaozinho (druhý z 11m), 86. a 90.+3 Ari, 22. Smolov – 43. Balotelli, 71. Cyprien