25.08.2016 21:33 | Šport

Fenerbahce postupuje ďalej: Stoch dal v Európskej lige o sebe opäť vedieť!

Slovenský futbalista v službách Fenerbahce Istanbul Miroslav Stoch sa strelecky presadil aj vo štvrtkovom odvetnom zápase play off Európskej ligy UEFA 2016/2017 na ihrisku Grasshoppersu Zürich a prispel tak k suverénnemu postupu tureckého tímu do skupinovej fázy.

Stoch, ktorý strelil dva góly Fenerbahce pri minulotýždňovom hladkom triumfe 3:0 na domácej pôde, skóroval aj v druhom vzájomnom stretnutí s Grasshoppersom. V 84. minúte po vysunutí od Mehmeta Topala elegantne prekonal súperovho brankára a spečatil víťazstvo hostí 2:0. Dvadsaťšesťročný krídelník odohral vo Švajčiarsku celý zápas, rovnako ako jeho krajan Martin Škrtel, skúsený stopér dostal v 65. minúte aj žltú kartu.

V hlavnej súťaži si zahrá aj Slovan Liberec. Český zástupca po víťazstve 1:0 na Cypre zdolal Larnaku aj v domácom prostredí, výhru 3:0 zariadil ešte v prvom polčase Jan Sýkora, autor hetriku. Čisté konto si udržal slovenský brankár Liberca Martin Dúbravka, jeho krajan a spoluhráč Igor Súkenník prišiel na trávnik v 89. minúte.

Postup do skupinovej fázy si zaistil vo štvrtok aj FK Karabach, klub z Azerbajdžanu po minulotýždňovej prehre 0:1 na ihrisku IFK Göteborg dokázal v odvete zdolať švédsky tím jasne 3:0. Žreb skupín EL sa uskutoční v piatok 26. augusta o 13.00 SELČ v Monte Carle. Zápasy prvého kola sú potom na programe 15. septembra.

odvety play off EL UEFA 2016/2017:

FK Karabach Agdam - IFK Göteborg 3:0 (2:0)

Góly: 19. Sadiqov, 26. Muarem, 51. Quintana

/prvý zápas 0:1, do skupinovej fázy postúpil Karabach/

Rosenborg Trondheim - Austria Viedeň 1:2 (0:0)

Góly: 59. Gytkjaer (z 11 m) - 58. Grunwald, 69. Kayode

/prvý zápas 1:2, do skupinovej fázy postúpila Austria/

Grasshoppers Zürich - Fenerbahce Istanbul 0:2 (0:0)

Góly: 77. Fernandao, 84. STOCH

/prvý zápas 0:3, do skupinovej fázy postúpilo Fenerbahce/

/Škrtel odohral celý zápas a v 65. min. dostal ŽK, Stoch (obaja Fenerbahce) celé stretnutie a v 84. min. strelil gól/

Slovan Liberec - AEK Larnaka 3:0 (3:0)

Góly: 8., 15. a 41. Sýkora, ČK: 90. Murillo (Larnaka)

/prvý zápas 1:0, do skupinovej fázy postúpil Liberec/

/Dúbravka hral celý zápas, Súkenník (obaja Liberec) prišiel na ihrisko v 89. min./

Bröndby IF - Panathinaikos Atény 1:1 (1:0)

/prvý zápas 0:0, do skupinovej fázy postúpila Sparta/

Anderlecht Brusel - Slavia Praha 3:0 (2:0)

/prvý zápas 2:2, do skupinovej fázy postúpil Genk/

Osmanlispor FK - FC Midtjylland 2:0 (1:0)

Góly: 20. a 50. Pinto

/prvý zápas 1:0, do skupinovej fázy postúpil Osmanlispor/

PAOK Solún - Dinamo Tbilisi 2:0 (2:0)

Góly: 5. Rodrigues, 45. Tzavellas

/prvý zápas 3:0, do skupinovej fázy postúpil PAOK/

BATE Borisov - FK Astana 2:2 (1:0)

Góly: 27. Gordejčuk, 89. Stasevič (z 11 m) - 50. Maksimovič, 76. Twumasi, ČK: 82. Rios (BATE)

/prvý zápas 0:2, do skupinovej fázy postúpila Astana/

NK Maribor - FK Gabala 1:0 (0:0)

Gól: 66. Tavares, ČK: 69. Weeks (Gabala)

/prvý zápas 1:3, do skupinovej fázy postúpila Gabala/

CZ Belehrad - Sassuolo Calcio 1:1 (0:1)

Góly: 54. Katai - 28. Berardi

/prvý zápas 0:3, do skupinovej fázy postúpilo Sassuolo/