Samuel
20°C  Jasno  |  Bratislava
06.03.2016, 12:27 | Šport
Video Foto

Ronaldo rozstrieľal súpera 4 gólmi: Keď však uvidíte reakciu jeho syna, nebudete sa môcť prestať smiať!

Futbalisti Realu Madrid sa v sobotňajšom súboji 28. kola La Ligy ukázali vo veľkom štýle.

Celtu Vigo prevalcovali 7:1 a excelentne sa naladili na utorňajšiu odvetu Ligy majstrov 2015/2016 proti AS Rím. Štyri góly Cristiana Ronalda v druhom polčase tiež vyniesli portugalského reprezentanta na čelo strelcov Primera Division.

Práve CR7 bol mužom súboja. Po prvom slabšom polčase v jeho prevedení v tom druhom už gólovo explodoval. Karta nešla dovtedy ani jeho spoluhráčom, čo domáci fanúšikovia dali jasne najavo aj piskotom. "Biely balet" vykúpil v 41. minúte z dovtedajšej mizérie v efektivite Pepe. A po prestávke už prišla šesťgólová kanonáda domácich so štyrmi kúskami v podaní C. Ronalda. "Vyzerá, ako keby bol z iného sveta," pochválil ho jeho spoluhráč Casemiro.

Tréner domácich Zinedine Zidane akceptoval počiatočnú nevôľu náročného publika na Santiago Bernabeu, potom už ale našiel iba slová chvály. "Chápem rozhorčenie priaznivcov. V druhom polčase sme už predvádzali krásny futbal a Ronaldo bol jednoduchý fantastický. Mne sa nikdy nepodarilo dať štyri góly, ale jemu sa to podarilo už niekoľkokrát," povedal francúzsky kormidelník, ktorého potešil aj návrat Garetha Balea. Reprezentant Walesu sa vrátil po šiestich týždňoch a svojim gólom v 81. minúte uzavrel strelecký účet stretnutia.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

V tábore hostí panovalo rozčarovanie. "Boli sme veľmi naivní. V prvom polčase sme sa mali ujať vedenia, ale neboli sme pred bránkou dostatočne efektívni. V strede ihriska sme veľakrát stratili loptu a v obrane sme urobili kľúčové chyby," nešetril kritikou tréner Celty Eduardo Berizzo.

Tridsaťjedenročný C. Ronaldo sa s 27 gólmi posunul na post lídra španielskej La Ligy o dva góly pred Luisa Suareza z FC Barcelona. Zároveň ako tretí hráč v dejinách prekonal hranicu 250 gólov v súťaži. S 252 presnými zásahmi prekonal zápis Telma Zarru (251) a dostal sa na druhé miesto v historickej tabuľke strelcov. Na jej čele jasne tróni Lionel Messi z FC Barcelona s 305 gólmi.

Real je v tabuľke tretí a na obhajcu titulu FC Barcelona, ktorá má nedeľňajší zápas v Eibare k dobru, stráca 9 bodov. Druhé Atletico, ktoré hrá v nedeľu vo Valencii, má na "pusinky" jednobodový náskok.

Ronaldo Junior sa príliš nebavil

Portugalčanov štvorgólový zápis s nadšením sledovala aj Cristianova matka. Dolores Aveiro sedela v prestížnom skyboxe spolu so svojim vnúčikom Ronaldom Juniorom. Ten akoby bol už na otcove gólové galakoncerty zvyknutý. Na obrázku vidno jeho "reakciu" po Ronaldovom 4 góle do siete Viga.

Malý Ronaldo sa venoval hre na mobile, zatiaľ čo okolie skandovalo meno jeho otca. Otvoriť galériu