07.02.2016 21:00 | Šport | Šport mix

Slovenský pohár ostáva Bratislave: Prievidzi nepomohlo domáce publikum, ani 17-bodové vedenie

Basketbalisti BK Inter Bratislava obhájili celkový triumf v Slovenskom pohári.

Zverenci trénera Ľubomíra Urbana zdolali v nedeľňajšom vyvrcholení finálového turnaja Budiš SP 2016 organizátora podujatia BC Prievidza 100:93. Interisti uspeli aj napriek tomu, že v priebehu prvého polčasu prehrávali aj o 17 bodov. V dramatickom závere však strhli výhru na svoju stranu a napodobnili vlaňajší pohárový úspech z Komárna.

Oba tímy mali za sebou náročné semifinálové súboje, keďže Inter sa trápil so Svitom a Prievidza postúpila do finále až po dráme proti Košiciam. Úvod patril jednoznačne Prievidžanom, ktorí zaskočili súpera presnou a efektívnou streľbou a rýchlo sa dostali do dvojciferného náskoku. V 3. minúte zvýšil Körner na 14:4, v 7. Marič už na 25:8. Zaskočený Inter sa len pomaly vracal do stretnutia a podarilo sa mu to až po zmene strán.

V tretej štvrtine zmazal manko a zlepšenou hrou v obrane i útoku postupne vyrovnal na 71:71. V dramatickom závere sa trénerovi Bratislavčanov Urbanovi vydaril ťah s nasadením troch rozohrávačov (Bulatovič, Miloševič, Taylor), ktorí v spolupráci s bratskou dvojicou Rančíkovcov napokon dotiahli duel do víťazného konca.

BK Inter Bratislava - BC Prievidza 100:93 (45:55)

Najviac bodov: R. Rančík 22, Subotič, M. Rančík a Taylor po 19 - Wisseh 25, Marič 16, Stamenkovič 14.
štvrtiny: 21:34, 24:21, 26:16, 29:22

Hlasy

Ľubomír Urban, tréner Interu: "Sme radi, že sme obhájili trofej. Aj dnes platilo známe pravidlo, že zanietenosť v obrane sa premietla do efektivity útočných akcií. Zlepšenou hrou v druhom polčase sme sa vrátili do zápasu. Pomohla nám aj skúsenosť našich hráčov. Dnešné víťazstvo je povzbudením pred blížiacim sa play off."

Radoslav Rančík, pivot Interu: "Zápas nikdy nie je stratený, hrá sa na dva polčasy. My sme ten druhý zvládli bravúrne a právom si zaslúžime tento Slovenský pohár. Ďakujem fanúšikom, ktorí nás sem prišli povzbudiť, víťazstvo patrí aj im."

Richard Körner, krídelník Prievidze: "Som veľmi sklamaný, že to takto dopadlo. Zápas sme mali dobre rozbehnutý, ale v druhom polčase sme stratili tempo a potom sa do stretnutia len veľmi ťažko vracia. Obzvlášť proti tak kvalitnému tímu ako Inter. Súper bol dnes asi o jedno percento lepší, ale taký je šport. "