9°C  Hmla  |  Bratislava
06.02.2016, 16:13 | Šport | Futbal
Video

Anglický zázrak pokračuje: Leicester prevalcoval aj Citizens!

V úvodnom zápase 25. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil líder súťaže Leicester City na ihrisku Manchestru City 3:1.

Po 15. triumfe v ročníku má prekvapenie sezóny na čele tabuľky už šesťbodový náskok.

"Líšky" sa ujali vedenia už v 3. min, keď sa po štandardnej situácii z hranice päťky presadil nemecký obranca Robert Huth. Na 2:0 zvýšil tri minúty po prestávke po rýchlom protiútoku a prihrávke Ngola Kanteho Riyiad Mahrez.

V 60. min po rohovom kope Christiana Fuchsa Huth svojím druhým gólom v zápase upravil už na rozdiel troch gólov. Záverečné slovo mal v 87. min najlepší strelec Citizens Sergio Agüero, ktorý však už len kozmeticky zmiernil prehru domácich na 1:3.

Autor: Čas.sk