Ružena
26°C  Slnečno  |  Bratislava
31.01.2016, 15:16 | Šport | Hokej
Aktualizované Video

Obrovská smola v závere: Slovanisti inkasovali rozhodujúci gól vo vlastnej presilovke!

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase základnej časti KHL na ľade jedného z najlepších tímov Východnej konferencie.

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase základnej časti KHL na ľade jedného z najlepších tímov Východnej konferencie Sibiru Novosibirsk 2:3, keď rozhodujúci gól inkasovali necelých šesť minút pred koncom počas vlastnej presilovky z hokejky Maxima Šalunova. "Belasí" tak v tabuľke Západnej konferencie zostávajú na ôsmom mieste so šesťbodovým náskokom pred Dinamom Minsk, bieloruský konkurent má však zápas k dobru.

Do zostavy Slovana sa po doliečení ľahšej virózy vrátil kanadský obranca Cam Barker, chýbal však zranený Patrik Luža. Hosťom nevyšiel úvod a v Ľadovom paláci športu Sibir od 5. minúty prehrávali po góle Davida Ullströma. V druhej tretine však svoj výkon vygradovali a dočkali sa obratu. V priebehu 59 sekúnd namierili do čierneho Lukáš Kašpar a Andrej Šťastný. Domáci vyrovnali v polovici stretnutia po individuálnej akcii Maxima Šalunova a v 55. minúte ten istý hráč zasadil slovanistom rozhodujúci úder vo vlastnom oslabení.

Zverenci trénera Miloša Říhu tak nenadviazali na víťazstvo 3:2 z ľadu Metallurgu Novokuzneck. V rámci aktuálneho výjazdu sa najbližšie predstavia v utorok 2. februára o 10.30 SEČ na ľade Admiralu Vladivostok, štvorzápasový trip zakončia vo štvrtok 4. februára duelom v Chabarovsku s miestnym Amurom (10.30).

Sibir Novosibirsk - Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Góly: 6. Ullström (Mišarin), 33. Šalunov (Ignatovič), 55. Šalunov (Sannikov) - 22. Kašpar (Barker), 23. Šťastný (Surový). Rozhodovali: Buturlin, Oskirko – Litvinov, Misjur, vylúčení: 10:8 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, zmeny: Slovan od 7. min. s Rosandičom namiesto Starostu, 7400 divákov.

Sibir Novosibirsk: Salák – Alexejev, Mišarin, Menšikov, Meszároš, Vereščagin, Ignatovič, Naumov, Beljakov – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Vorošilo, Ullström, Butuzov – Okulov, Jakovlev, Fefelov – Kopejkin, Gubin, Žafjarov

Slovan Bratislava: Brust - Barker, Kundrátek, Starosta, Švarný, Sersen, Mihálik - Kašpar, Viedenský, Nedorost - Jeglič, Tičar, Šťastný - Miklík, Surový, Bartovič - Nagy, Lušňák, Skalický

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Videli sme atraktívny zápas, vo výbornej atmosfére. Myslím si, že sme boli v hre päť na päť lepším tímom, žiaľ nepremenili sme vyložené šance, ktoré sme si vypracovali. Naopak, po hrúbke vo vlastnej presilovke sme inkasovali rozhodujúci gól."

Autor: Čas.sk