26.11.2015 23:11 | Šport | Futbal

Hamšíkov Neapol hral pred prázdnymi tribúnami, Plzeň s trojicou Slovákov padla v nadstavenom čase

Futbalisti Viktorie Plzeň definitívne prišli o možnosť postúpiť do jarného 16-finále Európskej ligy UEFA 2015/2016.

Vo štvrtkovom dueli E-skupiny potrebovali získať tri body, no s Dinamom Minsk prehrali 0:1. Inkasovali pritom až v 93. minúte od Nenada Adamoviča, ktorý sa po nepremenenej penalte postaral o gólovú dorážku.

Otvoriť galériu

Český majster tak miestenku prepustil španielskemu FC Villarreal. Zo slovenskej légie v Plzni odohral celé stretnutie len Patrik Hrošovský, kanonier Michal Ďuriš nastúpil po hodine hry a pred Matúšom Kozáčikom dostal v bráne prednosť Petr Bolek.

Z postupu sa naopak radovali futbalisti FK Krasnodar, ktorí doma zdolali Borussiu Dortmund 1:0 gólom Pavla Mamajeva z penalty v 2. minúte. O účasť vo vyraďovacej fáze tak prišiel z C-skupiny PAOK Solún so slovenskými reprezentantmi Róbertom Makom a Erikom Sabom. Vo štvrtok večer navyše len remizoval doma s FK Gabala 0:0. Mak odohral celý zápas, Sabo nastúpil na druhý polčas.

Ďalej sa prebojovalo aj Lazio Rím ako víťaz G-skupiny spoločne s druhým ASC St. Etienne, vďaka remíze 2:2 s Fiorentinou si v I-skupine vybojoval miestenku švajčiarsky šampión FC Bazilej. Schalke 04 so Spartou Praha si zasa rozdelili dva lístky pre účastníkov K-skupiny, keď obaja doma zdolali vo štvrtok svojich súperov tesne 1:0. Z "jéčka" ide ďalej Tottenham Hotspur, z L-skupiny favorit Athletic Bilbao. Vo večernej porcii stretnutí sa do 16-finále katapultoval aj portugalský klub SC Braga, keď zdolal doma Slovan Liberec 2:1. Marek Bakoš odohral za hostí celý zápas, no tentoraz neskóroval.

Dobrú východiskovú pozíciu v H-skupine opäť premárnili futbalisti Lokomotivu Moskva so slovenským stopérom Jánom Ďuričom. Postup si mohli vybojovať už v uplynulom 4. kole zápasov, no s Besiktasom remizovali 1:1 a vo štvrtok nezvládli ani domáci duel proti Sportingu Lisabon, ktorému podľahli 2:4. Ďurica odohral celý zápas.

Na 32-člennom zozname postupujúcich nechýba po štvrtku FC Liverpool s Martinom Škrtelom, ktorý však pre choboru na duel proti Girondins Bordeaux nenastúpil. Jeho spoluhráči si napriek tomu poradili s francúzskym súperom doma 2:1 a vyšvihli sa priebežne na čelo B-skupiny. O definitívne prvenstvo zabojujú v záverečnom dueli skupinovej fázy v Sione.

Duel "éčka" medzi FC Villarreal a Rapidom Viedeň nedochytal za hostí reprezentačný brankár Ján Novota. Pred vypršaním hodiny hry vytesnil strelu Samuela a pri zákroku si poranil rameno. Niekoľko minút ho ošetrovali lekári, napokon ho medzi tromi žrďami nahradail Richard Strebinger.

5. kolo skupinovej fázy EL 2015/2016:

A-skupina

Molde FK - Fenerbahce Istanbul 0:2 (0:0)

Góly: 68. Fernandao, 84. Tufan. ČK: 90.+1 Rondaroy (Molde)

Celtic Glasgow - Ajax Amsterdam 1:2 (1:1)

Góly: 4. McGregor - 22. Milik, 88. Černý

B-skupina

Rubin Kazaň - FC Sion 2:0 (0:0)

Góly: 72. Georgiev, 90. Devič. ČK: 34. Ndoye (Sion)

FC Liverpool - Girondins Bordeaux 2:1 (2:1)

C-skupina

FK Krasnodar - Borussia Dortmund 1:0 (1:0)

D-skupina

Legia Varšava - FC Midtjylland 1:0 (1:0)

Dinamo Minsk - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Gól: 90.+3 Adamovič, ČK: 90. Veretilo (Dinamo)

/P. HROŠOVSKÝ za hostí celý zápas, M. ĎURIŠ od 63. min., M. KOZÁČIK na lavičke náhradníkov/

F-skupina

Olympique Marseille - FC Groningen 2:1 (1:0)

Góly: 28. N'Koudou, 88. Batshuayi - 50. Maduro

/A. RUSNÁK odohral za hostí celý zápas/

SC Braga - Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Góly: 42. Ferreira, 90.+2 Crislan - 35. Jefremov

/M. BAKOŠ za hostí celý zápas/

G-skupina

Lazio Rím - Dnepr Dnepropetrovsk 3:1 (1:0)

Góly: 4. Candreva, 68. Parolo, 90.+3 Dordevič - 65. Gama

Rosenborg Trondheim - AS St. Étienne 1:1 (1:0)

H-skupina

Lokomotiv Moskva - Sporting Lisabon 2:4 (1:3)

Góly: 5. Maicon, 88. Al. Mirančuk - 20. Montero, 38. Ruiz, 43. Martins, 61. Pereira

/J. ĎURICA odohral za domácich celý zápas/

Besiktas Istanbul - Skenderbeu Korce 2:0 (1:0)

FC Bazilej - ACF Fiorentina 2:2 (1:2)

Góly: 40. Suchý, 74. Elneny - 23. a 36. Bernardeschi. ČK: 26. Roncaglia (Fiorentina)

Belenenses Lisabon - Lech Poznaň 0:0