25.11.2015 09:01 | Šport | Futbal
Video

Messiho návrat vo veľkom štýle: Argentínsky virtuóz sa po zranení blysol

Vrátil sa vo veľkom štýle. Lionel Messi (28) sa po dvojmesačnej pauze spôsobenej zranením znova predviedol vo famóznej forme.

Argentínčan v zápase Ligy majstrov proti rímskemu AS strelil dva góly, na ďalší prihral a potvrdil, že je stále jedným z najlepších hráčov planéty. Loptový virtuóz mohol včera zaznamenať aj hetrik, nariadenú penaltu však ponechal svojmu spoluhráčovi Neymarovi. Messi skóroval po dvoch mesiacoch.

Barcelona si tak zabezpečila účasť v jarnom osemfinále Ligy majstrov a v predstihu ovládla skupinu E.

Na Nou Campe mohli fanúšikovia Barcelony po dvoch mesiacoch opäť vidieť od začiatku v akcii "smrtiaci" trojzáprah Messi - Neymar - Luis Suarez, pričom už v úvodnom dejstve sa z jeho strany dočkali troch gólov. Po štvrťhodine hry prišiel prvý, Dani Alves si na ofsajdovej línii prebral prihrávku a pred prázdnu bránu naservíroval loptu Suarezovi - 1:0. O tri minúty sa skóre menilo opäť, po krásnej kombinácii sa dostal k zakončeniu Messi a ponad padajúceho Szczesného skóroval. Rímski "vlci" pôsobili paralizovane a do polčasu inkasovali aj tretíkrát, minútu pred koncom sa ujal half-volej Suareza.

Gólostroj Kataláncov pokračoval aj v druhom dejstve, pričom ich herný prejav sa vzhľadom na odovzdaného súpera zmenil na exhibíciu. V 56. minúte sa po excelentnej kombinácii Messi neulakomil a prihral pred prázdnu bránu Piquemu - 4:0. Po hodine hry sa argentínsky topkanonier postaral o piaty úder a rovnako ako Suarez mohol zaznamenať hetrik, nariadenú penaltu však v 76. minúte obaja prepustili Neymarovi. Jeho chabý pokus Szczesny chytil, ale na dorážku Correiru bol prikrátky. Bezradnosť Rimanov deklaroval v závere Džeko, keď rovnako jednoduchou strelou nepremenil ďalšiu jedenástku. Čestný gól napokon bosniansky kanonier predsa len zaznamenal v 91. minúte.

5. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov:

E-skupina

FC Barcelona - AS Rím 6:1 (3:0)

Góly: 15. a 44. Suarez, 18. a 60. Messi, 56. Pique, 77. Correira - 90.+1 Džeko. Rozhodoval: Cakir (Tur.)

BATE Borisov - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)

Góly: 2. Gordejčuk - 68. Mehmedi. Rozhodoval: Turpin (Fr.)

1. FC Barcelona 5 4 1 0 14:3 13 *

2. Bayer Leverkusen 5 1 2 2 12:11 5

3. AS Rím 5 1 2 2 11:16 5

4. BATE Borisov 5 1 1 3 5:12 4

F-skupina

Arsenal Londýn - Dinamo Záhreb 3:0 (2:0)

Góly: 29. Özil, 33. a 69. Sanchez. Rozhodoval: Kassai (Maď.)

Bayern Mníchov - Olympiakos Pireus 4:0 (3:0)

Góly: 8. Costa, 16. Lewandowski, 20. Müller, 70. Coman. ČK: 53. Badstuber (Bayern). Rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

1. Bayern Mníchov 5 4 0 1 17:3 12 *

2. Olympiakos Pireus 5 3 0 2 6:10 9

3. FC Arsenal 5 2 0 3 9:10 6

4. Dinamo Záhreb 5 1 0 4 3:12 3

G-skupina

FC Porto - Dynamo Kyjev 0:2 (0:1)

Góly: 35. Jarmolenko (z 11 m), 64. Gonzalez. Rozhodoval: Velasco (Šp.)

Maccabi Tel Aviv - Chelsea Londýn 0:4 (0:1)

Góly: 21. Cahill, 73. Willian, 77. Oscar, 90.+1 Baba. ČK: 41. Ben Haim (Tel Aviv). Rozhodoval: Mallenco (Šp.)

1. FC Chelsea 5 3 1 1 11:3 10

2. FC Porto 5 3 1 1 9:6 10

3. Dynamo Kyjev 5 2 2 1 7:4 8

4. Maccabi Tel Aviv 5 0 0 5 1:15 0