24.11.2015 23:17 | Šport | Futbal

Barcelona zničila ďalšieho súpera: Po tréningu na ihrisku Realu prišiel debakel Rimanov!

Futbalisti FC Barcelona a Bayernu Mníchov sa stali ďalšími účastníkmi jarného osemfinále Ligy majstrov 2015/2016.

Obhajca trofeje z Barcelony doma deklasoval AS Rím 6:1 a v predstihu ovládol tabuľku E-skupiny. Dvomi gólmi sa pod jasný triumf podpísali Luis Suarez s Lionelom Messim, ktorý skóroval po dvojmesačnej pauze. Bayern je po ďalšom presvedčivom víťazstve už istým víťazom F-skupiny, Olympiakos Pireus doma pokoril 4:0.

Na Nou Campe mohli fanúšikovia Barcelony po dvoch mesiacoch opäť vidieť od začiatku v akcii "smrtiaci" trojzáprah Messi - Neymar - Luis Suarez, pričom už v úvodnom dejstve sa z jeho strany dočkali troch gólov. Po štvrťhodine hry prišiel prvý, Dani Alves si na ofsajdovej línii prebral prihrávku a pred prázdnu bránu naservíroval loptu Suarezovi - 1:0. O tri minúty sa skóre menilo opäť, po krásnej kombinácii sa dostal k zakončeniu Messi a ponad padajúceho Szczesného skóroval. Rímski "vlci" pôsobili paralizovane a do polčasu inkasovali aj tretíkrát, minútu pred koncom sa ujal half-volej Suareza.

Gólostroj Kataláncov pokračoval aj v druhom dejstve, pričom ich herný prejav sa vzhľadom na odovzdaného súpera zmenil na exhibíciu. V 56. minúte sa po excelentnej kombinácii Messi neulakomil a prihral pred prázdnu bránu Piquemu - 4:0. Po hodine hry sa argentínsky topkanonier postaral o piaty úder a rovnako ako Suarez mohol zaznamenať hetrik, nariadenú penaltu však v 76. minúte obaja prepustili Neymarovi. Jeho chabý pokus Szczesny chytil, ale na dorážku Correiru bol prikrátky. Bezradnosť Rimanov deklaroval v závere Džeko, keď rovnako jednoduchou strelou nepremenil ďalšiu jedenástku. Čestný gól napokon bosniansky kanonier predsa len zaznamenal v 91. minúte.

E-skupina

FC Barcelona - AS Rím 6:1 (3:0)

Góly: 15. a 44. Suarez, 18. a 60. Messi, 56. Pique, 77. Correira - 90.+1 Džeko. Rozhodoval: Cakir (Tur.)

BATE Borisov - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)

Góly: 2. Gordejčuk - 68. Mehmedi. Rozhodoval: Turpin (Fr.)

Tabuľka:
1. FC Barcelona 5 4 1 0 14:3 13 *
2. Bayer Leverkusen 5 1 2 2 12:11 5
3. AS Rím 5 1 2 2 11:16 5
4. BATE Borisov 5 1 1 3 5:12 4

Aktérom duelu medzi Bayernom a Olympiakosom stačila aj remíza na to, aby spoločne postúpili do vyraďovačky. V Allianz aréne si to však dosiaľ odniesli Arsenal aj Dinamo Záhreb, pričom obaja inkasovali minimálne päť gólov. Bayern v utorok pokračoval v tradícii a svojho súpera "rozobral" už v úvodnom dejstve. Z absolútnej prevahy vyťažil tri góly v podaní Douglasa Costu, Roberta Lewandowského aj Thomasa Müllera. Pokračujúcu aktivitu domácich pribrzdila 53. minúta. Hosťujúci Ideye unikal sám na Neuera, v súboji s Badstuberom sa potkol o nemeckého stopéra, ktorému poslal hlavný rozhodca ihneď pod sprchy. Napriek tomu Bavori prikrášlili víťazstvo, na konečných 4:0 upravil v 70. minúte Coman. Tento výsledok pomohol Arsenalu a výrazne oživil jeho šance na postup. "Kanonieri" doma zdolali Dinamo Záhreb 3:0, keď sa dvakrát presadil Alexis Sanchez, jeden gól pridal Mesut Özil.

F-skupina

Arsenal Londýn - Dinamo Záhreb 3:0 (2:0)

Góly: 29. Özil, 33. a 69. Sanchez. Rozhodoval: Kassai (Maď.)

Bayern Mníchov - Olympiakos Pireus 4:0 (3:0)

Góly: 8. Costa, 16. Lewandowski, 20. Müller, 70. Coman. ČK: 53. Badstuber (Bayern). Rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

Tabuľka:
1. Bayern Mníchov 5 4 0 1 17:3 12 *
2. Olympiakos Pireus 5 3 0 2 6:10 9
3. FC Arsenal 5 2 0 3 9:10 6
4. Dinamo Záhreb 5 1 0 4 3:12 3

Portugalskému FC Porto stačila na priamy postup aj remíza, no duel proti Dynamu Kyjev sa nevyvíjal podľa jeho predstáv. Ukrajincov poslal do vedenia v 35. minúte Andrij Jarmolenko, keď z nariadenej penalty prekonal Ikera Casillasa. Španiela preloboval po hodine hry aj Derlis Gonzalez a zariadil cenný triumf 2:0, ktorým Dynamo výrazne zamiešalo postupovými kartami. Na čelo skupiny sa vyšvihol anglický šampión Chelsea Londýn. Na trávniku Maccabi Tel Aviv ho poslal po dvadsiatich minútach do vedenia Gary Cahill, následne zmene strán zvýšil nechytateľnou strelou z priameho kopu Willian, Oscar pridal tretí gól a Baba stanovil konečný rezultát na 0:4. "The Blues" mali uľahčenú úlohu, keďže od 41. minúty hrali domáci bez vylúčeného Tala Ben Haima.

G-skupina

FC Porto - Dynamo Kyjev 0:2 (0:1)

Góly: 35. Jarmolenko (z 11 m), 64. Gonzalez. Rozhodoval: Velasco (Šp.)

Maccabi Tel Aviv - Chelsea Londýn 0:4 (0:1)

Góly: 21. Cahill, 73. Willian, 77. Oscar, 90.+1 Baba. ČK: 41. Ben Haim (Tel Aviv). Rozhodoval: Mallenco (Šp.)

Tabuľka:
1. FC Chelsea 5 3 1 1 11:3 10
2. FC Porto 5 3 1 1 9:6 10
3. Dynamo Kyjev 5 2 2 1 7:4 8
4. Maccabi Tel Aviv 5 0 0 5 1:15 0

Ruský šampión Zenit Petrohrad triumfoval aj v piatom kole hlavnej fázy a Valenciu doma zdolal 2:0. V doterajšom priebehu nestratili ani bod, stal sa víťazom H-skupiny a už dávnejšie patrí k osemfinalistom tohtosezónnej edície. V druhom dueli sa medzi Olympiqueom Lyon a Gentom zrodilo víťazstvo belgického debutanta v LM v pomere 2:1, po ktorom francúzsky klub definitívne stratil možnosť postúpiť. Gent sa vďaka gólu Kalifu Coulibalyho z piatej minúty nadstavenia dostal na druhú priečku o bod pred Valenciu, v poslednom kole hostí doma Zenit a Valencia privíta Lyon.