24.11.2015 07:25 | Šport | Hokej

Konečne sa ukázal v plnej paráde: Takto elegantne zakončil Gáborík víťazstvo Kings

Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel v noci na utorok v zámorskej NHL gólom k triumfu Los Angeles Kings na ľade Floridy 3:1.

V 42. minúte po spolupráci Anžeho Kopitara s Tannerom Pearsonom stanovil konečný výsledok. Na bránku Panthers vyslal štyri strely, pripísal si plusový bod a po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu.

Brankár Jonathan Quick kryl 30 striel. Boston so Zdenom Chárom vyhral v Toronte 4:3 po nájazdovom rozstrele, slovenský obranca zaznamenal mínusku.

Edmonton s Andrejom Sekerom prehral vo Washingtone 0:1, o triumfe Capitals rozhodol v záverečnej tretine Dmitrij Orlov.

Výsledky:

Buffalo - St. Louis 1:2, NY Rangers - Nashville 3:0, Philadelphia - Carolina 3:2 pp, Washington - Edmonton 1:0, Florida - Los Angeles 1:3 /za hostí Gáborík 1+0/, Toronto - Boston 3:4 pp a sn, Winnipeg - Colorado 1:4.