16.11.2015 22:05 | Šport | Hokej

Fantastický Višňa potiahol Slovan za víťazstvom: Dráma do posledných sekúnd!

Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali v pondelňajšom dueli KHL doma nad Severstaľom Čerepovec 5:4.

Rozhodujúce momenty sa udiali v závere tretej tretiny, keď najskôr Sergej Monachov v oslabení vyrovnal na 4:4, no vylúčenie Ondřeja Němca následne potrestal strelou od modrej Ľubomír Višňovský. Skúsený bek má po dvoch zápasoch v "belasom" drese na konte štyri body (1+3).

Zverenci trénera Miloša Říha poskočili po trojbodovom triumfe na 11. priečku v tabuľke Západnej konferencie. Najbližšie sa predstavia vo štvrtok o 17.30 h na ľade CSKA Moskva. Ruský tím pritom v sobotu doma zdolali 3:2 po nájazdoch.

Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Góly: 16. Miklík (Barker), 20. Viedenský (Višňovský), 34. Lušňák (Barker, Skalický), 37. Tičar (Višňovský), 55. Višňovský (Starosta) - 7. Němec (Stasenko, Kagarlickij), 20. Berdnikov (Němec), 28. Kagarlickij (Bučnevič), 54. Monachov (Kovyršin). Rozhodovali: Anisimov, Sergejev - Sivov, Šeľanin, vylúčení: 6:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 9284 divákov

Slovan sa od začiatku snažil o aktívnu kombinačnú hru, no nevychádzala mu koncovka a opäť "horel" v obrane. Napriek minimálnej streleckej produktivite boli hostia nebezpečnejší, keď pohrozili strelou Trubačova či nájazdom Nikonceva. V 7. minúte sa však už tešili z vedenia, v presilovke sa postarali o závar pred Brustom a odrazený puk umiestnil do siete od modrej Němec. "Belasým" sa nedala uprieť snaha, ale kombinácii chýbala hlbšia myšlienka. V 16. minúte to prelomil až obranca Barker, ktorý sa ideálne natlačil zľava pred bránku a z dorážky vyrovnal Miklík. Záver tretiny však podčiarkol diery v domácej obrane, keď Berdnikov v presilovke prefrčal okolo Švarného a v nájazde nedal Brustovi šancu - 1:2. Šesť sekúnd pred koncom ale pochybil aj Magarilov, Višňovského ľahké nahodenie neschoval vo výstroji a dorážajúci Viedenský sa tešil z druhého vyrovnania.

V strednej tretine sa hra zrýchlila a aktéri sa postarali o ďalšie tri góly. Prvý opäť doťahoval Slovan, ktorý sa v 28. minúte nevyhol ďalšiemu defenzívnemu zaváhaniu. Švarný stratil puk na modrej, Kozák nevykryl ani hráča, ani prihrávku a Kagarlickij pohotovo ponad Brusta skóroval - 3:2. Hoci Slovan potreboval niekoľko minút na spamätanie sa, dostal sa do správneho módu a do druhej sirény výsledok otočil. Najskôr Barkerove nahodenie perfektne tečoval do siete Lušňák a v závere prestrelil Magarilova bekhendom aj Tičar po akcii Višňovského - 4:3.

Slovan sa v tretej tretine zbytočne do útoku nepúšťal a darilo sa mu eliminovať útočnú silu hostí, avšak len do 48. minúty. Následne sa ocitol v ohni striel počas 40-sekundového oslabenia o dvoch hráčov, ktoré najmä vďaka skvelému Brustovi ustál bez inkasovaného gólu. Domáci brankár napokon v 54. minúte kapituloval, keď krásne v oslabení zavesil Monachov. Hosťom to však nebolo nič platné, keďže zvyšok oslabenia neustáli a v 55. minúte rozhodol o triumfe Slovana Višňovský.