31.10.2015 15:07 | Šport | Tenis

Dokonalý obrat: Kvitová si to vo finále rozdá s Radwaňskou!

Poľka Agnieszka Radwaňská a Češka Petra Kvitová sa stretnú vo finále koncoročného singlového šampionátu tenistiek v Singapure.

V sobotu si v semifinále MS WTA Tour Radwaňská poradila so Španielkou Garbine Muguruzovou Blancovou po veľkom boji v troch setoch 6:7 (5), 6:3 a 7:5 a Kvitová vyhrala nad Ruskou Mariou Šarapovovou 6:3 a 7:6 (3).

Otvoriť galériu

Radwaňská otočila nepriaznivý vývoj duelu a proti unavenejšej Muguruzovej Blancovej mala v závere navrch. Duel trval až 2:41 h. Španielka v tajbrejku získala úvodné dejstvo, ale štart druhého nezachytila a rýchlo prehrávala 0:4. Poľka v rozhodujúcom sete viedla 3:0 i 4:1, ale Muguruzová Blancová ešte zabojovala a vyrovnala na 4:4. V dvanástej hre si ale stratila podanie a Radwaňská si tak na Turnaji majsteriek pri siedmej účasti premiérovo zahrá vo finále.

"Netušila som, či sa po prehratom prvom sete ešte dokážem vzchopiť. Ale bol to skvelý zápas od začiatku do konca, so vzostupmi i pádmi, s dlhými výmenami a nekonečným behaním. Som naozaj šťastná, že som duel dotiahla do víťazného konca," povedala po zápase 26-ročná Radwaňská. "V zajtrajśom finále nemám čo stratiť, takže mi je vlastne jedno, kto proti mne nastúpi. Budem sa snažiť hrať tak dobre ako dnes a užívať si to."

Kvitová sa vo finále predstaví opäť po štyroch rokoch, keď na Turnaji majsteriek získala svoj doteraz jediný titul. Jej semifinále proti Šarapovovej trvalo 111 minút, česká hráčka získala prvý set vďaka sérii troch víťazných hier od stavu 3:3. V druhom najskôr dominovala Šarapovová, ktorá po dvoch brejkoch viedla už 5:1, no tretí set si nevynútila. Kvitová bojovala, dokázala manko zmazať a v tajbrejku už dominovala.

"Ešte som trošku v šoku z toho, že som vo finále. Musím sa z toho spamätať. Bude to krásne, vo finále hrám veľmi rada a urobím všetko pre to, aby som vyhrala," cituje idnes.cz Kvitovej slová. S Radwaňskou sa dosiaľ stretla osemkrát a až v šiestich prípadoch odišla z kurtu ako víťazka. "Bude to ťažký zápas. Ona toho veľa vráti, navyše veľmi nepríjemne pre súperku, že je až ťažké odpáliť loptičku. Budem musieť byť veľmi trpezlivá."