27.10.2015 20:00 | Šport | Hokej

Dohrávka 9. kola Tipsport extraligy gólové hody nepriniesla: Košice rozhodli o víťazstve až v predĺžení

V úvode dohrávky 9. kola mužstvá predviedli opatrný hokej s minimom zaujímavých momentov.

Košice - Skalica

V polovici úvodnej časti sa do puku oprel Šoltés a jeho tvrdú strelu zastavila pravá žŕdka Romančíkovej bránky. O dve minúty neskôr posunul Deyl puk Bartošovi, ktorý v dobrej pozícii zamestnal Romančíka. Hneď v úvodných sekundách druhej časti sa k zakončeniu dostal Studenič, Halász bol na mieste.

Košičania v 25. minúte pykali nielen za nevyužité príležitosti z prvej tretiny, ale aj za vylúčenie Bortňáka. Početnú výhodu Skaličanov využil Školiak, ktorý zblízka prekonal Halásza. Krátko na to hrali v početnej výhode aj domáci, no Bartánus a ani Hrnka v dobrých príležitostiach neskórovali. Domáci hráči pridali na dôraze a častejšie sa hralo pred skalickým brankárom. V 34. minúte pripravil Bartánus dobrú pozíciu Bicekovi, ale aj s jeho pokusom si Romančík poradil. V 35. minúte bol však prikrátky na strelu Bortňáka, ktorej smer nešťastne zmenil skalický obranca. Pre útočníka Košíc to bol prvý gól v sezóne.

Košičania mali herne navrch aj v úvode tretej časti, no narážali na výborne chytajúceho brankára Romančíka. Kapitán "oceliarov" Marek Bartánus v 43. minúte zblízka stroskotal na skalickom brankárovi. V presilovej hre domácich v 46. minúte si Bicek vymenil puk s Deylom a po tvrdej strele si ďalší efektný zákrok pripísal brankár Romančík. Domáci demonštrovali svoju streleckú nemohúcnosť aj v 50. minúte počas takmer minútovej presilovky o dvoch hráčov, v ktorej Romančíka príliš neohrozili. V 59. minúte sa na ofenzívny výlet vybral obranca Šedivý, ale ani on skalického brankára neprekonal.

O víťazovi sa napokon rozhodlo v predĺžení. V 64. minúte nahodil obranca Košíc Dudáš puk zo stredného pásma na brankára Romančíka a ten ho nedokázal skrotiť - 2:1.

HC Košice - HK 36 Skalica 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 35. Bortňák (Šedivý), 64. Dudáš (Chovan, Bartánus) - 25. Školiak (Klíma, Ďurák).
Rozhodovali: Snášel - Gavalier, Smrek, vylúčení: 2:7 na 2 min., navyše Lelkeš (Koš.), Ďurák (Skal.) 10 min. za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2778 divákov.

Orange 20 - Trenčín

Dukla pricestovala na ľad "dvadsiatky" s cieľom napraviť si chuť po sérii troch prehier. Domáci mladíci favoritovi duelu spočiatku srdnato odolávali, no v 12. minúte už Škorvánek lovil puk zo siete, keď ním vyrazenú strelu úplne voľný Melichárek zasunul popri žŕdke. Trenčania vstúpili do prostrednej časti tlakom, z ktorého rezultovali dva zlepené góly. V 24. minúte Zaťko prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a o 86 sekúnd neskôr Jakúbek z presilovky zvýšil na 3:0. Domáci sa prebrali a zvýšili iniciatívu, pozorného Kompasa v bránke Dukly však prekonať nedokázali. Naopak, ďalší gól Trenčína mohol v záverečných sekundách druhej tretiny pridať hosťujúci Pataky, no nastrelil len žŕdku. V 56. minúte mal tutovku na hokejke Gašparovič, ale na skóre sa už nič nezmenilo.

HK Orange SR 20 - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 12. Melichárek (Nemec, Zaťko), 24. Zaťko (Gašparovič, Hlinka), 26. Jakúbek (Nechala, Hudec). Rozhodovali: Valach - Holienka, Výleta, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 326 divákov.