10.10.2015 11:00 | Šport | Futbal

Ostrá sebakritika z úst Martina Škrtela: Aj keby hráme ďalších 45 minút, tak gól nedáme!

Žilina a celé futbalové Slovensko sa chystali na oslavy historického postupu na EURO 2016 do Francúzska.

Tie však napokon prekazili, resp. oddialili nepoddajní Bielorusi, ktorí nad domácou reprezentáciou zvíťazili 1:0 po góle Stanislava Draguna z 34. minúty. Krátko predtým bieloruský stredopoliar odvrátil tesne pred bránkovou čiarou gólovú strelu Róberta Maka, a keďže bol pri oboch najpodstatnejších okamihoch zápasu, právom si vyslúžil označenie pre jeho najlepšieho hráča.

Škrtel: Urazili sme šťastenu

Kapitán Martin Škrtel priznal, že piatkový duel jeho tímu herne nevyšiel, obzvlášť jeho prvá polovica. "V prvom polčase sme nehrali to, čo sme chceli a mali hrať. Prehajdákali sme ho. Nedarilo sa nám držať loptu, pri ktorej bol viac súper. Po zmene strán sa nám už nepodarilo do zápasu vrátiť. Ani kebyže hráme ďalších 45 minút, tak by sme gól nedali. Možno sme urazili šťastie, nešli mu dostatočne naproti," tvrdil stopér FC Liverpool.

Slovákov hnal vpred vypredaný štadión, hráčom však zväzoval nohy kŕč. Napriek tomu si vytvorili šance, ktorými mohli otočiť nepriaznivý priebeh stretnutia, priamy kop Vladimíra Weissa však bravúrne vyškriabal bieloruský brankár a strela Juraja Kucku pristála na pravej žrdi, v úplnom závere sa neujal ani hlavičkový pokus Michala Ďuriša.

Hamšík hovorí o smole

"Bol to smoliarsky zápas. Čakali sme, že to bude ťažké a to sa potvrdilo. Dostali sme gól, ale nevešali sme hlavy. Chceli sme to otočiť, ale nepadalo nám to. Nastrelili sme tyčku, z bránkovej čiary nám vykopli čistý gól, ich brankár ukázal dva výborné zákroky. Nebolo nám súdené streliť gól," zhrnul špílmacher slovenského tímu.

Ďurica do hry nezasiahol

Stopér Ján Ďurica, ktorý sa na trávniky vrátil len prednedávnom po päťmesačnom výpadku spôsobenom zranením slabín, sledoval duel iba z lavičky náhradníkov. "Dlho som nehral. Chuť nastúpiť bola veľká, ale tréner sa rozhodol inak, aby to bolo čo najlepšie pre mužstvo," vysvetlil 33-ročný legionár Lokomotivu Moskva. Z jeho pohľadu sa pod prehru nepodpísala nervozita jeho kolegov, ale v prvom rade kvalitný výkon hostí.

"Neprišli k nám brániť, a keď sa im podarilo streliť gól dostali sa na koňa. Nemyslím si, že chalani hrali nervózne, šance na vyrovnanie mali, ale chýbalo aj šťastie. Mrzí nás, že sme nespečatili postup pred vypredaným štadiónom, ale s tým už nič neurobíme. Musíme tento výsledok hodiť za hlavu a pripraviť sa na Luxembursko, kde pôjde o všetko," dodal Ďurica.