07.10.2015 21:02 | Šport | Hokej

Rozladený tréner Slovana po prehre: Zaslúžili sme si bod, ak nie tri!

Hokejisti Ufy začali veľmi aktívne a snažili sa otvoriť skóre zápasu.

V polovici prvej tretiny putoval na trestnú lavicu Novák a začal sa gólový orchester domácich, ktorý trval 96 sekúnd. Novákovo vylúčenie potrestal už po sedemnástich sekundách kapitán Ufy Grigorenko, ktorý zostal sám pred Garnettom a šiestym gólom v sezóne poslal svoj tím do vedenia. O 63 sekúnd neskôr strieľal z ostrého uhla Gončarov, brankár Garnett si neustrážil bližšiu žŕdku a druhýkrát lovil puk zo siete. Brankár "belasých" inkasoval aj o 33 sekúnd neskôr z hokejky Lepistöa, ktorý si nakorčuloval pred Garnetta a poslal puk do siete popri jeho vyrážačke. Tréner Slovana Miloš Řiha stiahol Garnetta a do bránky sa postavil Brust. Hostia sa snažili znížiť stav, čo sa im podarilo v 14. minúte, keď sa dostali do prečíslenia, v ktorom Nedorost prihral Viedenskému a ten mieril presne.

Druhá tretina priniesla rýchly hokej so šancami na oboch stranách. V 25. minúte sa podarilo hosťom znížiť na rozdiel jediného gólu, keď sa v závare pred bránkou Svedberga najlepšie zorientoval Bartovič. Domáci celok si zahral svoju štvrtú presilovku, keď Brust dostal dve minúty za zdržovanie hry. V nej mohol dvojgólové vedenie svojmu tímu vrátiť Makarov, Brustovi ale pomohla žŕdka. Brankár hostí podržal svoj tím aj v 38. minúte, keď svojou lapačkou zasiahol proti pokusu Grigorenka do odkrytej bránky.

V treťom dejstve sa snažili hokejisti Slovana vyrovnať. Veľkú príležitosť mali od 47. minúty, keď odohrali svoju šesťminútovú sériu presilových hier. Ani jednu z nich však nedokázali pretaviť na gól, k dispozícii mali aj takmer dvojminútovú prevahu 5 na 3. V záverečných sekundách odvolali hostia brankára, mali tak k dispozícii presilovú hru 6 na 4, ktorú ale domáci ustáli.

"Prvú tretinu sme zaspali, domáci hrali výborne, dobre kombinovali a 'prehrávali' nás. Boli sme radi, že výsledok po prvej časti hry bol len 3:1. Do druhej tretiny prišlo úplne iné mužstvo, verili sme si a až do konca sme boli lepším tímom. V tretej tretine sme mali výhodu presiloviek, no hrali sme ich komplikovane, dobré príležitosti sme premárnili. Zápas sme mali pod kontrolou, myslím si, že sme si dnes zaslúžili bod, ak nie všetky tri," povedal po zápase tréner Slovana Miloš Říha.