01.10.2015 23:14 | Šport | Futbal

Mak hrdinom zápasu s Dortmundom: Slovenský reprezentant zariadil cenný bod týmto chladnokrvným gólom!

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak prispel gólom k cennej remíze PAOK-u Solún s Borussiou Dortmund 1:1 v dueli 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA.

Grécky tím si tak do tabuľky C-skupiny pripísal druhý bod, Borussia je so štyrmi bodmi na čele. Mak sa prezentoval ukážkovým gólom v 34. minúte zápasu, keď si nabehol za obranu na pas kapitána Alexandrosa Tziolisa, s loptou sa dostal až na pravú stranu pokutového územia a nechytateľnou strelou od brvna prekonal brankára Romana Weidenfellera. Po oslavách s divákmi a spoluhráčmi videl od rozhodcu žltú kartu. Dortmund po zmene strán manko zmazal po presnom zásahu Gonzala Castra. Mak hral do 73. minúty, jeho krajan Erik Sabo odohral celý duel.

C-skupina:

PAOK Solún - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)

4. FK Gabala 2 0 1 1 1:2 1

Český šampión Viktoria Plzeň aj so slovenskými legionármi Matúšom Kozáčikom, Patrikom Hrošovským a Michalom Ďurišom prehral na ihrisku Villarrealu 0:1. Hrdinom domácich sa stal autor jediného gólu Brazílčan Leo Baptistao. Lídrom E-skupiny je Rapid Viedeň, ktorý v Minsku nad Dinamom vyhral 1:0 a čisté konto si udržal slovenský brankár Ján Novota.

E-skupina:

Dinamo Minsk - Rapid Viedeň 0:1 (0:0)

Gól: 54. Hofmann
/za hostí chytal Novota celý zápas/

FC Villarreal - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Gól: 54. Baptistao, ČK: 80. Procházka (Plzeň)
/za hostí Kozáčik, Ďuriš a Hrošovský celý zápas/

Tabuľka:
1. Rapid Viedeň 2 2 0 0 3:1 6
2. Viktoria Plzeň 2 1 0 1 2:1 3
3. FC Villarreal 2 1 0 1 2:2 3
4. Dinamo Minsk 2 0 0 2 0:3 0

SSC Neapol aj bez slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka vyhral v D-skupine na štadióne Legie Varšava 2:0, keď Dušana Kuciaka v bránke domácich prekonali Dries Mertens a Gonzalo Higuain. Hamšík ani nebol v kádri na duel v poľskej metropole, v drese domácich zasiahol po zranení stehna do hry jeho krajan Ondrej Duda - nastúpil ako striedajúci hráč v 62. minúte.

4. FC Bruggy 2 0 0 2 1:8 0

V B-skupine si FC Liverpool v stretnutí so švajčiarskym Sionom pripísal na konto druhú remízu po výsledku 1:1. Na zápasovej súpiske domácich sa neobjavilo meno kapitána slovenskej reprezentácie Martina Škrtela. Sion je na čele skupiny so štyrmi bodmi.

4. Rubin Kazaň 2 0 1 1 1:2 1

Cenný triumf 1:0 si z Marseille odviezol Slovan Liberec. Za hostí prišiel Marek Bakoš na ihrisko v polčasovej prestávke a jeho spoluhráč Vladimír Coufal šesť minút pred koncom zaznamenal víťazný gól. Na prvom mieste F-skupiny je s plným počtom bodov Braga po triumfe 1:0 doma nad Groningenom, v drese ktorého hral Albert Rusnák do 32. minúty.

F-skupina:

Olympique Marseille - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

4. FC Groningen 2 0 0 2 0:4 0

Tottenham Hotspur v jednom zo šlágrov večera remizoval na ihrisku AS Monaco 1:1 a je na čele J-skupiny súťaže. Účastníka Premier League poslal v 35. minúte do vedenia Erik Lamela, aspoň bod pre domácich zachránil deväť minút pred koncom presnou hlavičkou striedajúci Stephan El Shaarawy.

J-skupina:

FK Karabach Agdam - RSC Anderlecht 1:0 (0:0)

4. RSC Anderlecht 2 0 1 1 1:2 1

Bundesligista Schalke 04 Gelsenkirchen rozhodol o hladkom víťazstve nad gréckym Asterasom Tripolis 4:0 už v prvom polčase, keď sa čistým hetrikom v priebehu šestnástich minút blysol argentínsky útočník Franco Di Santo. Iba na lavičke hostí presedel celý zápas slovenský brankár Tomáš Košický. Schalke je lídrom K-skupiny so šiestimi bodmi pred pražskou Spartou, ktorá si doma poradila s APOEL-om Nikózia 2:0, góly zaznamenali Nigérijčan Kehinde Fatai a obranca Jakub Brabec.

K-skupina:

Sparta Praha - APOEL Nikózia 2:0 (1:0)

Gól: 24. Fatai, 60. Brabec

Schalke 04 Gelsenkirchen - Asteras Tripolis 4:0 (3:0)

Góly: 28., 37. a 44. Di Santo (tretí z 11m), 84. Huntelaar

Tabuľka:
1. FC Schalke 04 2 2 0 0 7:0 6
2. Sparta Praha 2 1 1 0 3:1 4
3. Asteras Tripolis 2 0 1 1 1:5 1
4. APOEL Nikózia 2 0 0 2 0:5 0

Premožiteľ MŠK Žilina z 3. predkola súťaže Athletic Bilbao prehral na ihrisku holandského AZ Alkmaar 1:2. V tomto dueli sa predstavilo slovenské rozhodcovské trio na čele s hlavným Ivanom Kružliakom. V L-skupine je nečakaným lídrom Partizan Belehrad po cennom triumfe na ihrisku nemeckého Augsburgu 3:1. Bundesligista nemá po dvoch kolách na konte ani bod, Partizan dvakrát bodoval naplno.

L-skupina:

AZ Alkmaar - Athletic Bilbao 2:1 (0:0)

Gól: 55. Henriksen, 65. Boveda (vlastný) - 75. Aduriz
/rozhodovali: Kružliak - Balko, Brendza (všetci SR)/

FC Augsburg - Partizan Belehrad 1:3 (0:1)

Góly: 57. Bobadilla - 31. a 62. Živkovič, 54. Ji Dong-Won (vlastný), ČK: 64. Subič (Partizan)

Góly: 8. Hestad – 19. Fischer

Celtic Glasgow - Fenerbahce Istanbul 2:2 (2:1)

Lazio Rím - AS St. Etienne 3:2 (1:1)

Góly: 22. Onazi, 48. Hoedt, 80. Biglia – 6. Sall, 84. Monnet-Paquet, ČK: 33. Berič, 77. Sall (obaja St. Etienne)

Rosenborg Trondheim - Dnepr Dnepropetrovsk 0:1 (0:0)

H-skupina:

Besiktas Istanbul - Sporting Lisabon 1:1 (0:1)

Gól: 61. Tore - 16. Ruiz

Lokomotiv Moskva - Skenderbeu Korce 2:0 (1:0)

I-skupina:

Belenenses Lisabon - AC Fiorentina 0:4 (0:2)

Góly: 18. Astori, 45.+2 Babacar, 83. Tonel (vlastný), 90. Rossi

FC Bazilej - Lech Poznaň 2:0 (0:0)

Góly: 55. Bjarnason, 90. Embolo, ČK: 49. Linetty (Lech)

Tabuľka:
1. FC Bazilej 2 2 0 0 4:1 6
2. AC Fiorentina 2 1 0 1 5:2 3
3. Lech Poznaň 2 0 1 1 0:2 1
4. Belenenses Lisabon 2 0 1 1 0:4 1

Skupinová fáza vyvrcholí záverečným šiestym kolom 10. decembra. Do jarného 16-finále postúpia prvé dva kluby z každej skupiny, tam sa k nim pridá osem tretích zo skupín LM. Finále sa bude hrať 18. mája 2016 v Bazileji.